Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Bravia Smart TV

Istnieją dwa powody, dla których ważne jest regularne aktualizowanie wszystkich aplikacji.

Jak zaktualizować aplikacje na telewizorze Bravia Smart TV

Po pierwsze, aktualizacje naprawiają większość błędów, które pojawiają się w Twoich aplikacjach. Drugim powodem jest to, że aktualizacja może zapewnić nowe funkcje do wyboru. Pozostawienie aplikacji bez aktualizacji oznacza, że ​​tracisz kilka ważnych możliwości, aby uczynić je przyjemniejszymi.

Inteligentne telewizory Bravia nie są wyjątkiem, jeśli chodzi o częste aktualizowanie aplikacji. Ponieważ te inteligentne telewizory są dostarczane z przyzwoitą liczbą preinstalowanych aplikacji, użytkownicy mają trudności z aktualizacją każdej aplikacji osobno. Aby było to jeszcze trudniejsze, liczba aplikacji wzrasta z każdym pobraniem.

Na szczęście Sony pomyślało o tym, dając użytkownikom opcję aktualizacji całego oprogramowania za pomocą kilku kliknięć. W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z tych opcji.

Aktualizowanie aplikacji na telewizorze Bravia Smart TV

W tej sekcji dowiesz się, jak łatwo zaktualizować aplikacje Bravia Smart TV w ciągu zaledwie kilku sekund. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie metody, z których możesz skorzystać. Pierwsza z nich pozwala Twojemu smart TV na automatyczną aktualizację aplikacji, a druga wymaga ręcznej aktualizacji. Obie te metody są dość łatwe w użyciu.

Bravia Smart TV

Automatyczne aktualizowanie aplikacji

Ta funkcja pozwala użytkownikom odpocząć, wiedząc, że ich smart TV wykona całą pracę za nich. Oto jak możesz z niego korzystać.

 1. Naciśnij przycisk Home na pilocie.
 2. Znajdź aplikacje i wybierz opcję Sklep Google Play.
 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Poszukaj funkcji automatycznej aktualizacji aplikacji i wybierz ją.
 5. Wybierz opcję Automatycznie aktualizuj aplikacje w dowolnym momencie.

Musisz wiedzieć, że nie będziesz mieć kontroli nad pamięcią swojego urządzenia, ponieważ wszystkie aktualizacje będą wykonywane automatycznie, gdy tylko staną się dostępne w sklepie Google Play. Innymi słowy, pamięć Twojego urządzenia będzie się zapełniać w tle bez znajomości szczegółów.

Ręczna aktualizacja aplikacji

Jeśli chcesz samodzielnie aktualizować aplikacje Smart TV Bravia i śledzić pamięć swojego telewizora, ta metoda jest dla Ciebie.

Podobnie jak w poprzednim podejściu, naciśnij przycisk Home na pilocie. Wybierz Sklep Google Play z aplikacji.

Wybierz opcję Moje aplikacje, aby wyświetlić wszystkie aplikacje zapisane na telewizorze Bravia Smart TV, zakładając, że zostały pobrane ze Sklepu Google Play. Jeśli pobrałeś aplikacje innych firm z nieoficjalnych witryn, te aplikacje nie będą tutaj wyświetlane.

Po wykonaniu tej czynności wystarczy wybrać funkcję Aktualizuj wszystko, a wszystkie Twoje aplikacje zostaną zaktualizowane o nowsze wersje dostępne w Google Store.

Zaletą tej metody jest to, że będziesz mieć pełną kontrolę nad aktualizacjami. Musisz jednak pamiętać, aby zaktualizować swoje aplikacje i zrobić to samodzielnie.

Aktualizowanie oprogramowania Bravia Smart TV

Jeśli chcesz zaktualizować całe oprogramowanie swojego smart TV, w tej sekcji znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

Przede wszystkim ten rodzaj aktualizacji wykracza poza zainstalowane aplikacje, ponieważ zasadniczo aktualizujesz programowanie swojego urządzenia. Większość z tych aktualizacji jest wykonywana automatycznie, ale Sony czasami oferuje aktualizacje za pośrednictwem cyfrowych sygnałów kablowych lub anten.

Jeśli więc oprogramowanie Twojego smart TV nie poprosiło Cię o aktualizację całego oprogramowania układowego i wiesz, że dostępna jest nowsza wersja, powinieneś wyszukać ją ręcznie. Oto, co musisz zrobić.

 1. Naciśnij przycisk Home na pilocie. Jeśli Twoje urządzenie działa w systemie Android 8.0 (Oreo), wybierz opcję Aplikacje.
 2. Wybierz Pomoc i poszukaj funkcji aktualizacji oprogramowania systemowego.
 3. Wybierz tę opcję, a następnie kliknij opcję „Automatyczne pobieranie oprogramowania” lub „Automatycznie sprawdź dostępność aktualizacji”.

  Zaktualizuj aplikacje na Bravia Smart TV

 4. Włącz tę opcję. Uwaga: W przypadku innych modeli wprowadź Ustawienia, a następnie wybierz funkcję Wsparcie produktu lub Wsparcie klienta. Następnie kliknij funkcję Wybierz automatyczną aktualizację oprogramowania lub funkcję Automatyczne pobieranie oprogramowania i włącz ją.
 5. Aby zapisać zmiany, naciśnij przycisk Enter.

Niektóre modele oferują opcję aktualizacji oprogramowania, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę, ale kroki są na ogół prawie takie same.

Te aktualizacje oprogramowania trwają około 15 minut lub nawet dłużej.

Jak zaktualizować Bravia Smart TV

Korzystaj z najnowszych aplikacji na telewizorze Bravia Smart TV

Postępując zgodnie z niektórymi z wcześniej wymienionych metod, zawsze możesz korzystać z najnowszych aplikacji dostępnych dla Twojego smart TV. Jeśli zdecydujesz się na ręczne aktualizacje, pamiętaj, aby uwzględnić je w swoim harmonogramie. Jeśli zignorujesz nowe aktualizacje, możesz przegapić prawdziwe smakołyki.