Jak zaktualizować aplikacje na Apple TV

Menu użytkownika Apple TV zawsze było bardzo przyjazne dla użytkownika i proste. Jednak niektórzy ludzie nadal mają problemy z niektórymi funkcjami i właśnie tam wskakujemy. Wśród innych ciekawych sztuczek Apple TV, ten artykuł pokaże Ci, jak łatwo zaktualizować aplikacje na tym urządzeniu.

Jak zaktualizować aplikacje na Apple TV

Zrozumienie funkcji Apple TV

Nie ma znaczenia, czy dokonałeś aktualizacji do Apple TV 4K, modelu czwartej generacji, czy posiadasz starszą wersję, poniższe samouczki pokażą Ci wszystko, co musisz wiedzieć o niektórych z najbardziej przydatnych funkcji Apple TV.

Aktualizowanie aplikacji na Apple TV

Możesz zaktualizować wszystkie aplikacje zainstalowane na Apple TV w zaledwie kilku krokach.

 1. Wybierz opcję Ustawienia z menu telewizora

  Zaktualizuj aplikacje na Apple TV

 2. Wyszukaj opcję Aplikacje
 3. Po wybraniu opcji Aplikacje poszukaj funkcji Automatycznie aktualizuj aplikacje

  Aplikacje na Apple TV

 4. Upewnij się, że ta funkcja jest włączona

Apple TV Jak zaktualizować aplikacje

Po włączeniu funkcji „Automatycznie aktualizuj aplikacje” wszystkie zainstalowane aplikacje zostaną zaktualizowane do najnowszych wersji. Obejmuje to te, które były już zainstalowane w momencie zakupu urządzenia.

Pamiętaj, że dzięki temu każda aplikacja przechowywana na Twoim urządzeniu zostanie automatycznie zaktualizowana, gdy tylko aktualizacja stanie się dostępna.

Oznacza to, że nie musisz się martwić o robienie tego ręcznie, ale oznacza to również, że nie będziesz mieć pełnej kontroli nad przestrzenią dyskową Apple TV. Mając to na uwadze, zawsze powinieneś sprawdzić, ile pamięci pozostało w Twoim urządzeniu. Jeśli Twój Apple TV nie ma dużo miejsca, jego oprogramowanie może być bardzo błędne.

Pobieranie aplikacji na Apple TV

Chociaż to urządzenie jest dostarczane z przydatnymi, wstępnie zainstalowanymi aplikacjami, istnieje również wiele interesujących nowych aplikacji, które można pobrać z App Store. Aby je pobrać, wystarczy wykonać następujące kroki.

 1. Wybierz App Store na swoim Apple TV
 2. Wyszukaj aplikację, którą chcesz pobrać i zainstalować na swoim urządzeniu
 3. Po wybraniu żądanej aplikacji kliknij Pobierz (w przypadku aplikacji bezpłatnych) lub Kup (w przypadku aplikacji płatnych)
 4. Może pojawić się okno z prośbą o podanie danych logowania Apple ID i szczegółów płatności

Po wykonaniu tych kroków aplikacja zostanie zainstalowana na Twoim urządzeniu. Aby korzystać z aplikacji, po prostu znajdź ją na ekranie głównym.

Pamiętaj, że możesz również zaktualizować niektóre aplikacje, usuwając je z urządzenia, a następnie pobierając je ponownie, ponieważ spowoduje to automatyczne zainstalowanie aplikacji wraz z najnowszą aktualizacją.

Usuwanie aplikacji na Apple TV

Jeśli chcesz usunąć aplikację z urządzenia Apple TV i zwolnić trochę miejsca, możesz to zrobić, wykonując następujące proste czynności:

 1. Wyszukaj aplikację, którą chcesz usunąć z urządzenia Apple TV
 2. Kliknij i przytrzymaj ikonę aplikacji
 3. Przytrzymaj, aż ikona się poruszy
 4. Naciśnij przycisk odtwarzania/pauzy
 5. Wybierz opcję Usuń z menu
 6. Potwierdź swój wybór, przesuwając palcem w górę i ponownie wybierając Usuń

Następnie aplikacja zostanie usunięta z urządzenia. Sprawdź, czy zrobiłeś to poprawnie, ponownie wyszukując aplikację.

Przełączanie aplikacji na Apple TV

Podobnie jak smartfony z systemem iOS, Apple TV mają również funkcję, która pozwala użytkownikowi przełączać się między ostatnio używanymi aplikacjami.

Możesz uzyskać dostęp do przełącznika aplikacji, klikając dwukrotnie przycisk Home na pilocie. Na przycisku zwykle znajduje się ikona telewizora.

Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlony przełącznik aplikacji i możesz wybierać między ostatnio używanymi aplikacjami, przesuwając palcem w lewo i w prawo.

Odtwarzanie muzyki podczas korzystania z innych aplikacji

Telewizory Apple mają funkcję, która umożliwia odtwarzanie muzyki w tle podczas korzystania z innych aplikacji. Możesz to jednak zrobić tylko wtedy, gdy aplikacja, której używasz, nie odtwarza żadnego dźwięku, który będzie przeciwdziałał Twojej muzyce.

Na przykład Twoja muzyka będzie nadal odtwarzana podczas wyszukiwania nowych filmów w serwisie Netflix lub oglądania pokazu slajdów w Zdjęciach. Ta funkcja nie będzie działać z grami, które mają własne ścieżki dźwiękowe

Ciesz się swoim Apple TV

Aby w pełni korzystać z Apple TV, musisz znać wszystkie jego funkcje. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w kilku najważniejszych. Upewnij się, że odkrywasz i testujesz jak najwięcej różnych funkcji — to najlepszy sposób, aby wydobyć z tego urządzenia wszystko, co możesz.