Jak zaktualizować aplikację Alexa na komputerze?

Jeśli korzystasz z aplikacji Alexa na swoim komputerze, będziesz wiedział, jak ważne jest jej regularne aktualizowanie. Na szczęście Amazon skrupulatnie podchodzi do aktualizacji Alexy i zwykle są one instalowane automatycznie.

Jak zaktualizować aplikację Alexa na komputerze?

Amazon zwykle automatycznie instaluje najnowsze oprogramowanie, gdy tylko jest ono dostępne. Gdy platforma pojawi się w Twoim regionie, prawdopodobnie obudzisz się z zupełnie nową wersją aplikacji bez konieczności jej ręcznego aktualizowania. Co więcej, możesz poprosić Alexę, aby zrobiła to za Ciebie w ciągu kilku minut.

Użytkownicy systemu operacyjnego Windows mogą pobrać najnowszą wersję aplikacji Alexa ze sklepu Microsoft Store z najnowszymi funkcjami.

Aktualizacje aplikacji firmy Microsoft

Jeśli chcesz czerpać korzyści z osobistego asystenta AI, ale nie jesteś zainteresowany zakupem urządzenia Amazon Echo, istnieje proste rozwiązanie. Możesz pobrać oficjalną wersję aplikacji Alexa na komputery PC i odkryć zalety sterowania głosowego.

Aplikacja zawiera wszystkie znane i lubiane funkcje głośnomówiące, w tym ustawianie przypomnień, odtwarzanie muzyki i śledzenie wiadomości. Kilka innych fajnych funkcji może ułatwić Ci życie. Ale na razie skupmy się na podstawowych specyfikacjach aplikacji.

Jeśli chodzi o aktualizacje aplikacji, proces jest wysoce zautomatyzowany. Amazon regularnie ulepsza technologię AI dzięki nowemu oprogramowaniu i dodatkowym funkcjom. Ponieważ Microsoft jest oficjalnym dystrybutorem komputerów i laptopów z systemem Windows, możesz mieć pewność, że Twoja aplikacja Alexa będzie zawsze aktualna.

Jeśli jednak podejrzewasz, że dostępna jest wersja oprogramowania, której przegapiłeś, możesz sprawdzić aktualizacje Alexa za pomocą aplikacji. Omówimy, jak to zrobić, w sekcji Dodatkowe często zadawane pytania, więc czytaj dalej.

Pobieranie i aktualizacje

Dzięki partnerstwu Microsoft i Amazon możesz teraz uzyskać asystenta głosowego Alexa na swoim komputerze ze wszystkimi funkcjami głośnomówiącymi. Ponadto nie musisz posiadać urządzenia Amazon Echo, aby sztuczna inteligencja działała poprawnie.

Jeśli jesteś podekscytowany perspektywą, oto jak uzyskać aplikację Alexa PC dla systemu operacyjnego Windows:

 1. Przejdź do funkcji wyszukiwania w lewym dolnym rogu ekranu. Wpisz „Microsoft Store” w oknie dialogowym i kliknij „Otwórz”.

 2. W prawym górnym rogu okna aplikacji wpisz "Alexa" w oknie dialogowym wyszukiwania. Kliknij „Wprowadź”.

 3. Z wyników wyszukiwania wybierz niebieską ikonę oznaczoną jako „bezpłatna”.

 4. Pojawi się nowe wyskakujące okno zawierające informacje o aplikacji. Kliknij niebieski przycisk „Pobierz” u dołu.

 5. Poczekaj na zakończenie procesu pobierania. Zwykle zajmuje to kilka sekund.
 6. Po zakończeniu pobierania naciśnij niebieski przycisk „Uruchom” w prawym górnym rogu, aby rozpocząć instalację.

 7. Pojawi się nowe okno. Kliknij przycisk "Konfiguruj Amazon Alexa" u dołu okna.

 8. Następnie zaloguj się na swoje konto Amazon, wpisując swoją nazwę użytkownika i hasło. Jeśli go nie masz, musisz się zarejestrować. Kliknij niebieski przycisk „Utwórz nowe konto Amazon” u dołu panelu.

 9. Po zakończeniu logowania zaakceptuj Warunki korzystania z usługi Amazon i zezwól Alexie na dostęp do Twojego urządzenia. Potwierdź, klikając „Tak”.

 10. Możesz wybrać jeden z dwóch trybów: głośnomówiący lub „naciśnij i mów”. Pierwsza umożliwia wydawanie poleceń głosowych, a druga wymaga naciśnięcia ikony aplikacji, aby korzystać z Alexy.

 11. Na koniec skonfiguruj Alexę według własnych upodobań. Możesz ustawić dźwięki aplikacji, przypiąć je do paska zadań i nie tylko. Gdy skończysz, kliknij "Zakończ".

Oczywiście zawsze możesz zmienić ustawienia aplikacji i przełączyć się na inny model, jeśli sobie tego życzysz. System Windows zajmie się następnie całą konserwacją w aplikacji po uaktualnieniach Amazon.

Jedną z głównych zalet instalacji aplikacji Alexa jest to, że nie potrzebujesz urządzenia Amazon Echo do prawidłowego działania. Asystent głosowy wykorzysta do komunikacji wbudowany mikrofon i głośniki w komputerze. Jeśli jednak masz urządzenie Echo, możesz podłączyć je do komputera w kilku prostych krokach. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę i wejdź na alexa.amazon.com.

 2. Zaloguj się do swojego konta i otwórz „Ustawienia”. Następnie wybierz "Skonfiguruj nowe urządzenie" z listy opcji.

 3. Z listy dostępnych urządzeń wybierz Amazon Echo.

 4. Pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o ponowne zalogowanie. Po zakończeniu kliknij „Kontynuuj”.
 5. Zostaniesz przekierowany do nowego okna. Zobaczysz okrąg z kilkoma różnymi symbolami. Naciśnij małe kółko z kropką, aż pojawi się pomarańczowe światło. Alexa poinformuje Cię, że konfiguracja została zakończona.
 6. Następnie podłącz urządzenie Echo do swojej sieci. W prawym dolnym rogu ekranu kliknij symbol Wi-Fi i wybierz sieć oznaczoną „Amazon”.
 7. Wróć do aplikacji Alexa i wybierz swoją sieć Wi-Fi, aby zakończyć konfigurację. Alexa powiadomi Cię, gdy sieć zostanie zabezpieczona.

Powinieneś wiedzieć, że Amazon Echo jest również automatycznie aktualizowany podczas snu. Jeśli jednak nie chcesz czekać, możesz przyspieszyć działanie, instalując najnowsze oprogramowanie układowe Alexy za naciśnięciem jednego przycisku. Oto, co musisz zrobić:

 1. Najpierw sprawdź, czy Amazon Echo jest włączony i połączony z siecią Wi-Fi. Możesz to zrobić za pomocą prostego polecenia głosowego. Zapytaj Alexę, jaka jest na przykład aktualna temperatura.
 2. Przytrzymaj przycisk wyciszania na swoim urządzeniu. Zazwyczaj jest oznaczony ikoną przekreślonego mikrofonu. Diody LED zaświecą się na czerwono, wskazując, że urządzenie jest wyciszone.

 3. Poczekaj kilka minut. Czasami może to potrwać nawet dłużej. Staraj się nie wydawać żadnych poleceń głosowych podczas aktualizacji aplikacji.
 4. Po zakończeniu Alexa automatycznie uruchomi ponownie urządzenie Echo.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak sprawdzić dostępność aktualizacji Alexa?

Jeśli nie masz pewności, czy Twoje urządzenie Echo ma najnowsze oprogramowanie, zawsze możesz to sprawdzić. Chociaż aplikacja nie może powiedzieć, czy została zaktualizowana, możesz porównać specyfikacje z danymi na stronie Amazon. Po prostu porównaj najnowszą wersję wymienioną na stronie internetowej z wersją w Twojej aplikacji, a otrzymasz odpowiedź.

Ale jak sprawdzić aktualizacje Alexy? Wystarczy wykonać następujące kroki:

1. Uruchom aplikację Alexa na swoim komputerze.

2. Kliknij „Urządzenia”.

3. Przejdź do „Echo i Alexa” i wybierz swoje urządzenie z listy.

4. Kliknij „O”, aby sprawdzić wersję oprogramowania.

Jeśli posiadasz urządzenie Echo Show, możesz ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji. Oto jak:

1. Przesuń ekran od góry, aby uzyskać dostęp do „Ustawienia”.

2. Wybierz „Opcje urządzenia”.

3. Z listy opcji wybierz „Sprawdź aktualizacje oprogramowania”.

Alexa, masz ochotę na aktualizację?

W większości przypadków nie musisz się martwić aktualizacjami Alexy, ponieważ cały proces jest zautomatyzowany. Amazon dokłada wszelkich starań, aby dostarczać dystrybutorom takim jak Microsoft najnowsze oprogramowanie sprzętowe. Dopóki pobierzesz oficjalną wersję aplikacji, będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji.

Urządzenia Echo są również automatycznie aktualizowane w nocy, o ile połączenie Wi-Fi jest zabezpieczone. Jeśli uważasz, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania, która nie została jeszcze zintegrowana z Twoim urządzeniem, zawsze możesz to sprawdzić. Oczywiście instalacja aplikacji na komputer eliminuje potrzebę korzystania z urządzeń Alexa, ponieważ asystent głosowy może polegać na wbudowanym mikrofonie podczas działania.

Czy możesz sobie wyobrazić swoje życie bez Alexy? Czy zainstalowałeś już aplikację? Daj nam znać, jeśli coś przegapiliśmy w sekcji komentarzy poniżej.