Jak odblokować kogoś na LinkedIn

LinkedIn to jedna z największych i najpopularniejszych platform mediów społecznościowych skierowana do firm i profesjonalistów. Platforma polega na tworzeniu wartościowych połączeń w Twojej dziedzinie wiedzy w celu zdobycia większego doświadczenia i uczenia się nowych rzeczy. Wielu oczywiście używa go do poszukiwania następnej pracy.

Jak odblokować kogoś na LinkedIn

Ogólnie LinkedIn nie zajmuje się prywatnością. Potrzebujesz przejrzystości, aby zaprezentować swoją wiedzę i doświadczenie. Ale to nie znaczy, że nie ma metod ograniczania liczby osób, które mogą Cię denerwować. Jednym z nich jest blokowanie.

Odblokowywanie kont LinkedIn

Odblokowanie kogoś jest bardzo łatwe. Niezależnie od tego, czy jest to coś, co powinieneś zrobić, czy nie, tylko Ty możesz wiedzieć w zależności od relacji lub jej braku z osobą, którą wcześniej zablokowałeś. Oto, jak odblokować dawne połączenia lub losowych członków.

 1. Znajdź ikonę swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
 2. Kliknij go, aby rozwinąć menu.
 3. Kliknij „Prywatność i ustawienia”.
 4. Wybierz "Blokowanie i ukrywanie" z menu po lewej stronie.
 5. Wybierz „Blokowanie” (powinna to być przedostatnia opcja na stronie „Prywatność i ustawienia”).

  strona prywatności i ustawień

 6. Przejrzyj listę zablokowanych i znajdź osobę, którą chcesz odblokować.
 7. Kliknij przycisk „Odblokuj” po prawej stronie ich nazwy.

Co się dzieje po odblokowaniu kogoś na Linkedin?

Gdy dana osoba nie znajduje się już na Twojej liście bloków, dzieją się dwie rzeczy. Po pierwsze, Twój profil staje się nieukryty dla tej osoby. Po drugie, będziesz mógł wymieniać z nimi wiadomości.

Pamiętaj, że jeśli odblokujesz osobę, która była na Twojej liście kontaktów, nie zostaniesz automatycznie ponownie połączony. Będziesz musiał przejść do strony profilu tej osoby i nacisnąć przycisk „Połącz”. Możesz też poczekać, aż wyślą Ci prośbę.

Więcej ustawień prywatności

Możesz również ukryć swój profil LinkedIn przed osobami niebędącymi członkami.

edytuj widoczność

 1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe lub ikonę „Ja”.
 2. Kliknij „Wyświetl profil”.
 3. Przejdź do zakładki „Edytuj widoczność”.
 4. Przełącz przełącznik w położenie wyłączone.

Dzięki temu nikt bez konta Linkedin nie może zobaczyć podstawowych informacji w Twoim profilu. Należą do nich: nazwa, powiązania, doświadczenie, nagłówek, branża, region i tak dalej. Twój adres URL może nadal pojawiać się w wyszukiwarkach, jeśli ktoś wyszuka Twoje imię i nazwisko, ale nie będzie mógł zobaczyć Twoich danych osobowych.

Nie przeszkadza to jednak innym członkom ani osobom, z którymi jesteś powiązany, zobaczyć Twój profil. Nie możesz całkowicie ukryć swojego profilu przed innymi członkami. Zamiast tego możesz kontrolować przepływ informacji.

Dostosowując swój profil, możesz zdecydować się na wstrzymanie pewnych zmian, które mogą utrudnić Ci życie. Załóżmy na przykład, że łączysz się z headhunterem, konkurentem lub byłym pracodawcą, gdy aktualnie pracujesz.

 1. Kliknij ikonę „Ja”.
 2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”.
 3. Wybierz „Kto może zobaczyć Twoje kontakty”.
 4. Kliknij „Zmień”.
 5. Wybierz opcję „Tylko ja”.

Uniemożliwia to pracodawcy lub współpracownikom zobaczenie, z kim ostatnio się łączyłeś.

 1. Na stronie „Ustawienia i prywatność”.
 2. Przejdź do „Powiadamiania o połączeniach, gdy jesteś w wiadomościach”.
 3. Przełącz przełącznik na „Nie”.

To ustawienie uniemożliwia innym osobom zapoznanie się z Twoim wkładem lub wzmiankami o Tobie w niektórych postach na blogu, które mogą wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo pracy.

Na stronie „Ustawienia i prywatność” zauważysz wiele innych opcji, które pozwolą Ci dostosować swój profil i powiadomienia zarówno przychodzące, jak i wychodzące. Możesz nawet ukryć zaktualizowane CV przed szefem, jeśli nie jesteś jeszcze pewien zmiany pracy.

Ukrywanie aktywności w łatwy sposób

Jeśli nie chcesz przerywać komunikacji z określonymi firmami lub osobami na Linkedin, nie musisz iść drogą blokującą. W podsekcji „Blokowanie i ukrywanie” na stronie „Prywatność” możesz określić, kto może Cię obserwować.

Gdy ktoś Cię obserwuje, oznacza to, że otrzymuje aktualizacje z wszelkimi zmianami, które upublicznisz. Masz dwie opcje dla obserwujących:

 1. Wszyscy na LinkedIn
 2. Twoje połączenia

Jeśli nadal chcesz, aby Twój profil i CV były widoczne dla rekruterów spoza Twojej sieci, ale także ukrywały niektóre posty i aktualizacje, zaleca się skorzystanie z tej drugiej opcji. Pamiętaj, że po przełączeniu się ze wszystkich do swojej bliskiej sieci lista obserwujących ulegnie skróceniu. Wprowadzenie zmian może potrwać do 24 godzin.

Końcowe przemyślenia

Wszystkie platformy społecznościowe mają swoje złe jabłka, w tym LinkedIn. Chociaż w tym przypadku nie musisz się tak bardzo martwić reklamami kampanii, kradzieżą danych osobowych i innymi rzeczami, nadal możesz natknąć się na irytujących headhunterów, niezadowolonych pracowników lub trolle kariery, które mogą zrujnować Twój dzień.

Blokowanie ludzi jest powszechną praktyką dla kogoś, kto religijnie korzysta z LinkedIn. Jednak może nadejść czas, kiedy blokowanie wydaje się zbyt trudne. Przynajmniej teraz wiesz, jak dostosować ustawienia prywatności i jak odblokować osoby, których możesz później potrzebować.