Jak odblokować numer telefonu po jego zablokowaniu?

Jeśli nie chcesz odbierać czyichś połączeń telefonicznych, zawsze możesz zablokować ich numer na swoim smartfonie. Ale co, jeśli przez pomyłkę zablokowałeś zły numer? Lub jeśli zmieniłeś zdanie i zdecydowałeś, że chcesz kogoś odblokować?

Jak odblokować numer telefonu po jego zablokowaniu?

Tak czy inaczej, ten artykuł pokaże Ci, jak łatwo usunąć czyjś numer z zablokowanej listy.

Odblokowanie numeru telefonu

Czynności, które należy wykonać, aby odblokować określony numer telefonu, zależą od systemu operacyjnego używanego przez smartfon. Przewiń w dół do samouczka, który pasuje do systemu operacyjnego Twojego telefonu.

Odblokowanie numeru telefonu na Androidzie

Niektóre z poniższych kroków działają tylko w systemie Android 6.0 i nowszych wersjach. Jednak nawet jeśli masz starszą wersję systemu operacyjnego Android, kroki mogą być bardzo podobne. Warto je wypróbować.

Oto jak możesz odblokować określony numer po zablokowaniu go na swoim Androidzie:

 1. Otwórz aplikację Phone na smartfonie.

 2. Stuknij ikonę „Więcej”.

 3. Wybierz opcję „Ustawienia”.

 4. W obszarze Połączenia przychodzące dotknij „Ustaw reguły”

 5. Wybierz „Lista zablokowanych”.

Po wykonaniu tej czynności na ekranie powinna wyświetlić się lista zablokowanych numerów. Po prostu znajdź ten, który chcesz odblokować, a następnie dotknij Usuń lub Odblokuj. Spowoduje to usunięcie numeru z listy zablokowanych numerów, dzięki czemu będziesz mógł odbierać z niego połączenia i SMS-y.

Odblokowanie numeru telefonu na iPhonie

Użytkownicy iPhone'a muszą wykonać różne kroki, aby odblokować określony numer. Są to jednak również bardzo proste. Ponownie, możesz znaleźć niewielkie różnice w starszych wersjach systemu operacyjnego.

 1. Wybierz „Ustawienia” na ekranie głównym.
 2. Przewiń w dół i dotknij „Telefon”.
 3. Znajdź i dotknij „Blokowanie i identyfikacja połączeń”.

 4. Wybierz „Edytuj”.
 5. Znajdź numer, który chcesz odblokować.

Po znalezieniu numeru dotknij ikony Minus znajdującej się tuż obok niego. Odblokuje to numer i umożliwi ponowne połączenie.

Pamiętaj, aby dotknąć Odblokuj, aby potwierdzić swoje działanie. Po tym wszystkim dotknij Gotowe.

Jak włączyć przekazywanie połączeń w telefonie komórkowym?

Co zrobić, jeśli chcesz przekierowywać połączenia zamiast blokować je? Oto, w jaki sposób możesz włączyć funkcję przekierowania połączeń na swoim smartfonie. Upewnij się, że numer jest odblokowany jako pierwszy.

Włączanie przekierowywania połączeń w systemie Android

 1. Stuknij w aplikację Telefon.

 2. Wybierz ikonę Action Overflow – zwykle reprezentowaną przez trzy kropki.

 3. Stuknij w „Ustawienia” – ta opcja nosi nazwę „Ustawienia połączeń” na niektórych telefonach z Androidem.

 4. Wybierz „Ustawienia połączeń z operatorem”.

 5. Wybierz „Przekierowanie połączeń”.

 6. Wybierz opcję, którą chcesz ustawić – zawsze przekierowuj, gdy zajęty, gdy nieosiągalny itp.

 7. Wprowadź numer przekierowania.
 8. Stuknij w „Znacznik wyboru” lub „Włącz”, aby aktywować.

Włącz przekazywanie połączeń na iPhonie

 1. Stuknij w Ustawienia telefonu.
 2. Przewiń w dół i wybierz Telefon.
 3. Stuknij w opcję Przekierowanie połączeń.
 4. Aby włączyć tę funkcję, po prostu przesuń suwak.
 5. Wybierz Przekaż do.
 6. Wprowadź numer telefonu, pod który chcesz odbierać połączenia telefoniczne.
 7. Stuknij w Powrót.

Często Zadawane Pytania

W przeszłości niezwykle trudno było blokować dzwoniących, zwłaszcza na telefonach z klapką. Ale dzisiaj to naprawdę proste. Jednak wraz z nową technologią pojawiają się nowe pytania. Ta sekcja odpowie na niektóre z Twoich innych pytań.

Skąd ktoś będzie wiedział, że zablokuję jego numer telefonu?

Oczywiście nie ma migającego ostrzeżenia, aby poinformować dzwoniącego, że go zablokowałeś. W większości przypadków, gdy zablokowany użytkownik zadzwoni na Twój numer telefonu, otrzyma wiadomość z informacją, że numer, na który zadzwonił, nie akceptuje obecnie połączeń telefonicznych. Ostatecznie Twój numer telefonu będzie zachowywał się tak, jakby został odłączony.

Jedyny sposób, w jaki dzwoniący będzie wiedział na pewno, że go zablokowałeś, to zadzwonienie do Ciebie z innego numeru telefonu.

Czy mogę zablokować cały numer kierunkowy?

Niestety nie. Blokowanie całego numeru kierunkowego jest bardzo pożądaną funkcją, której zarówno przewoźnicy, jak i producenci jeszcze nie stworzyli. Najczęściej Twoje połączenia spamowe będą pochodzić z tego samego numeru kierunkowego, którego i tak używasz. Jest to próba oszustów, aby wyglądać bardziej legalnie.

Ale niektóre połączenia pochodzą z losowych numerów kierunkowych. Chociaż przydałoby się zablokować cały numer kierunkowy, po prostu nie jest to jeszcze możliwe. Chociaż dobrym pomysłem jest śledzenie Google Play Store i Apple App Store w poszukiwaniu renomowanych aplikacji, które mogą pomóc w blokowaniu tych spamowych połączeń telefonicznych.

Czy zablokowany rozmówca może zostawić mi wiadomość głosową?

Tak, ale nie otrzymasz powiadomienia. Kiedy stosujesz metody, które wymieniliśmy powyżej, w zasadzie blokujesz tylko powiadomienia w pewnym sensie. Oznacza to, że dzwoniący nie będzie mógł się z Tobą połączyć, a Twój telefon po prostu nie potwierdzi, że kiedykolwiek próbował nawiązać kontakt.

Dzwoniący będzie mógł zostawić wiadomość głosową, ale nie będziesz o tym wiedział, chyba że sprawdzisz aplikację poczty głosowej telefonu.

Skąd mam wiedzieć, czy zadzwonił do mnie zablokowany numer?

Czasami blokujemy numery telefonów, ale zastanawiamy się, czy dzwoniący nie próbował się z nami skontaktować. Jeśli to ty, tak naprawdę jest tylko sposób, aby stwierdzić, czy użytkownik zadzwonił do ciebie, a jeśli zostawi ci wiadomość głosową.

Jak wspomniano wcześniej, nie otrzymasz powiadomienia o poczcie głosowej od dzwoniącego, więc będziesz musiał sprawdzić aplikację poczty głosowej swojego telefonu.

Jeśli zablokuję numer telefonu, czy nadal będę otrzymywać wiadomości tekstowe?

Nie. Przynajmniej nie w natywnej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych w telefonie. Drugi użytkownik może nadal wysyłać Ci wiadomości na innych platformach, takich jak WhatsApp, media społecznościowe itp.

Jeśli chcesz SMS-y od drugiej osoby, musisz je całkowicie odblokować.

Korzystaj z pełnych funkcji smartfona

Większość użytkowników tak naprawdę nie zna pełnej mocy swoich smartfonów. Ponieważ praktycznie nosimy małe komputery w kieszeniach, najlepiej nauczyć się korzystać ze wszystkich funkcji, którymi dysponujemy.

W tym artykule pokazano, jak kontrolować połączenia, które chcesz odbierać. Jest o wiele więcej do odkrycia i wykorzystania, więc nie zatrzymuj się tutaj.