Jak dodać napiwek w aplikacji Uber lub Uber Eats

Aplikacja Uber ułatwia dawanie napiwków kierowcy podczas jazdy i po niej. Chociaż możesz oczywiście dać napiwek kierowcy bezpośrednio, dając mu gotówkę, możesz to również zrobić za pośrednictwem aplikacji. Ale czy wiesz, że masz możliwość edycji kwoty napiwku, aby zmienić początkowy napiwek? Dobrą wiadomością jest to, że cały napiwek trafi bezpośrednio do kierowcy, ponieważ Uber nie pobiera procentu napiwku.

Jak dodać napiwek w aplikacji Uber lub Uber Eats

W tym przewodniku pokażemy, jak dać napiwek kierowcy Uber za pomocą aplikacji Uber. Odpowiemy również na niektóre często zadawane pytania dotyczące zasad napiwków Ubera.

Jak dodać wskazówkę w Uber na iPhonie

Najłatwiejszym sposobem na napicie się kierowcy Ubera jest aplikacja mobilna. Wskazówki w aplikacji są natychmiast przesyłane na konto kierowcy Ubera.

Za każdym razem, gdy korzystasz z usług Ubera, zostaniesz poproszony o ocenę kierowcy. Możesz dać napiwek kierowcy Ubera podczas i po każdej podróży, po tym, jak go ocenisz. Pamiętaj, że napiwki są całkowicie opcjonalne i nie są wliczone w cenę.

Chociaż możesz po prostu dać kierowcy Uber gotówkę na koniec podróży, wygodniej i praktyczniej może być zrobienie tego za pośrednictwem aplikacji Uber. Oto jak to się robi na iPhonie:

 1. Uruchom aplikację na swoim iPhonie.

 2. Użyj białego ekranu, aby wyświetlić szczegóły podróży.

 3. Przejdź do opcji „Oceń lub napiwek”.

 4. Oceń swojego kierowcę. Możesz dać im od jednej do pięciu gwiazdek.

  Notatka: Jeśli przyznasz swojemu kierowcy Uber pięć gwiazdek, aplikacja przeniesie Cię bezpośrednio do zakładki napiwków. Jeśli ocenisz swojego kierowcę na mniej niż pięć gwiazdek, aplikacja zapyta Cię, czy chcesz dać napiwek kierowcy.

 5. Aplikacja pozwoli Ci wybrać między 1 USD, 3 USD i 5 USD za napiwek.

 6. Jeśli chcesz dać większą wskazówkę, dotknij opcji „Wprowadź kwotę niestandardową” u dołu ekranu.

 7. Jeśli wybrałeś niestandardową kwotę, wybierz przycisk „Ustaw napiwek”.

 8. Wybierz opcję „Gotowe”.

Ta metoda dotyczy napiwków robionych podczas jazdy. Jeśli chcesz dać napiwek kierowcy Ubera po podróży, masz na to 30 dni. Możesz także użyć aplikacji Uber, aby przygotować kolejne wskazówki. Oprócz aplikacji możliwe jest dawanie napiwków kierowcom na stronie riders.uber.com i pokwitowaniu podróży otrzymanym e-mailem.

Jak dodać wskazówkę w Uber na Androidzie

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, możesz użyć aplikacji Uber do napiwku kierowcy:

 1. Otwórz aplikację Uber na swoim Androidzie.

 2. Przejdź do szczegółów podróży.

 3. W sekcji „Jak ci idzie?” przejdź do pola „Oceń lub napiwek”.
 4. Oceń swojego kierowcę Ubera od jednej do pięciu gwiazdek.

 5. Przejdź do zakładki napiwków.
 6. Wybierz ustaloną kwotę napiwku lub wprowadź niestandardową kwotę napiwku.

 7. Stuknij w przycisk „Gotowe”.

Jeśli podróżujesz ze znajomymi i korzystasz z funkcji dzielonej taryfy, podzielona zostanie tylko cena. O wysokości napiwku decyduje osoba, która zamówiła przejazd. Ta sama osoba jest również odpowiedzialna za napiwek, ponieważ nie jest on dzielony między innych jeźdźców.

Nie będziesz w stanie dać napiwku kierowcy Ubera, chyba że najpierw go ocenisz. Jeśli jednak zdecydujesz się przekazać kierowcy rachunek za przejazd, nie musisz go najpierw oceniać.

Jeśli zastanawiasz się, ile należy napiwków, zazwyczaj jest to uprzejmość, aby napiwek wynosił od 10% do 15% opłaty za podróż. W przypadku wyjątkowo dobrych wycieczek możesz dać napiwek od 15% do 20%. Oczywiście zależy to wyłącznie od Ciebie.

Jak dodać napiwek do usługi Uber Eats

Możesz również dać napiwek kurierowi Uber Eats. W tym celu możesz skorzystać z trzech metod napiwków – przed złożeniem zamówienia po jego dostarczeniu i historii zamówień.

Aby dać napiwek dostawcy Uber Eats przed złożeniem zamówienia, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Uber Eats na swoim smartfonie.

 2. Wybierz restaurację, z której chcesz zamówić jedzenie.

 3. Po zakończeniu wybierz "Do kasy".

 4. Stuknij w przycisk „Złóż zamówienie”.

 5. Przejdź do sekcji „Stawka”.

 6. Wybierz „Dodaj wskazówkę”.

 7. Wybierz ustaloną ilość napiwków lub wprowadź niestandardową ilość napiwków.

 8. Wybierz „Prześlij i kontynuuj”.

Jeśli chcesz zmienić wysokość napiwku, masz na to godzinę po dostawie.

Jeśli chcesz dać napiwek usługi Uber Eats po dostawie, możesz to zrobić po ocenie usługi. Co więcej, masz siedem dni po dacie dostawy na napiwek doręczycielowi Uber Eats.

Możesz również napić się usługi Uber Eats po dostawie, korzystając z historii zamówień. Tak to się robi:

 1. Otwórz aplikację Uber Eats na swoim telefonie.
 2. Wybierz kartę „Zamówienia” u dołu ekranu.
 3. Znajdź zamówienie, które chcesz dawać napiwek.
 4. Przejdź do opcji „Dodaj wskazówkę”.
 5. Wpisz kwotę napiwku.
 6. Zapisz zmiany.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę później edytować napiwek w Uber?

Możesz edytować wskazówkę, którą zrobiłeś w przeszłości. Możesz jednak dodać tylko do kwoty, którą początkowo podałeś. Nie możesz tego zmniejszyć. Dla tej funkcji istnieje okno czasowe, które wynosi od 30 do 90 dni. Limit czasu zależy głównie od Twojego regionu.

Aby edytować wskazówkę udzieloną kierowcy Uber, wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz aplikację Uber na swoim telefonie.

2. Przejdź do ikony menu w lewym górnym rogu ekranu.

3. Wybierz „Twoje podróże” z menu.

4. Znajdź przejazd, dla którego chcesz edytować wskazówkę.

5. Wybierz opcję „Dodaj do napiwku”.

6. Wpisz dodatkową wskazówkę.

7. Stuknij w przycisk „Ustaw wskazówkę” na dole ekranu.

Jak wspomniano, możesz tylko zwiększyć napiwek. Jeśli nie możesz znaleźć przejazdu, na który chcesz dodatkowo dać napiwek, oznacza to, że funkcja napiwków wygasła.

Możesz także edytować napiwek podczas przejazdu Uberem. Jeśli zrobisz to przed zakończeniem podróży, możesz wprowadzić mniejszą kwotę napiwku. Tak to się robi:

1. Uruchom aplikację na swoim telefonie.

2. Przejdź do strony szczegółów podróży.

3. Przejdź do zakładki „Ocena”.

4. Wybierz „Edytuj”.

5. Wybierz wstępnie ustawioną ilość napiwków lub wprowadź niestandardową napiwek.

6. Zapisz zmiany.

Nie tylko możesz edytować kwotę napiwku podczas jazdy Uber, ale także ocenę.

Czy kierowcy Ubera wiedzą, czy dajesz napiwek?

Gdy dasz napiwek kierowcy Ubera, będzie on mógł wyświetlić napiwek na stronie szczegółów podróży. Wskazówki są powiązane z przejazdem, więc Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie nie zostaną ujawnione w aplikacji kierowcy Ubera. Ma to na celu ochronę prywatności każdego klienta. Jednak za każdym razem, gdy kierowca Ubera otrzyma napiwek, otrzyma powiadomienie, które określa kwotę napiwku.

Czy Uber automatycznie dodaje napiwek?

Nie. Zamiast tego Uber daje możliwość napiwku za każdym razem, gdy korzystasz z ich usług. Jeśli korzystasz z aplikacji Uber, aby dać napiwek, najpierw musisz ocenić kierowcę.

Jeśli dasz kierowcy Ubera pięć gwiazdek, automatycznie zostaniesz poproszony o napiwek. Jednak nadal musisz określić kwotę napiwku. Z drugiej strony, jeśli dasz kierowcy Ubera mniej niż pięć gwiazdek, aplikacja da ci możliwość kontynuowania napiwku.

Dlaczego nie mogę dać napiwku kierowcy Ubera?

Jeśli chcesz dać napiwek swojemu kierowcy Uber, ale nie możesz znaleźć funkcji napiwku w aplikacji Uber, może być ona wyłączona. Mimo że ta funkcja jest automatycznie włączona, możliwe, że sterownik Uber, który chcesz napić, wyłączył tę funkcję. Innymi słowy, jeśli chcesz dać im napiwek, będziesz musiał to zrobić innymi metodami. Funkcja napiwków w aplikacji może być niedostępna w Twoim regionie.

Podziękuj kierowcy Ubera za przyjemne wrażenia z jazdy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się dać napiwek kierowcy Ubera podczas podróży, czy po jej zakończeniu, jest to świetny sposób, aby podziękować mu za satysfakcjonującą obsługę. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na przekazanie napiwku kierowcy Uber jest aplikacja Uber. Możesz to również zrobić za pomocą strony internetowej Uber lub swoich e-mailowych rachunków. Jeśli żadna z tych opcji nie działa dla Ciebie, zawsze możesz napić się gotówką.

Czy kiedykolwiek dałeś napiwek swojemu kierowcy Ubera? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.