Uber – jak zmienić cel podróży jako kierowca lub kierowca

Jedziesz Uberem do restauracji, by spotkać się ze znajomymi. Nagle wysyłają Ci SMS-a o zmianie planów: pierwotne miejsce jest przepełnione, więc znaleźli nowe. Ale to cztery mile stąd.

Uber – jak zmienić cel podróży jako kierowca lub kierowca

Nie martw się, wciąż jest sposób, aby zdążyć na czas. Możesz zmienić miejsce docelowe w aplikacji Uber w dowolnym momencie, zanim kierowca przesunie palcem Zakończ podróż. A ten artykuł pokaże Ci, jak łatwo to zrobić.

Ponadto, jeśli jesteś kierowcą, również mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jako kierowca możesz zmienić cel podróży, aby zaoszczędzić dzień w przypadku nieoczekiwanych sytuacji i utrzymać wysokie oceny.

Jak zmienić miejsce docelowe jako kierowca w aplikacji Uber na iPhone'a?

Kierowcy mogą stosunkowo łatwo zmienić cel podróży za pomocą aplikacji na iPhone'a, niezależnie od tego, czy jest to przed jazdą, czy w jej trakcie. Jedynym wyjątkiem są przejażdżki na wspólnym basenie z wieloma miejscami docelowymi (wycieczki UberPOOL). W takich przypadkach wystarczy wcześniej opuścić przejazd lub w ogóle nie dołączyć.

Jeśli jesteś już w samochodzie i nagle zdasz sobie sprawę, że musisz być w innym miejscu, najlepiej poinformuj o tym kierowcę bezpośrednio. Czasami, jeśli nowy cel podróży znacznie wydłuży czas przejazdu i odległość, mogą nie być w stanie dostosować się do zmiany.

Ale jeśli kierowca zgodzi się z Twoją prośbą, możesz bezpiecznie dostosować ostateczny cel podróży w aplikacji Uber.

Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Uber na swoim iPhonie.

 2. Otwórz trwającą podróż, dotykając czarnej ikony z napisem „Uber”.
 3. Stuknij w pasek na dole, aby go otworzyć.
 4. Pojawi się pole zawierające dane kierowcy. Pod nim zobaczysz dodatkowe pole z różnymi opcjami, takimi jak miejsce docelowe, aktualna cena podróży, udostępnianie statusu podróży i inne.
 5. Dotknij przycisku „Dodaj lub zmień” obok informacji o aktualnym miejscu docelowym.
 6. Wyszukaj nowe miejsce docelowe w polu wyszukiwania.
 7. Stuknij w żądany cel i potwierdź wybór.

Twoje ostateczne miejsce docelowe zostanie teraz zmienione. Aby zmienić lokalizację odbioru, wykonaj te same czynności, aby zaktualizować nową pozycję na mapie.

Może musisz dodać przystanek między punktem odbioru a miejscem docelowym. Na szczęście Uber pozwala na krótkie postoje (do trzech minut) podczas jazdy. Tak to się robi:

 1. Uruchom podróż w toku w aplikacji Uber i kliknij czarną ikonę z napisem „Uber”.
 2. Pociągnij, aby otworzyć pasek na dole ekranu.
 3. Dotknij przycisku „Dodaj lub zmień” obok końcowego adresu docelowego.
 4. Naciśnij „+” obok początkowego miejsca docelowego.
 5. Potwierdź, że Twój postój będzie krótszy niż trzy minuty.
 6. Dotknij „Dodaj postój” i wpisz nowy adres.
 7. Kliknij „Aktualizuj”, aby potwierdzić. Pamiętaj, że podniesie to cenę Twojej podróży.

Jak zmienić cel podróży jako kierowca w aplikacji Uber na Androida?

Uber uelastycznił organizację podróży dla pasażerów, którzy mogą zmienić swój początkowy lub końcowy cel podróży, przy czym ta ostatnia jest możliwa nawet w trakcie podróży. Jednak przed dostosowaniem jazdy w aplikacji najlepiej porozmawiać bezpośrednio z kierowcą. Możesz powiadomić ich o zmianie podróży i sprawdzić, czy będą w stanie się dostosować.

Gdy kierowca wyrazi zgodę na wprowadzenie zmian, możesz dostosować informacje w aplikacji. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Uber na swoim telefonie z Androidem.

 2. Stuknij czarną ikonę z napisem „Uber”, aby otworzyć trwającą podróż.
 3. Dotknij u dołu paska ekranu, aby go otworzyć. Pojawi się pudełko z danymi kierowcy. Pod nim zobaczysz dodatkowe pole z wieloma opcjami, z których jedną jest obecne miejsce docelowe.
 4. Stuknij w przycisk „Dodaj lub zmień” obok aktualnego miejsca docelowego.
 5. Wyszukaj nowe miejsce docelowe w polu wyszukiwania, ale staraj się unikać przypadkowego upuszczenia pinezki na mapie.
 6. Stuknij w nowy adres docelowy z listy i potwierdź swoje działanie.

Zobaczysz, że zmienił się ostateczny cel podróży. Możesz również zmienić miejsce odbioru, wykonując te same czynności.

Jeśli nadal musisz udać się do pierwotnego miejsca docelowego, ale nagle musisz zrobić krótki postój po drodze, możesz dodać dodatkowy postój między punktem odbioru a punktem końcowym. Upewnij się tylko, że postój zajmuje mniej niż trzy minuty, ponieważ jest to najdłuższy czas, jaki kierowca Uber może spędzić w dodatkowej lokalizacji.

Wykonaj poniższe czynności, aby dodać dodatkowy postój do swojej jazdy:

 1. Otwórz trwającą podróż w aplikacji Uber i dotknij czarnej ikony z napisem „Uber”.
 2. Dotknij paska u dołu ekranu, aby go otworzyć.
 3. Naciśnij przycisk „Dodaj lub zmień” obok bieżącego adresu docelowego.
 4. Naciśnij przycisk „+” obok początkowego miejsca docelowego. Aplikacja poprosi Cię o wyrażenie zgody na postój krótszy niż trzy minuty.
 5. Stuknij w wiersz „Dodaj przystanek” i wprowadź nowy adres.
 6. Potwierdź, dotykając przycisku „Aktualizuj”. Pamiętaj, że ta zmiana spowoduje wzrost ceny Twojej podróży.

Jak zmienić miejsce docelowe jako sterownik w aplikacji Uber na iPhone'a?

Może się tak zdarzyć, że kierowca nagle zdecyduje się zmienić ostateczny cel swojej podróży, ale nie wie, jak dostosować ustawienia w swojej aplikacji. Aby utrzymać wysokie oceny i profesjonalnie poradzić sobie z sytuacją, zawsze możesz samodzielnie zmienić miejsce docelowe w aplikacji Kierowca.

Wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Uruchom aplikację Uber Driver na swoim iPhonie.

 2. Upewnij się, że ekran jest ustawiony na aktualną mapę podróży.
 3. Pociągnij listę kierunków zakręt po zakręcie i przewiń w dół.
 4. Obok miejsca docelowego będzie mały ołówek. Stuknij w to.
 5. Wprowadź informacje dotyczące nowego miejsca docelowego.

Może się zdarzyć, że jeździec będzie chciał iść do restauracji, ale nie zna adresu. Możesz po prostu wpisać nazwę restauracji, znaleźć ją na mapie i dotknąć lokalizacji. Jeśli znają adres, po prostu wpisz go w polu, a będziesz gotowy.

Możesz poradzić sobie z tą sytuacją na kilka innych sposobów. Jeśli kierowca nie wie, możesz mu powiedzieć, że może dostosować ustawienia po swojej stronie. Możesz także upuścić pasażera w jego początkowym miejscu docelowym i poprosić go o rozpoczęcie nowego przejazdu Uberem. Ponieważ jesteś najbliższym kierowcą, prawdopodobnie zarezerwują Cię ponownie.

Najlepiej jednak nie używać tych metod, chyba że w aplikacji występuje usterka, która nie pozwala zmienić miejsca docelowego po twojej stronie. W Twoim najlepszym interesie jest utrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia rowerzysty, ponieważ może to bezpośrednio wpłynąć na Twoje oceny.

Jak zmienić miejsce docelowe jako kierowca w aplikacji Uber na Androida?

Załóżmy, że pasażer nagle decyduje, że musi być w innym miejscu i prosi o zmianę docelowego miejsca docelowego. Może nie wiedzą, jak to zrobić na swoim telefonie lub po prostu czują się pewniej, jeśli to zrobisz. Tak czy inaczej, pomaga utrzymać wysokie oceny, jeśli wiesz, jak dostosować ustawienia w aplikacji i zadowolić pasażera. Na szczęście proces jest stosunkowo prosty.

Wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Uruchom aplikację Uber Driver na swoim iPhonie.

 2. Upewnij się, że ekran pokazuje aktualną mapę podróży.
 3. Przeciągnij listę szczegółowych wskazówek dojazdu, a następnie przewiń w dół.
 4. Zobaczysz mały ołówek obok miejsca docelowego. Stuknij w to.
 5. Wpisz nowe informacje o miejscu docelowym. Jeśli kierowca zna tylko nazwę miejsca, możesz go wpisać, znaleźć na mapie i dotknąć jego lokalizacji. Jeśli mają dokładny adres, wpisz go i dotknij wyniku.

Istnieją inne sposoby radzenia sobie z sytuacją, w której kierowca chce zmienić miejsce docelowe. Zawsze możesz wspomnieć, że mogą zmienić miejsce docelowe po swojej stronie, ale z przyjemnością zrobisz to również za nich.

Inną metodą jest podwiezienie pasażera do miejsca docelowego i zarezerwowanie nowego przejazdu. Ponieważ jesteś najbliżej Ubera w pobliżu, istnieje szansa, że ​​zarezerwują Cię ponownie. Jednak te alternatywne rozwiązania mogą często mieć negatywny wpływ na Twoją ocenę, więc najlepiej jest pozostać przy zmianie celu podróży w aplikacji, jeśli zostaniesz o to poproszony. Przejdź do innych rozwiązań tylko wtedy, gdy usterka w aplikacji nie pozwala na wykonanie zadania.

Zmień swój cel podróży Uber bezproblemowo

Dzięki elastycznym ustawieniom Uber pozwala zarówno kierowcom, jak i pasażerom zmieniać cele podróży. Niezależnie od tego, czy dokonasz korekty przed podróżą, czy w jej trakcie, możesz mieć pewność, że kierowca poradzi sobie z nagłymi zmianami planu. Jako pasażer zawsze najlepiej najpierw skonsultować się z kierowcą w sprawie zmiany, a następnie wprowadzić zmianę w aplikacji. Jako kierowca w Twoim najlepszym interesie jest płynne spełnienie prośby klienta, a zmiana ustawień po Twojej stronie z pewnością może pomóc.

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule pomogą bezproblemowo zmienić przejazd i miejsce docelowe w Uberze. Jeśli masz inne pytania, napisz do nas komentarz w sekcji poniżej.