Jak wpisywać wykładniki w Dokumentach Google

Jeśli używasz Dokumentów Google do tworzenia równań matematycznych, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak korzystać z niektórych funkcji związanych z matematyką. Na przykład znalezienie opcji wpisywania wykładników może być bardzo frustrujące.

Jak wpisywać wykładniki w Dokumentach Google

Na szczęście pokażemy Ci, jak wpisywać wykładniki w Dokumentach Google na trzy sposoby. Wyposażymy Cię również w wiedzę, jak wstawiać ułamki, a także jak uzyskać dostęp do Dokumentów Google z dowolnego urządzenia.

Jak wpisywać wykładniki w Dokumentach Google?

Dokumenty Google oferują różne opcje wstawiania wykładników. Jeśli chcesz wpisywać wykładniki bezpośrednio w Dokumentach Google, musisz użyć funkcji „Równanie”.

 1. Otwórz Dokumenty Google.
 2. Umieść punkt wstawiania w miejscu, w którym chcesz wstawić wykładnik. Uwaga: Punkt wstawiania to migająca linia, która określa, gdzie będą wpisywane znaki.
 3. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij "Wstaw".

 4. Wybierz „Równanie”.

 5. Wpisz np. 10^6, a Dokumenty Google automatycznie przekształcą to w 106.

Notatka: W kroku 5 wstaw symbol „^”, naciskając „Shift+6”. Może się to różnić w zależności od języka ustawionego dla klawiatury.

Jak zrobić indeks górny w Dokumentach Google?

Drugim sposobem dodawania wykładników w Dokumentach Google jest sformatowanie istniejącej liczby jako indeksu górnego. W tym celu musisz użyć funkcji „Indeks górny”.

 1. Otwórz Dokumenty Google.
 2. Wpisz liczbę, którą chcesz sformatować jako wykładnik.

 3. Zaznacz tę liczbę, klikając i przeciągając nad nią kursorem.

 4. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij "Formatuj".

 5. Umieść kursor nad „Tekst”.

 6. Kliknij „Indeks górny”.

Notatka: W kroku 3 możesz użyć skrótu, aby podświetlić swój numer. Umieść punkt wstawiania (tj. migającą linię) tuż obok numeru. Następnie użyj „Shift+strzałka w prawo” lub „Shift+strzałka w lewo”, w zależności od pozycji punktu wstawiania.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak przejść do Dokumentów Google?

Możesz uzyskać dostęp do Dokumentów Google w przeglądarce na komputerze. Możesz też pobrać aplikację Dokumenty Google z App Store lub Google Play Store i używać jej na swoim urządzeniu mobilnym.

Pamiętaj, że aby korzystać z Dokumentów Google, musisz mieć konto Google. Jeśli masz już konto Google, możesz pominąć tę sekcję.

Utwórz konto Google

1. Wejdź na accounts.google.com.

2. Kliknij „Utwórz konto”.

3. Wybierz „Dla siebie”.

4. Wpisz swoje imię, nazwisko, nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij „Dalej”.

5. Wybierz swój kraj, wprowadź numer telefonu komórkowego i kliknij „Dalej”.

6. Wprowadź swój pomocniczy adres e-mail, datę urodzenia i płeć, a następnie kliknij „Dalej”.

7. Kliknij „Zgadzam się”.

Uzyskaj dostęp do Dokumentów Google

Po zakończeniu tworzenia konta Google możesz przejść do Dokumentów Google na kilka różnych sposobów. Poniższe metody uzyskiwania dostępu do Dokumentów Google dotyczą użytkowników komputerów stacjonarnych.

· Wyszukiwanie Dokumentów Google w przeglądarce internetowej

1. Otwórz przeglądarkę internetową.

2. Wpisz „Dokumenty Google” w pasku wyszukiwania Google.

3. Kliknij pierwszy wynik wyszukiwania. URL wyniku powinien mieć postać „//docs.google.com”.

· Uzyskaj dostęp do Dokumentów Google z Gmaila

1. Przejdź do swojego Gmaila.

2. Kliknij ikonę Google Apps w prawym górnym rogu ekranu.

3. Przewiń w dół w rozszerzonym menu i kliknij ikonę „Dokumenty”.

· Dostęp do Dokumentów Google z Dysku Google

1. Przejdź do swojego Dysku Google.

2. W lewym górnym rogu ekranu kliknij „Nowy”.

3. Kliknij „Dokumenty Google”.

Notatka: Po kilkukrotnym użyciu Dokumentów Google po prostu wpisz „dokumenty” w pasku wyszukiwania u góry ekranu, a powinien pojawić się sugerowany wynik prowadzący do Dokumentów Google.

Jeśli chcesz przejść do Dokumentów Google na urządzeniu mobilnym, nie musisz otwierać przeglądarki mobilnej. Zamiast tego możesz użyć aplikacji Dokumenty Google, która jest dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS. Musisz jednak zsynchronizować swoje konto Google z urządzeniem przed zalogowaniem się do Dokumentów Google w telefonie.

Jaki jest skrót do indeksu górnego w Dokumentach Google?

Kiedy pracujesz w szybkim tempie, skróty zawsze się przydają. Na szczęście możesz użyć skrótu do indeksu górnego w Dokumentach Google, aby zaoszczędzić czas.

1. Otwórz Dokumenty Google.

2. Wpisz i zaznacz liczbę, którą chcesz przekonwertować na wykładnik.

3. Naciśnij „Ctrl +”. na klawiaturze.

Notatka: Jeśli jesteś użytkownikiem Maca, naciśnij „⌘ +”.

Jak tworzyć ułamki w Dokumentach Google?

W Dokumentach Google możesz nawet pisać ułamki w Wykładnik potęgowy format. Można to zrobić na dwa sposoby. Możesz użyć funkcji równania, którą już znasz.

1. Otwórz dokument Dokumentów Google.

2. Umieść punkt wstawiania w miejscu, w którym chcesz wstawić ułamek.

3. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij „Wstaw”.

4. Wybierz „Równanie”.

5. Na pasku narzędzi równań kliknij przycisk „Operacje matematyczne”.

6. Wybierz Wykładnik potęgowy.

7. Wpisz licznik i naciśnij „Enter”.

8. Wpisz mianownik i naciśnij „Enter”.

Druga metoda obejmuje wstawianie ułamka prosto z paska narzędzi równań. Ale najpierw musisz się upewnić, że wyświetlony jest pasek narzędzi równania.

1. Otwórz dokument Dokumentów Google.

2. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij „Widok”.

3. Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Pokaż pasek narzędzi równania”.

4. Umieść punkt wstawiania w miejscu, w którym chcesz wstawić ułamek.

5. Na pasku narzędzi równania kliknij „Nowe równanie”.

6. Kliknij przycisk „Operacje matematyczne”.

7. Wybierz Wykładnik potęgowy.

8. Wpisz licznik i naciśnij „Enter”.

9. Wpisz mianownik i naciśnij „Enter”.

Notatka: Po wstawieniu ułamka zaznacz go i użyj skrótu „Ctrl+Shift+”. i „Ctrl+Shift +”, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki.

Co to są Dokumenty Google?

Dokumenty Google to darmowy edytor tekstu online stworzony przez Google. Możesz go zobaczyć jako uproszczoną wersję Microsoft Word, ponieważ działa w podobny sposób – tylko liczba funkcji jest znacznie mniejsza.

Dzięki Dokumentom Google możesz tworzyć, edytować i udostępniać dokumenty. Są one połączone z Twoim kontem Google i przechowywane na Twoim Dysku Google. Możesz uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z internetem i możesz pracować nad swoimi dokumentami w Dokumentach Google, gdziekolwiek jesteś.

Kolejną przydatną funkcją Dokumentów Google jest współpraca w czasie rzeczywistym ze współpracownikami. Innymi słowy, Ty i Twoi współpracownicy możecie jednocześnie pracować nad jednym dokumentem Dokumentów Google. Jest to idealne rozwiązanie dla zespołów pracujących zdalnie i tymczasowych projektów grupowych.

Opcja udostępniania Dokumentów Google wyróżnia Dokumenty Google wśród edytorów tekstu. Możesz szybko wysłać dokument e-mailem, klikając przycisk „Udostępnij”. Możesz też utworzyć link do udostępniania i rozpowszechniać go wielu osobom naraz (np. na czacie grupowym na Facebooku lub kanale Slack), co oszczędza czas i dodatkowy wysiłek.

Jeśli ustawisz dokument na „Każda osoba mająca link może wyświetlać”, użytkownicy bez konta Google również będą mogli uzyskać dostęp do Twojego dokumentu Dokumentów Google. Upewnij się więc, że osoby, do których wyślesz link, nie przekażą go nikomu innemu.

Dokumenty Google obsługują formaty .docx, .odt, .rtf, .pdf, .txt, .html i .epub. Możesz pobrać dokument Dokumentów Google w jednym z tych formatów i otworzyć je w ich natywnych programach (np. Microsoft Word, Adobe Acrobat Reader, Notatnik itp.).

Oprócz pracy w Dokumentach Google w przeglądarce na komputerze możesz również pobrać aplikację Dokumenty Google na telefon komórkowy. Upewnij się, że najpierw zsynchronizujesz swoje konto Google z urządzeniem.

Jak piszesz do kwadratu w Dokumentach Google?

Jeśli piszesz matematyczne lub rozbudowane równania algebry, prawdopodobnie będziesz musiał wpisywać liczby do kwadratu. Aby to zrobić, możesz użyć jednej z dwóch przedstawionych przez nas metod.

Korzystanie z funkcji indeksu górnego

1. Otwórz dokument Dokumentów Google.

2. Wpisz „2” obok liczby, którą chcesz obliczyć i zaznacz ją.

3. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij „Formatuj”.

4. Umieść kursor nad „Tekst”.

5. Kliknij „Indeks górny”.

Notatka: Po kroku 2 możesz użyć „Ctrl+”. lub „⌘+”. skrót.

Korzystanie z funkcji równania

1. Przejdź do swoich Dokumentów Google.

2. Na poziomym pasku narzędzi u góry ekranu kliknij „Wstaw”.

3. Wybierz „Równanie”.

4. Wpisz np. 16^2 i Dokumenty Google automatycznie przekształcą to w 162

Wpisywanie wykładników w Dokumentach Google

Każdy, kto używał Microsoft Word, intuicyjnie odnajdzie się w Dokumentach Google, ale niektóre funkcje wymagają wyjaśnienia. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci wpisać wykładniki. Jak już zauważyłeś, możesz wpisywać wykładniki bezpośrednio za pomocą funkcji Równanie lub sformatować istniejącą liczbę za pomocą opcji Indeks górny. Dzięki funkcji równania możesz również wstawiać ułamki w wybranym formacie.

Dokumenty Google oferują wiele innych przydatnych funkcji, a teraz wiesz, jak uzyskać do nich dostęp z komputera lub urządzenia mobilnego.

Jak wpisywałeś wykładniki w Dokumentach Google? Czy korzystałeś z równania, indeksu górnego lub innej funkcji? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.