Jak usunąć wzmianki z Twittera

Wzmianki na Twitterze to świetny sposób na śledzenie interesujących rzeczy. Za każdym razem, gdy Twoi znajomi wspominają o Tobie w swoich tweetach, możesz łatwo sprawdzić ich sugestie.

Jak usunąć wzmianki z Twittera

Innym razem jednak wzmianki mogą okazać się tylko spamem. Co więcej, niektóre tweety mogą mieć dla ciebie pewne negatywne konsekwencje. Prawda czy nie, nigdy nie jest wspaniale widzieć takie rzeczy. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, jeśli tweety staną się złośliwe lub obraźliwe. Dlatego ludzie chętnie dowiedzą się, czy mogą usunąć takie wzmianki.

Czy możesz usunąć wzmianki na Twitterze?

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać podczas korzystania z Twittera, jest to, że wszystkie tweety są publiczne. Te, które zawierają Twoją wzmiankę, są w rzeczywistości tweetami utworzonymi przez inne osoby. W związku z tym, nie ma możliwości, aby samodzielnie całkowicie usunąć wszelkie wzmianki.

Biorąc to pod uwagę, jeśli nadawca jest wystarczająco przyjazny, możesz zwrócić się do niego osobiście. Jeśli grzecznie poprosisz ich o usunięcie twoich wzmianek z niektórych tweetów, mogą się zgodzić. Niestety, nie jest to coś, co zrobiłoby wiele osób, zwłaszcza jeśli z jakiegoś powodu cię zaczepiły.

Nawet jeśli nie możesz nic zrobić z niechcianymi wzmiankami, możesz przynajmniej usunąć je z listy „Wzmianki” w aplikacji Twitter. Aby to zrobić, możesz albo zablokuj nadawcę lub zgłoś Tweet.

Świergot

Blokowanie nadawcy

Jeśli czujesz, że dana osoba nie jest warta Twojej uwagi na Twitterze, możesz skorzystać z opcji „Zablokuj”. Zasadniczo usunie to wszystkie tweety z twojego kanału, zarówno dobre, jak i złe.

Pamiętaj, że po zablokowaniu kogoś na Twitterze nie będzie on już mógł wysyłać Ci wiadomości ani obserwować Twojego konta. Ponadto nie będziesz już otrzymywać żadnych nowych powiadomień od tego użytkownika na swoim kanale na Twitterze.

Aby zablokować użytkownika, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz swoją aplikację na Twitterze.
 2. Stuknij w "Dzwon" ikonę u dołu ekranu.
 3. Wybierz „Wzmianki” zakładka u góry ekranu.
 4. Znajdź wzmiankę, którą chcesz usunąć z listy, i kliknij ją.
 5. Na następnym ekranie wybierz „strzałkę w dół” obok nazwy nadawcy.
 6. Wybierz opcję „Zablokuj @nazwa użytkownika”.
 7. Pojawi się wyskakujące powiadomienie. Potwierdź swoje działanie, wybierając "Blok" przycisk.

Gdy to zrobisz, wszystkie tweety natychmiast znikną z Twojego kanału na Twitterze.

Twitter Usuń wzmiankę

Zgłaszanie tweetów lub użytkowników

Czasami możesz otrzymać dziesiątki tweetów, które wspominają o Tobie. To wszystko prawdopodobnie jest spamem, więc możesz je zgłosić. Jeśli ktoś zachowuje się w stosunku do ciebie w sposób obraźliwy lub nawet staje się potencjalnie groźny, zdecydowanie powinieneś to zgłosić.

Oto jak zgłaszać tweety.

 1. Najpierw dotknij "Dzwon" w aplikacji Twitter.
 2. Przejdź do „Wzmianki” i znajdź tweeta, który chcesz zgłosić.
 3. Dotknij „strzałka w dół” obok nazwy nadawcy.
 4. Uzyskiwać „Zgłoś tweeta”.
 5. Teraz wybierz jeden z powodów, dla których chcesz to zgłosić. Istnieją cztery opcje:
  1. Nie interesuje mnie ten tweet.
  2. To podejrzane lub spam.
  3. To obraźliwe lub szkodliwe.
  4. Wyraża zamiary samookaleczenia lub samobójstwa.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla wybranej opcji powyżej.
 7. Potwierdź to, a proces raportowania jest zakończony.

Usunięto niechciane wzmianki

Mamy nadzieję, że te zalecenia pomogą Ci pozbyć się niechcianych wzmianek. Jeśli chcesz zablokować lub zgłosić złośliwych użytkowników i ich tweety, pomyśl o tym dwa razy, zanim faktycznie to zrobisz. Chociaż nie usuniesz ich całkowicie z Twittera, przynajmniej możesz sprawić, że te wzmianki znikną z Twojego kanału.