Instalowanie CyanogenMod na Samsung Galaxy S II

Darmowe, konfigurowalne oprogramowanie CyanogenMod może tchnąć nowe życie w telefon z Androidem, niezależnie od tego, czy jest nowy, czy stary.

Instalowanie CyanogenMod na Samsung Galaxy S II

W tym miejscu Darien Graham-Smith przedstawia kroki instalacji niestandardowej pamięci ROM na Samsung Galaxy S II – kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji CyanogenMod na telefonie.

Przeczytaj to najpierw: Zainstalowanie tego oprogramowania może unieważnić gwarancję i narazić Cię na złośliwe oprogramowanie – a jeśli coś pójdzie nie tak, Twoje urządzenie może stać się bezużyteczne. Jeśli to możliwe, najpierw przetestuj procedury na starym, niechcianym urządzeniu.

Zrootowanie telefonu

Zrootowanie telefonu

Zacznij od zrootowania telefonu. Pobierz SuperOneClick z //shortfuse.org na swój komputer i rozpakuj go.

Włącz debugowanie USB w telefonie (w obszarze Ustawienia | Aplikacje | Programowanie) i podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Uruchom SUPERONECLICK.EXE i kliknij „Root”.

Jeśli telefon nie jest rozpoznawany, zainstaluj Samsung Kies. Proces trwa kilka minut: po zakończeniu pojawi się powiadomienie.

Ściągnij

Ściągnij

Ze strony Galaxy S II na wiki CyanogenMod pobierz na swój komputer zarówno jądro codeworkx (zawierające ClockworkMod), jak i pakiet Heimdall Suite (do instalacji).

Następnie przewiń stronę w dół, aby znaleźć łącza do plików zip zawierających pamięć ROM CyanogenMod 7 i najnowszą wersję Google Apps. Pobierz je do pamięci wewnętrznej telefonu – nie na kartę microSD, jeśli ją masz.

Rozpakuj i uruchom ponownie

Rozpakuj i uruchom ponownie

Rozpakuj plik zip Heimdall do folderu na swoim komputerze. Następnie uruchom ponownie telefon.

Podczas ponownego uruchamiania przytrzymaj klawisze Home i zmniejszania głośności, aż telefon wejdzie w tryb pobierania.

Teraz na swoim komputerze uruchom ZADIG.EXE (z katalogu Drivers w folderze Heimdall) i włącz Opcje | Lista wszystkich urządzeń. Wybierz Samsung Android, jak pokazano i kliknij Zainstaluj sterownik. Po zakończeniu zamknij narzędzie.

Otworzyć

Otworzyć

Otwórz archiwum codeworkx ClockworkMod (użyj narzędzia takiego jak darmowy archiwizator 7-Zip) i rozpakuj ZIMAGE do katalogu Heimdall. Uruchom ponownie telefon, przytrzymując przycisk Home i zmniejszanie głośności, aby przejść do trybu pobierania.

W systemie Windows otwórz wiersz poleceń, przejdź do katalogu Heimdall i wpisz: „heimdall flash – kernel zImage”. ClockworkMod zostanie zainstalowany i telefon zrestartuje się.

Utworzyć kopię zapasową

Utworzyć kopię zapasową

Z głównego menu ClockworkMod możesz wykonać kopię zapasową swojego oprogramowania sprzętowego przed zainstalowaniem CyanogenMod.

Użyj przycisków głośności, aby przejść do „kopii zapasowej i przywracania”, a następnie naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać.

Kopie zapasowe są zapisywane w pamięci wewnętrznej. Gdy to zrobisz, wróć do menu głównego, wybierz „montowanie i pamięć” i sformatuj pamięć podręczną, dane i partycje systemowe. Nie formatuj jednak karty SD!

zainstalować

zainstalować

Na koniec instalujemy oprogramowanie układowe CyanogenMod. Wybierz "zainstaluj zip z sdcard", a następnie "wybierz zip z sdcard", a zobaczysz listę katalogów.

Wybierz plik zip CyanogenMod i potwierdź instalację. Po zainstalowaniu powtórz proces, aby zainstalować plik zip zawierający Google Apps.

Wróć do menu głównego i wybierz „uruchom ponownie system teraz”, aby uruchomić nowy system operacyjny po raz pierwszy.

Samsung Galaxy SII

Samsung Galaxy SII