Jak również wyłączyć telewizor za pomocą pilota Amazon Fire Stick?

Jeśli chodzi o oglądanie rozrywki na dużym ekranie, nic nie może przewyższyć mocy i wydajności urządzeń z linii Amazon Fire TV. Od 39,99 USD za Fire Stick 1080p, Fire TV pozwala oglądać Netflix, Hulu, HBO Go, własną usługę wideo Amazon Prime i tysiące innych aplikacji bezpośrednio na dużym ekranie.

Jak również wyłączyć telewizor za pomocą pilota Amazon Fire Stick?

Chociaż nie było to pierwsze urządzenie Amazon Fire TV, Fire Stick (i jego siostrzany produkt 4K) są zdecydowanie najbardziej popularne i konkurują bezpośrednio z takimi urządzeniami jak Roku i Google Chromecast na rynku budżetowych urządzeń do przesyłania strumieniowego. Urządzenie podłącza się z tyłu telewizora przez HDMI (za pomocą samego pendrive'a lub za pomocą dołączonego adaptera w celu zapewnienia ścisłych połączeń) i łączy się z domową siecią Wi-Fi, aby przesyłać multimedia bezpośrednio do telewizora za pomocą aplikacji, tak jak smartfon .

Jeśli próbujesz uprościć konfigurację kina domowego, jesteś we właściwym miejscu. Fire Stick może znacznie pomóc, aby Twoje wrażenia z oglądania telewizji były bardziej ekskluzywne i prostsze. Rzućmy okiem na to, jak wyłączyć telewizor za pomocą Amazon Fire Stick.

Nowy pilot przeciwpożarowy

Najłatwiejszym sposobem sterowania telewizorem za pomocą Fire Stick jest użycie najnowszego pilota Fire dostępnego na Androida. W przeciwieństwie do starszych modeli pilota Fire, najnowsza wersja (po raz pierwszy wprowadzona z 4K Fire Stick, a teraz w zestawie ze wszystkimi urządzeniami Fire) zawiera nadajnik podczerwieni, który pozwala kontrolować głośność i, co ważniejsze, moc telewizora, bezpośrednio z samego pilota. Łatwo stwierdzić, czy masz tę wersję: jeśli widzisz rocker głośności na dole pilota Fire (wraz z przyciskiem zasilania w lewym górnym rogu), masz najnowszy model.

Jeśli nie masz tego modelu, nie martw się — nie musisz aktualizować całego Fire Stick, aby uzyskać nowszy pilot. Amazon sprzedaje tego pilota jako aktualizację dla obecnych konsumentów za 29,99 USD na swojej stronie internetowej, z okazjonalnymi wyprzedażami i spadkami cen. Przed zakupem upewnij się, że Twój telewizor obsługuje ogólne nadajniki podczerwieni, ale w przypadku większości ludzi ten pilot pozwoli im sterować nawigacją Fire Stick, a także mocą i głośnością telewizora, wszystko z jednego urządzenia.

Korzystanie z CEC

Consumer Electronics Control lub CEC jest wbudowany w wiele współczesnych telewizorów. CEC to protokół HDMI, który umożliwia urządzeniom obsługującym CEC wymianę informacji i akceptowanie kontroli przez HDMI. Jeśli masz telewizor z obsługą CEC, powinieneś móc używać Firestick do sterowania jego funkcjami. Tylko upewnij się, że polecenia CEC są włączone zarówno na telewizorze, jak i na Firestick.

W celach ilustracyjnych w tym artykule opisano telewizor Vizio. Nie powinieneś jednak mieć problemów z poruszaniem się po menu, aby włączyć CEC na innych telewizorach. Jest to jedna z tych rzeczy, które gdy ją zobaczysz, będziesz wiedział, jak zastosować ją w innych sytuacjach.

 1. wciśnij Menu na pilocie telewizora.
 2. Uzyskaj dostęp do ustawień systemu, przechodząc do System i lokalizowanie CEC.
 3. Przełącz CEC opcję w lewo lub w prawo, aby ją włączyć.

Ważna uwaga

Wielu producentów używa różnych nazw CEC na swoich telewizorach. Mogą nazwać to czymś zastrzeżonym, ale wszyscy mają na myśli to samo.

LG używa SimpLink, Samsung Anynet +, a Sony Bravia Sync lub Bravia Link. Jeśli nie możesz znaleźć dokładnej nazwy swojego telewizora, oto pełna lista w Wikipedii.

Włączanie CEC na Twoim Fire Stick

Po włączeniu CEC na telewizorze upewnij się, że ta opcja jest również włączona na Firestick. Warto zauważyć, że CEC jest zwykle domyślnie włączony w większości Firesticks, ale nie zaszkodzi podwójne sprawdzenie.

Oto kroki, aby włączyć CEC w Fire TV:

 1. Przejdź do Ustawienia menu Fire Stick. Strona główna Fire TV
 2. Następnie kliknij Wyświetlacz i dźwięk z listy opcji. Strona ustawień Fire TV
 3. Teraz pod Wyświetlacz i dźwięk, przejdź w dół i upewnij się Sterowanie urządzeniem HDMI CEC jest włączony.

Po włączeniu CEC na Firestick wszystko powinno być ustawione. Na przykład naciśnij przycisk Home na pilocie Firestick, a telewizor powinien natychmiast się włączyć i wyświetlić ekran główny Fire TV. Wyłączenie telewizora jest jeszcze prostsze. Po prostu powiedz Alexie, żeby wyłączyła telewizor, a zrobi to za Ciebie. Różne telewizory oferują różne funkcje CEC, więc możesz mieć jeszcze więcej opcji.

Pamiętaj, aby sparować Firestick z urządzeniem Amazon Echo, jeśli używasz jednego ze starszych modeli bez głosu.

Inne fajne sterowanie Alexa TV

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że możesz sterować swoim dekoderem telewizji satelitarnej i kablowej za pośrednictwem Alexy, oprócz włączania i wyłączania telewizora. Wszystko to działa z Alexa: Optic Hub, Dish, Tivo, Fios i Frontier. Oto jak podłączyć dekoder telewizji satelitarnej lub kablowej do aplikacji Alexa.

 1. Zacznij od uruchomienia aplikacji Alexa na telefonie, a następnie wybierz Muzyka, wideo i książki z menu ustawień.
 2. Wybierz swojego dostawcę na karcie Wideo.
 3. Wybierz Zarządzaj i łącz urządzenia opcja, która pojawia się w menu dostawcy i dotknij Połącz urządzenie.
 4. Wybierz swój dekoder.
 5. W tym momencie musisz wybrać urządzenie obsługujące Alexa, które będzie sterować Twoim telewizorem, i dotknij przycisku Połącz urządzenia, aby potwierdzić.

***

Często Zadawane Pytania

Jak ponownie włączyć Fire TV Stick?

Podobnie jak wiele dzisiejszych urządzeń, Amazon Fire TV Stick nie wyłącza się, chyba że go odłączysz. Zamiast tego przechodzą w tryb uśpienia, aby oszczędzać energię, jednocześnie zachowując możliwość otrzymywania aktualizacji itp. z Amazon.

Aby obudzić Fire TV Stick z jego Tryb uśpienia, po prostu naciśnij Dom przycisk znajdujący się na pilocie Fire TV. Przycisk Home Fire TV Remote

Dlaczego Fire TV Stick zapobiega wyłączeniu mojego telewizora?

Większość inteligentnych urządzeń tak naprawdę się nie wyłącza, przechodzą tylko w tryb gotowości lub uśpienia. Chociaż ta funkcja ma na celu oszczędzanie energii, może powodować nieprzewidziane problemy podczas parowania z wieloma urządzeniami, które może.

Jeśli Twój telewizor korzysta z funkcji automatycznego wyłączania, musisz ręcznie wyłączyć telewizor lub odłączyć Fire TV Stick, aby telewizor prawidłowo się wyłączył.

Mimo że twój Amazon Fire Stick może być po prostu prostym kijem podłączanym z tyłu telewizora, jest to niesamowicie potężne urządzenie, które ułatwia sterowanie całym zestawem kina domowego. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaktualizować istniejący pilot Fire, czy włączyć obsługę CEC i Alexa bezpośrednio na samym Fire Stick, wyłączanie i włączanie telewizora za pomocą Fire Stick to proste zadanie, które pozwala włączyć telewizor i wybrać nowy ulubiony pokaż wszystko z jednego urządzenia.