Jak włączyć telewizor za pomocą inteligentnej wtyczki Amazon?

Na długo przed pojawieniem się inteligentnych gadżetów domowych i wirtualnych asystentów wiele osób wciąż marzyło o dniu, w którym będą mogli kontrolować wszystko w swoim domu za pomocą dźwięku swojego głosu. Powoli tam docieramy, a na rynku każdego roku pojawia się coraz więcej inteligentnych gadżetów.

Jak włączyć telewizor za pomocą inteligentnej wtyczki Amazon?

Amazon Smart Plug to dobry przykład, jeden z długiej listy inteligentnych gadżetów domowych, które mają ułatwić Ci życie i pomóc zaoszczędzić trochę pieniędzy na rachunku za prąd. To powiedziawszy, czy naprawdę można go używać zi do czegokolwiek? Dowiedzmy Się.

Urządzenia kompatybilne z Amazon Smart Plug

Istnieje wiele domowych gadżetów, które będą współpracować z Amazon Smart Plug. Sprzęt oświetleniowy, wentylatory, sprzęt audiowizualny i wiele więcej. Ale są też wyraźne ograniczenia.

Chociaż możesz użyć Amazon Smart Plug do wyłączania urządzeń, przekonasz się, że nie wszystkie urządzenia można ponownie włączyć. Na przykład nie można uruchomić komputera za pomocą Smart Plug, ponieważ komputer wymaga cyklu zasilania, który można uruchomić tylko za pomocą wbudowanego przełącznika. Niestety, wiele telewizorów cierpi na ten sam problem.

I chociaż istnieją pewne urządzenia, które można dodać do płyty głównej komputera, które mogą pozostać aktywne i uruchamiać cykl zasilania, gdy poprosisz Alexę o to, nie możesz zainstalować tych samych urządzeń na telewizorze. Co to znaczy?

Amazonka

Oznacza to, że w przeciwieństwie do większości aparatów, żarówek, lamp i innego sprzętu Twój telewizor prawdopodobnie nie będzie działał z Amazon Smart Plug. W każdym razie nie w sposób, w jaki chcesz. Nie oznacza to, że Smart Plug nie będzie w stanie odciąć zasilania i wyłączyć telewizora. To nadal będzie działać.

Urządzenia, których nie należy parować z inteligentną wtyczką

Istnieją również gadżety, których możesz nie chcieć używać ze Smart Plug. Pomyśl o grzejnikach, klimatyzatorach, lodówkach, sprzęcie medycznym itp.

Amazon Smart Plug nie został zaprojektowany do obsługi urządzeń elektronicznych o ogromnym poborze mocy. Aby uniknąć przegrzania i wysadzenia urządzenia, używaj go na lżejszym sprzęcie. Ponadto ważne jest, aby zrozumieć, że Twoja Smart Plug zawsze będzie zależna od połączenia bezprzewodowego.

Jeśli Twoja sieć Wi-Fi nagle przestanie działać, a następnie ponownie się włączy, może to spowodować ponowne uruchomienie podłączonych do niej urządzeń. Oznacza to, że ryzykujesz zagrożenie pożarowe, jeśli masz podłączoną inteligentną wtyczkę do grzejnika.

Ryzykujesz również zniszczenie jedzenia w lodówce, jeśli Smart Plug zginie lub router zepsuje się podczas Twojej nieobecności i lodówka się wyłączy. Choć inteligentna wtyczka jest fajna, ważne jest, aby zrozumieć, kiedy i gdzie jej używać. Nadal jest wiele problemów do rozwiązania. Być może za kilka lat będzie wystarczająco dużo funkcji bezpieczeństwa, aby można było używać Smart Plug w każdym gniazdku w domu.

inteligentna wtyczka najlepiej kup fotointeligentna wtyczka najlepiej kup fotointeligentna wtyczka najlepiej kup zdjęcie

Jak skonfigurować inteligentną wtyczkę?

Załóżmy, że Twój telewizor może się uruchomić bez fizycznej zmiany zasilania. Następnie możesz użyć inteligentnej wtyczki, aby ją włączać i wyłączać do woli, łatwiej zaplanować czas oglądania telewizji dla dzieci, włączyć telewizor, aby odstraszyć złodziei, gdy wyjdziesz na kilka dni, i tak dalej.

alexa dzień dobry zdjęcie

Aby to wszystko zrobić, musisz najpierw skonfigurować i skonfigurować Smart Plug ze swojego smartfona. Oto jak:

 1. Podłącz Smart Plug do trójstykowego gniazdka.
 2. Otwórz aplikację Alexa na swoim smartfonie.
 3. Wybierz Urządzenia.
 4. Stuknij ikonę plusa.
 5. Wybierz opcję Dodaj urządzenie.
 6. Wybierz urządzenie Smart Plug.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie dla Smart Plug.
 8. Upewnij się, że nadałeś Smart Plugowi odpowiednią nazwę, np. TV, oświetlenie łazienkowe, lampa, soundbar itp.
 9. Sprawdź, czy niebieska dioda LED na Smart Plugu miga.

To dość prosty proces, zwłaszcza biorąc pod uwagę intuicyjny przewodnik konfiguracji urządzenia. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz chcieć zaznaczyć na swojej liście kontrolnej przed konfiguracją urządzenia. Przede wszystkim sprawdź, czy masz najnowszą wersję Alexy.

Następnie upewnij się, że w smartfonie są włączone zarówno usługi lokalizacyjne, jak i Bluetooth.

Innym sposobem konfiguracji Smart Plug jest skanowanie kodu kreskowego z tyłu urządzenia. Czasami jest to znacznie szybszy proces, ale może nie być dostępny na wszystkich smartfonach. Zobacz, jakie masz opcje w telefonie w menu Szybka konfiguracja urządzenia.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz powiedzieć „Alexa, włącz / wyłącz [nazwa inteligentnej wtyczki]” i sterować podłączonymi urządzeniami.

Konfigurowanie rutyny

Inteligentne wtyczki są włączane i wyłączane na urządzeniach. Nie można ich używać do zwiększania głośności, zwiększania prędkości wentylatora, przyciemniania świateł i niczego innego w tym zakresie. Ale możesz je skonfigurować tak, aby włączały się i wyłączały zgodnie z harmonogramem.

 1. Otwórz aplikację Alexa na swoim smartfonie.
 2. Stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu.
 3. Stuknij w Rutyny.
 4. Stuknij ikonę plusa.
 5. Stuknij opcję Kiedy to się stanie.
 6. Przejdź do harmonogramu.
 7. Wybierz czas.
 8. Wybierz funkcję powtarzania (opcjonalnie).
 9. Stuknij Gotowe.
 10. Wróć do menu Nowa rutyna.
 11. Stuknij przycisk Dodaj akcję.
 12. Wybierz Inteligentny dom.
 13. Wybierz Urządzenie sterujące.
 14. Wybierz Smart Plug, który chcesz powiązać z tą procedurą.
 15. Przesuń suwak do pozycji ON.
 16. Stuknij Dalej.

To może potrwać trochę dłużej, ale taka fajna sprawa jest móc to zrobić. W zależności od posiadanych gadżetów i urządzeń, możesz użyć inteligentnej wtyczki, aby uruchomić ekspres do kawy, włączyć światła, aby rano nie uderzyć w meble w drodze do łazienki i wiele więcej.

Inteligentne wtyczki są interesujące, ale jeszcze nie niezbędne do konfiguracji inteligentnego domu

Biorąc pod uwagę wszystkie fajne rzeczy, które możesz zrobić i ich potencjał oszczędzania energii, posiadanie kilku inteligentnych wtyczek w domu nie jest złym pomysłem. Ale musisz być realistą, jeśli chodzi o oczekiwania. Jak wcześniej wspomniano, są one naprawdę przydatne tylko wtedy, gdy urządzenia, z którymi ich używasz, można włączać i wyłączać bez fizycznego przełączania zasilania przycisku.

Jakie masz doświadczenia z Amazon Smart Plugs? Czy działały zgodnie z reklamą? Czy uważasz, że potrzebują prostszego menu konfiguracji? Czy uważasz je za niezbędne gadżety do inteligentnego domu w przyszłości? A może uważasz, że jest to tylko kolejne „inteligentne akcesorium”, bez którego świat mógłby się obejść w obecnym stanie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.