Jak włączyć/wyłączyć napisy kodowane na Fios?

Jako wszechstronna usługa rozrywkowa/internetowa, Fios pozwala godzinami oglądać programy telewizyjne i filmy. A jeśli nie możesz odebrać w każdej linii w GOT, napisy kodowane (CC) są po to, aby pomóc. Co więcej, Fios zapewnia CC do gier sportowych, co może się przydać, gdy oglądasz grę z grupą hałaśliwych kibiców.

Jak włączyć/wyłączyć napisy kodowane na Fios?

Niezależnie od twojej grzesznej przyjemności, metoda włączania / wyłączania CC na Fios jest dość prosta i możesz zrobić wszystko zdalnie. Sprawdź niezbędne kroki poniżej.

Włączanie/wyłączanie CC na Fios

Krok 1

Chwyć pilota Fios i naciśnij niebieski przycisk Menu w lewym górnym rogu.

pilot-fios-tv

Przejdź do Ustawień za pomocą klawiszy strzałek na pilocie, a następnie przejdź do menu Ułatwienia dostępu. Powinna to być pierwsza opcja w Ustawieniach.

Fios Włącz lub wyłącz napisy kodowane

Krok 2

Przejdź w prawo do okna głównego i wybierz Napisy kodowane, aby uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych opcji. Lista wszystkich funkcji CC może początkowo wydawać się nieco przytłaczająca, ale ta, której szukasz, to wybór usługi. Jest tuż pod "Naciśnij OK, aby zmienić preferencje napisów".

Jak włączyć lub wyłączyć Fios z napisami?

Wejdź w wybór usługi w wyskakującym oknie i wybierz jeden z oferowanych profili CC, CC1, CC2, CC3 i tak dalej. Powinieneś wiedzieć, że napisy w języku angielskim działają z CC1 i CC2. Jeśli program/wideo oferuje napisy w innych językach, są one dostępne od CC3. W sumie na Fios jest 6 profili CC.

Krok 3

Po dokonaniu wyboru naciśnij OK na pilocie, aby potwierdzić. Następnie należy nacisnąć klawisz strzałki w prawo, aby podświetlić opcję Zapisz i ponownie potwierdzić, naciskając przycisk OK.

Fios, jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane

Po wybraniu opcji Zapisz, na dole ekranu powinien natychmiast pojawić się CC. Jeśli chcesz wyłączyć CC, wróć do wyskakującego okna Napisy kodowane i wybierz opcję Wyłącz.

Dostosuj ustawienia CC na Fios

W przypadku niektórych użytkowników domyślne ustawienia CC na Fios nie działają. Ale nie musisz się martwić, Fios pozwala zmienić każdy najmniejszy szczegół i uzyskać napisy odpowiadające Twoim preferencjom. Oto jak to zrobić.

Krok 1

Za pomocą pilota przejdź do menu Napisy kodowane. Nie będziemy powtarzać tych kroków, ponieważ są one takie same, jak opisane wcześniej. Będziesz mógł zobaczyć obszerną listę opcji dostosowywania CC do własnych upodobań. Może to zająć trochę czasu, ale wystarczy to zrobić tylko raz.

Włącz lub wyłącz Napisy kodowane

Krok 2

Poruszaj się po opcjach za pomocą klawiszy strzałek i naciśnij OK, aby wybrać te, które chcesz. Podobnie jak Amazon Prime Video, Fios umożliwia zmianę trzech funkcji CC – okna, tła i czcionki. W przypadku tła i okna możesz dostosować kolor i krycie, chociaż te ustawienia wyglądają całkiem dobrze również w trybie automatycznym.

A jeśli chodzi o opcje czcionek, możesz naprawdę dostosować czcionkę do swoich preferencji. Dostępnych jest 5 ustawień czcionki, które obejmują styl, rozmiar, krycie, kolor i rodzaj krawędzi czcionki.

Krok 3

Dostosowując opcje jeden po drugim, nie zapomnij przejść w prawo i wybrać Zapisz. Menu CC zawiera również łatwy czytnik, który jest świetny dla tych, którzy zmagają się z domyślnymi napisami.

Po wprowadzeniu niezbędnych zmian CC będzie wyświetlany jako zaprogramowany, o ile jest obsługiwany przez program lub wideo.

Aplikacja Fios TV

Aplikacja mobilna Fios TV może działać jak pilot i umożliwiać włączanie i wyłączanie CC. Aby to zadziałało, Twój smartfon/tablet musi być podłączony do tej samej sieci domowej co Fios.

Wybierz ikonę pilota, a następnie dotknij Lokalizacja dekodera i naciśnij * oraz ikonę CC na dole. Jeśli oglądasz filmy za pośrednictwem aplikacji Fios TV, włączenie CC jest jeszcze łatwiejsze. Przejdź do Ustawień, dotknij Preferencje, wybierz Napisy kodowane i po prostu naciśnij przycisk włączania / wyłączania.

Ważne notatki

Aby uzyskać napisy, może być konieczne włączenie CC zarówno na telewizorze, jak i na Fios. Wejdź do menu telewizora i przejdź do Ustawień, a następnie przejdź do Napisy kodowane. Na przykład najnowsze modele Sony mają napisy kodowane w ramach ułatwień dostępu i to samo dotyczy LG.

Dekodery transmitujące w standardowej rozdzielczości (nie HD/4K) mogą nie obsługiwać napisów kodowanych. Dlatego zaleca się sprawdzenie zgodności przed zakupem dekodera lub adaptera cyfrowego. Gdy wszystko jest skonfigurowane i działa, powinieneś być w stanie włączać i wyłączać napisy, naciskając przycisk na pilocie Fios.

Ciesz się Fios gdziekolwiek jesteś

Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, może zająć trochę czasu, aby wyzerować wszystkie ustawienia Fios CC. Ale potem otrzymujesz idealne napisy za naciśnięciem jednego przycisku. Powinieneś wiedzieć, że jeśli nic nie pomaga, prawdopodobnie nadawca nie wysyła sygnału CC.