Jak włączyć usługi lokalizacji tabletu Amazon Fire?

Gama tabletów Amazon's Fire przeszła długą drogę od swojego początku jako uwielbiany czytnik e-booków. W dzisiejszych czasach są to pełnoprawne inteligentne tablety. A jeśli chodzi o ich udział w rynku, wydają się rosnąć w siłę. Są przyjazne dla użytkownika i mają dostęp do wielu aplikacji i usług związanych z Amazon, które pozwalają cieszyć się wszystkimi multimediami, gdziekolwiek jesteś.

Jak włączyć usługi lokalizacji tabletu Amazon Fire?

Jedną z rzeczy, które są obecnie synonimem inteligentnych urządzeń, jest śledzenie lokalizacji GPS. Ponieważ jednak tablety z serii Fire są produktami stosunkowo średniej klasy w porównaniu do czegoś takiego jak iPad, w rzeczywistości nie są one wyposażone w chip GPS. Oznacza to, że ograniczają się tylko do pozycjonowania Wi-Fi, co jest mniej wszechstronne, ale nadal bardzo przydatne, szczególnie w miastach.

Jak działa pozycjonowanie Wi-Fi?

Gdy urządzenie, które ma zarówno chip GPS, jak i połączenie Wi-Fi, dołączy do sieci, dane mogą zostać przesłane do firmy śledzącej GPS. Dzięki temu będą wiedzieć, gdzie na świecie znajduje się sieć Wi-Fi, a informacje te są zapisywane do wykorzystania w przyszłości.

Jeśli ktoś później połączy się z tą siecią za pomocą urządzenia ze słabym lub nieistniejącym sygnałem GPS, jego przybliżoną lokalizację nadal można określić na podstawie tych danych. Jeśli w okolicy znajduje się więcej niż jedna sieć Wi-Fi, z którą powiązano lokalizację GPS, można ich użyć do dokładniejszej triangulacji pozycji.

Właśnie dlatego usługi lokalizacyjne Wi-Fi są znacznie bardziej skuteczne w bardziej zabudowanych obszarach, ponieważ zwykle firmy mają dostęp do wielu danych GPS i Wi-Fi. Może nadal działać, nawet jeśli w Twojej okolicy jest tylko jedna sieć, jeśli na przykład mieszkasz w drążkach, ale pozycjonowanie będzie mniej dokładne.

amazonski ogień

Jak włączyć usługi lokalizacyjne na tablecie Fire?

Ponieważ tablety Amazon Fire nie są jeszcze wyposażone w układ śledzący GPS, będziesz musiał polegać na nieco mniej dokładnym śledzeniu Wi-Fi opisanym powyżej. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że tablet jest podłączony do sieci bezprzewodowej i że nie jest w trybie samolotowym (który wyłącza wszystkie funkcje wysyłania i odbierania sygnału w urządzeniu).

Oto jak włączyć Wi-Fi:

 1. Włącz lub wybudź tablet i przejdź do ekranu głównego.
 2. Przesuń w dół panel szybkiej akcji z górnej części ekranu.
 3. Stuknij opcję Wi-Fi.
 4. Stuknij przełącznik obok Wi-Fi, aby go włączyć.
 5. Stuknij w sieć, z którą chcesz się połączyć.
 6. Jeśli łączysz się po raz pierwszy, prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić hasło. Wprowadź hasło, a następnie dotknij Połącz.

Aby upewnić się, że nie jest w trybie samolotowym, sprawdź pasek powiadomień u góry ekranu tabletu. Jeśli jest tam mała ikona samolotu, tryb samolotowy jest włączony. Jeśli nie ma samolotu, to wszystko w porządku. Jeśli tak, musisz powtórzyć powyższe czynności aż do kroku 3 i dotknąć przełącznika trybu samolotowego, aby upewnić się, że jest wyłączony.

Następnie upewnij się, że opcja usług lokalizacyjnych jest poprawnie włączona. Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Przejdź do ekranu głównego tabletu.
 2. Przesuń w dół panel szybkiej akcji z górnej części ekranu.
 3. Stuknij opcję menu Ustawienia w kształcie koła zębatego.
 4. Stuknij w Usługi oparte na lokalizacji.
 5. Stuknij przełącznik, aby był napisany.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków tablet Amazon Fire powinien teraz móc korzystać z pozycjonowania Wi-Fi we wszystkich sieciach, do których wcześniej było podłączone urządzenie z chipem GPS. Co, spójrzmy prawdzie w oczy, jest prawdopodobnie prawie każdą siecią Wi-Fi.

kompas

Nowy tablet, gdzie jest?

Dopóki Amazon nie zdecyduje się na dodanie chipów śledzących GPS do swoich tabletów Fire, wówczas pozycjonowanie Wi-Fi jest najlepszym, z jakim możesz sobie poradzić bez przechodzenia dodatkowej mili i podłączania tabletu do czegoś takiego jak klucz GPS. Jeśli znalazłeś inne inteligentne rozwiązania, aby uzyskać dokładniejszą poprawkę na tablecie Fire, dlaczego nie dać nam znać w sekcji komentarzy poniżej?