Jak wyłączyć urodziny na Facebooku

Wiele osób odczuwa hipokryzję w związku z otrzymywaniem życzeń w dniu urodzin od osób, których prawie nie znają. Facebook domyślnie powiadamia wszystkich znajomych o Twoich urodzinach, co nie pomaga w tej sprawie. Poza postrzeganą nieszczerością istnieją dobre powody, aby całkowicie ukryć swoje urodziny na Facebooku. Twoja data urodzenia to dane, których złodzieje tożsamości będą chętnie szukać, a może po prostu nie chcesz przypominać ludziom o twoim wieku.

Bez względu na przyczynę, zatrzymanie powiadomień w kanałach znajomego jest prostym procesem. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić w aplikacji mobilnej i przeglądarkach stacjonarnych. Co więcej, jeśli masz dość otrzymywania powiadomień o urodzinach innych osób, możesz również nauczyć się usuwać tę funkcję.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach na pulpicie

Proces nie będzie się zbytnio różnić, niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze stacjonarnym, czy na urządzeniu mobilnym. Zaczynamy od procesu komputerowego, ale możesz swobodnie korzystać z tego, co masz pod ręką.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zalogować się na swoje konto na Facebooku. Wylądujesz na swoim kanale wiadomości. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij swoje imię u góry strony.

 2. Na stronie swojego profilu kliknij O przycisk tuż pod zdjęciem na okładkę.

 3. W przeglądzie sekcji Informacje kliknij Kontakt i podstawowe informacje.

 4. Przewiń w dół do informacji podstawowych i kliknijikonę ołówka obok daty urodzenia.

 5. Po kliknięciu ikony ołówka wybierz ikonę prywatności. Spowoduje to wyświetlenie menu prywatności, w którym możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje urodziny, a także kto otrzyma powiadomienia o tym. Jeśli chcesz to całkowicie ukryć, wybierz Tylko ja.

 6. Nie zapomnij również zmienić ustawień prywatności w roku urodzenia. Po zakończeniu kliknij Zapisać.

Postępując zgodnie z tymi krokami, skutecznie sprawiłeś, że Twoje urodziny są niewidoczne dla użytkowników Facebooka innych niż Ty. Nikt nie otrzyma powiadomień o Twoich urodzinach, ani nikt nie będzie mógł ich zobaczyć. Teraz przejdźmy do wersji mobilnej.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach na urządzeniu mobilnym

Tym razem rozpoczniesz proces, uruchamiając aplikację Facebook na swoim telefonie. Aplikacja nie jest wymagana i możesz wykonać czynności opisane powyżej również w przeglądarce mobilnej. Po uruchomieniu aplikacji wykonaj następujące kroki:

 1. Pierwsza strona, którą widzisz, to Twój kanał informacyjny. Stuknij swoje zdjęcie profilowe, które znajduje się po lewej stronie paska wyszukiwania.

 2. Na stronie swojego profilu dotknij przycisku oznaczonego Edytuj dane publiczne.

 3. Przewiń do końca na stronie edycji i dotknij Edytuj swoje informacje o firmie.

 4. Pod Podstawowa informacja, znajdź swoje urodziny i dotknij Edytować obok niego.

 5. Rozwiń menu ustawień prywatności obok swoich urodzin, aby wyświetlić menu prywatności i wybierz Tylko ja. Być może będziesz musiał dotknąć Więcej opcji jeśli opcja nie jest wyświetlana.

 6. Zmień również ustawienia prywatności dotyczące roku urodzenia. Po zakończeniu dotknij Zapisz w prawym górnym rogu ekranu.

Jak widać, obie procedury są podobne i żadna z nich nie powinna zająć więcej niż minutę. Teraz, jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień o urodzinach innych osób, możesz to również wyłączyć.

Wyłączanie powiadomień o urodzinach znajomych

Czasami powiadomienie o urodzinach stwarza poczucie obowiązku odpowiedzi, a to może być irytujące. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o urodzinach, wejdź na stronę ustawień Facebooka. Możesz to zrobić, klikając strzałkę w dół na górnym pasku swojej strony na Facebooku lub przechodząc bezpośrednio na stronę Ustawienia.

Kliknij Powiadomienia w menu po lewej stronie i przewiń w dół do Urodziny. Rozwiń sekcję Urodziny i wyłącz powiadomienia. Nie będziesz już otrzymywać powiadomień o urodzinach z Facebooka.

Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i tylko dla Ciebie

Wyłączenie lub ukrycie urodzin na Facebooku służy wielu celom. Proces jest dość prosty i bezpośredni. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na stronę Informacje i zmienić ustawienia prywatności, aby zabronić dostępu komukolwiek poza Tobą. Możesz to zrobić z dowolnej przeglądarki lub aplikacji Facebook. W tym czasie możesz szybko wyłączyć powiadomienia o urodzinach innych osób, jeśli masz na to ochotę.

Dlaczego chcesz, aby Twoje urodziny były ukryte przed przyjaciółmi? Czy uważasz, że to kwestia bezpieczeństwa, jeśli ludzie mają łatwy dostęp do informacji o Twojej dacie urodzenia? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.