Jak wyłączyć sekcję „Możesz być zainteresowany” na Twitterze?

Sekcja „Może być zainteresowany” irytuje większość użytkowników Twittera. W końcu nie obserwujesz pewnych osób i profili z jakiegoś powodu i nie powinny one zapełniać twojego kanału na Twitterze. Niestety, nie ma głównego przełącznika, który usuwałby „Możesz być zainteresowany”.

Jak wyłączyć sekcję „Możesz być zainteresowany” na Twitterze?

Zamiast tego musisz zagłębić się w Ustawienia prywatności, aby obejść ten problem. W tym artykule wymieniono również niektóre słowa kluczowe, które możesz zablokować, aby usunąć jeszcze więcej niechcianych treści z kanału.

Sztuczka z wyciszonymi słowami

Uruchom Twittera, kliknij ikonę swojego profilu i wybierz Ustawienia i Prywatność. Następnie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo w następnym oknie i przesuń palcem w dół do Wyciszone słowa w obszarze Bezpieczeństwo.

Jeśli zdecydujesz się zrobić to za pomocą pulpitu, wybierz trzy poziome kropki pod zdjęciem profilowym, aby uzyskać dostęp do większej liczby ustawień. Następnie wybierz Wyciszone słowa w menu Wycisz i zablokuj, kliknij ikonę plusa i dodaj słowa, które chcesz zablokować.

Możesz dodać jedno słowo, nazwę użytkownika lub frazę naraz. A słowa kluczowe, które mogą pomóc Ci pozbyć się „Możesz być zainteresowany”, to:

 1. sugerować_kogo_obserwować
 2. zasugerować_przypomnienie
 3. sugeruj_pyle_tweet
 4. sugerować_recykling_tweet
 5. sugeruje_ranked_timeline_tweet
 6. sugeruj_aktywność_tweet
 7. share_tweet_to_pocket

Ważna uwaga: Jak już wspomnieliśmy, wyciszenie tych słów kluczowych nie gwarantuje, że na dobre pozbędziesz się „Możesz być zainteresowany”. Jeśli tak się stanie, spróbuj wyciszyć użytkowników, których najczęściej widzisz w sugestiach.

Pozbądź się wszystkich powiadomień push

Liczba powiadomień push, które otrzymujesz z Twittera, może konkurować tylko z tymi, które pochodzą z Facebooka. Na szczęście istnieje możliwość zlikwidowania ich wszystkich. Z drugiej strony niektóre rzeczy, którymi NIE jesteś zainteresowany, mogą nadal prześlizgiwać się przez szczeliny.

W każdym razie, oto jak wyłączyć wszystkie powiadomienia push.

 1. Przejdź do Ustawienia i Prywatność i wybierz Powiadomienia.

 2. Wybierz Powiadomienia push w Preferencjach.

 3. Dotknij przycisku obok powiadomień push, aby je wszystkie wyłączyć.

 4. Naciśnij "Przejdź do ustawień iOS", jeśli jesteś na urządzeniu Apple i wyłącz je stamtąd.

 5. Wróć do Preferencji powiadomień i wybierz Powiadomienia e-mail.

 6. Stuknij przycisk obok powiadomień e-mail, aby je wszystkie wyłączyć.

Sztuczka z zaawansowanymi filtrami

Powiadomienia Filtr niskiej jakości jest po to, aby trzymać Cię z dala od kiepskiej zawartości. Jest domyślnie włączony po zainstalowaniu Twittera, ale wszystkie jego zaawansowane opcje są wyłączone.

Dlatego wybierz Filtry zaawansowane w sekcji Powiadomienia i dotknij przycisku obok każdej opcji, aby ją włączyć. Może nie uwolni Cię od „możesz być…”, ale przefiltruje tweety i profile, które większość ludzi uważa za irytujące.

Twoje dane na Twitterze

Aby skorzystać z tej opcji, najlepiej uzyskać dostęp do Twittera na komputerze. Jest również dostępny na urządzeniach mobilnych, ale prowadzi do przeglądarki i trzeba się ponownie zalogować.

W każdym razie wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie wybierz Konto. Następnie kliknij lub dotknij "Twoje dane na Twitterze" w sekcji Dane i uprawnienia.

Następnie wybierz „Zainteresowania i dane reklam” i masz trzy różne opcje – Zainteresowania z Twittera, Wnioskowane zainteresowania od partnerów i Dopasowani odbiorcy.

Wybierz każdą z opcji i wprowadź zmiany w zgromadzonych danych w odpowiednim menu. To prawdopodobnie najbliżej, jak możesz wyłączyć „możesz być…”, ale istnieją pewne ograniczenia.

Przede wszystkim te zmiany nie wchodzą w życie natychmiast. A kiedy to zrobią, pojawią się pewne sugestie. Ale srebrną podszewką jest to, że ich zawartość i częstotliwość nie powinny być tak denerwujące.

Wyłącz wszelką personalizację i dane

Ponieważ już wyłączyłeś swoje dane na Twitterze, możesz pomyśleć, że nie ma nic więcej do wyłączenia. Ale pomyśl jeszcze raz.

Od połowy 2017 r. Twitter śledzi Twoje dane, historię przeglądania, lokalizację i nie tylko, aby dostarczać bardziej spersonalizowane treści. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, można bezpiecznie założyć, że gigant mediów społecznościowych czerpie z tych informacji (i innych zasobów), aby zapełnić listę „możesz być…”.

Aby to wyłączyć, wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo. Przesuń palcem w dół do końca menu i dotknij Personalizacja i dane. Opcja jest domyślnie ustawiona na „Zezwalaj na wszystko”.

Naciśnij główny przycisk obok Personalizacja i dane w górnej części okna. Pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem Twojej decyzji, a kiedy klikniesz „Zezwól”, aplikacja przestanie śledzić Twoje zachowanie.

Smutne jest to, że nie usuwa to całkowicie „możesz być…”.

Dlaczego Twitter sprawił, że tak trudno było wyłączyć „Możesz być…”?

Pozornie pomysł jest dość przyjazny. „Możesz być…” ma na celu zapewnienie lepszego doświadczenia użytkownika w oparciu o Twoje preferencje. Dlaczego więc chcesz to wyłączyć?

Ale jeśli korzystasz z Twittera dłużej niż kilka miesięcy, wiesz, że rzadko trafia do domu, a wielu użytkowników narzeka. Niemniej jednak sekcja nadal istnieje i jest prawie niemożliwa do wyłączenia, co sygnalizuje, że załatwia sprawę na końcu Twittera.

Aby wyjaśnić, duży odsetek użytkowników prawdopodobnie klika lub klika sugestie i może wchodzić w interakcje z popularnymi lub sponsorowanymi postami. I to jest jeden ze sposobów, w jaki Twitter może zmaksymalizować swoją nieruchomość w aplikacji.

Przebiegły niebieski ptaszek

Nigdy nie możesz być w 100% pewien, że wyłączyłeś sekcję „możesz być…”. Istnieją jednak sposoby, aby uczynić go znacznie mniej inwazyjnym.

Czy masz podobne problemy z innymi aplikacjami społecznościowymi? Czy kiedykolwiek klikasz lub dotykasz sugerowanych stron i postów? Podaj nam swoje dwa grosze w komentarzach poniżej.