Jak wyłączyć przełącznik celowania w Apex Legends

Apex Legends to jedna z najsłynniejszych gier typu battle royale na świecie. O intensywnych meczach często decyduje, kto ma lepsze umiejętności celowania i strzelania. Aby pomóc graczom w pełni wykorzystać ich umiejętności, Apex Legends ma dwa ustawienia celowania: tryby przełączania i przytrzymywania. Każdy gracz ma swoje własne preferencje, ale domyślne ustawienie przełączania celowania może nie być dla wszystkich, zwłaszcza dla nowych graczy uczących się lin.

Jak wyłączyć przełącznik celowania w Apex Legends

Oto, jak wyłączyć przełączanie celowania w Apex Legends i kilka ekscytujących informacji na temat mechaniki celowania w grze.

Jak wyłączyć Toggle Aim na PC?

Gracze PC mogą grać w grę za pomocą myszy i klawiatury lub podłączając kontroler. Obie opcje mają swoje zalety i wady, a ustawienia kontrolera nie różnią się zbytnio od każdej innej konsoli, na której możesz grać.

Jeśli do gry używasz konfiguracji myszy i klawiatury, wykonaj następujące czynności, aby wyłączyć przełączanie celowania:

 1. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu. Możesz także nacisnąć „Escape”, co działa, gdy jesteś w meczu.

 2. Wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz zakładkę „Mysz/Klawiatura” na górze.

 4. W dolnej połowie menu przewiń w dół do sekcji „Bronie i umiejętności”.

 5. Zobaczysz dwie opcje celowania: „Celuj w dół (przełącz)” i „Celuj w dół (przytrzymaj)”.
 6. Jeśli chcesz wyłączyć przełączanie celowania, kliknij prawym przyciskiem myszy pola obok „Celuj w dół (przełącz)”, aby rozłączyć kombinacje klawiszy.

 7. Powiąż „celownik w dół (przytrzymaj)” z wybranymi przyciskami lub klawiszami. Kliknij lewym przyciskiem myszy pole obok nazwy ustawienia, a następnie wciśnij oprawę na miejsce. Większość graczy używa prawego przycisku myszy do celowania (ADS).

 8. Możesz otworzyć strzelnicę, aby majstrować przy ustawieniach i sprawdzić, czy opcje wstrzymania lub przełączania są bardziej naturalne.

Jeśli używasz kontrolera do grania w grę, musisz przejść do innej karty, aby wprowadzić zmiany. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz ustawienia gry (naciśnij ikonę koła zębatego lub „Escape” > „Ustawienia”).
 2. Wybierz zakładkę „Kontroler”.

 3. W górnej połowie menu znajdź linię „Przycisk celowania”.

 4. Wybierz opcję „Wstrzymaj”, aby wyłączyć przełączanie.

Jak wyłączyć przełączanie celowania na konsolach?

Jeśli używasz konsoli do gry w Apex (PS4, PS5, Xbox One, Xbox S/X lub Switch), nie masz innego wyjścia, jak grać w grę za pomocą kontrolera. Ponieważ brakuje ci samej dostępności układu przycisków, którą oferuje konfiguracja klawiatury i myszy, twoje opcje zmiany ustawień są nieco ograniczone.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz wyłączyć przełączania celowania. Oto, co musisz zrobić:

 1. Naciśnij przycisk „Menu”.

 2. Wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz zakładkę „Kontroler” od góry.

 4. Przejdź do wiersza „Przycisk celowania”, a następnie wybierz „Przytrzymaj”.

Otóż ​​to! Musisz teraz przytrzymać przycisk „Celuj” (domyślnie LT), aby nadal celować przez przyrządy celownicze. Możesz przetestować ustawienia na strzelnicy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest Przełącz cel?

„Przełącz celowanie” odnosi się do naciśnięcia przycisku w celu wycelowania w celownik (ADS). W trybie ADS będziesz korzystać z aktualnie wyposażonych celowników broni (lub celowników żelaznych, jeśli żaden nie jest wyposażony). ADS poprawia obsługę broni, przybliża ekran (jeśli masz celownik, który się przybliża) oraz zmniejsza odrzut broni i niedokładność. Po ponownym naciśnięciu przycisku ADS „Przełącz celowanie” powrócisz do normalnej obsługi broni.

Innym dostępnym ustawieniem ADS jest „Wstrzymaj cel”. W przeciwieństwie do Toggle Aim, musisz przytrzymać przycisk ADS, aby pozostać w powiększeniu i celować przez celownik. Gdy tylko zwolnisz przycisk, obsługa broni wraca do wartości domyślnych.

Jak zmienić przełączanie powiększenia na Apex?

Niektóre celowniki broni mają dwa różne tryby przybliżenia. Domyślnie, gdy po raz pierwszy włączysz ADS, powiększysz dolne ustawienie powiększenia.

Możesz zmienić poziom powiększenia (dla wybranych zabytków), naciskając "Lewy Shift" na komputerze (lub dowolne ustawienie "Sprint").

Na kontrolerze przycisk jest powiązany z klawiszem „Sprint”, więc użyj aktualnego skrótu klawiszowego sprintu.

Czy możesz grać w Apex Legends za pomocą kontrolera?

Tak, możesz używać kontrolera, niezależnie od tego, czy grasz na PC, czy na konsoli. Możesz użyć dowolnego kontrolera do komputera, ale zalecamy kontrolery kompatybilne z Xbox, ponieważ działają one najlepiej.

Czy Apex Legends ma wspomaganie celowania?

Apex Legends ma asystę celowania. Zła wiadomość dla graczy na PC, ponieważ konfiguracja myszy i klawiatury wyłącza asystę celowania w grze.

Wspomaganie celowania ma przede wszystkim pomóc użytkownikom wypełnić lukę między nieco niezgrabną czułością kontrolerów w porównaniu z lepszym zakresem ruchów podczas korzystania z myszy i klawiatury. W związku z tym każdy, kto gra w grę za pomocą kontrolera (czy to na PC, czy na konsolach), ma asystę celowania, która pomaga im oddać więcej strzałów.

Czy możesz wyłączyć wspomaganie celowania w Apex Legends?

Obecnie nie ma opcji wyłączenia wspomagania celowania dla kontrolerów. Chociaż taka opcja może stać się dostępna w przyszłości, jej ogólny wpływ na grę jest bardzo pozytywny dla graczy korzystających z kontrolerów.

Inne przydatne ustawienia?

Jeśli grasz na myszy i klawiaturze, masz luksus korzystania z szerokiego wyboru różnych przycisków w grze. Ponadto większość myszy do gier ma dodatkowe przyciski po bokach.

Możesz użyć tych przycisków, aby powiązać najczęściej używane elementy zużywalne (na przykład ogniwa lub baterie). Domyślnie te przedmioty są przypisane do osi liczbowej (konkretnie 4-8), co może być poza zasięgiem w napiętej walce drużynowej.

Hold Aim nadal działa jak Toggle Aim?

Jeśli dokonałeś zmian w skrótach klawiszowych i używasz opcji „Przytrzymaj celowanie”, ale gra nadal zachowuje się tak, jakby była „Przełącz celowanie”, masz kilka opcji:

• Uruchom ponownie grę. Czasami ponowne uruchomienie poprawi powiązania, a ustawienie ADS będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.

• Usuń wszystkie skróty klawiszowe dla „Przełącz celowanie”, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

• Zmień odpowiednio ustawienia sterownika. Jeśli używasz kontrolera na komputerze, może być konieczne odłączenie wszystkich ustawień ADS na wspomnianej powyżej karcie "Mysz / klawiatura", aby zobaczyć poprawę.

Trzymaj się w Apex Legends

Jeśli jesteś nowym graczem, tryb ADS, którego możesz użyć, może oznaczać różnicę między zwycięstwem a porażką. Obie opcje mają swoje zalety i wady, ale teraz wiesz, jak dokonać odpowiednich zmian. Pamięć mięśniowa może trochę potrwać po dokonaniu znaczącej zmiany, więc nie przestawaj grać!

Jakie są twoje ulubione ustawienia w Apex Legends? Czy używasz przełączania celowania czy trzymania celowania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.