Jak wyłączyć napisy na urządzeniu Roku?

Roku to niesamowite urządzenie do przesyłania strumieniowego i zdecydowanie może być jedną z twoich ulubionych rzeczy do zrobienia w leniwą niedzielę. Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać programy telewizyjne, czy cieszyć się starymi, ale złocistymi, to małe urządzenie może pomóc Ci się zrelaksować i naładować baterie na następny tydzień.

Jak wyłączyć napisy na urządzeniu Roku?

Ale przecież już to wszystko wiesz. Być może znudziły Ci się napisy na swoim Roku lub przypadkowo je włączył, a może to ktoś inny je włączył i zostawił?

Jeśli to drugie, na pewno nie chciałbyś dzwonić do tej osoby i sprawiać jej przyjemności, że nie wiesz, jak pracować z napisami, prawda? Nie musisz. Oto jak!

Wyłączanie napisów

Podobnie jak w przypadku włączania napisów, masz dwa sposoby ich wyłączenia. Oba są niezwykle proste, o ile znasz drogę.

Możesz je wyłączyć:

 1. Naciśnięcie przycisku Home, który znajduje się na pilocie Roku. Pilot Roku
 2. Naciskaj strzałki, aby nawigować i znaleźć Ustawienia w menu.
 3. Znajdowanie ułatwień dostępu (lub podpisów, jeśli używasz starszej wersji Roku) i otwieranie jej strzałką w prawo. Opcja ustawień Roku
 4. Wybierając tryb napisów z menu. Kolejna opcja ustawień Roku
 5. Wyłączanie napisów. Opcja ustawień Roku dla napisów

Będzie to dotyczyło wszystkiego, co oglądasz w przyszłości. Jeśli jednak chcesz wyłączyć napisy dla konkretnego programu bez stosowania go do wszystkich programów, możesz wyłączyć napisy w trakcie oglądania programu.

Jeśli naciśniesz przycisk strzałki lub przycisk Odtwórz/Wstrzymaj, gdy program jest włączony, zobaczysz małą ikonę – która powinna być pomarańczowa, jeśli masz włączone napisy. Znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli wyłączysz podpisy, powinny stać się białe. W przypadku, gdy w ogóle nie ma napisów do tego programu, ikona jest szara.

Szybszym sposobem wyłączenia napisów na urządzeniu Roku jest naciśnięcie przycisku gwiazdki (*) na pilocie.

Gdy na ekranie pojawi się wyskakujące okienko, użyj strzałek, aby nawigować i otworzyć opcję Napisy kodowane. Wyłącz napisy i ponownie naciśnij przycisk gwiazdki, aby zamknąć menu i kontynuować oglądanie.

Zwróć uwagę, że nie musisz opuszczać programu ani przestać oglądać, aby wyłączyć napisy — wyskakujące okienko umożliwia wprowadzenie tej zmiany podczas odtwarzania programu.

wyłącz napisy

Zmiana języka napisów w Roku

Może się zdarzyć, że zmiana języka lub stylu napisów okaże się bardziej odpowiednia niż całkowite ich wyłączenie. Angielski jest domyślnym językiem dla większości urządzeń, ale możesz wybrać inny język lub, jeśli napisy nie są w języku angielskim, zmienić je z powrotem.

Najprostszym sposobem na zmianę języka z powrotem na angielski jest zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych poprzez przytrzymanie bocznego przycisku na pilocie Roku przez maksymalnie 30 sekund.

Jeśli chcesz, aby język napisów był inny niż angielski, spróbuj tego.

 1. Naciśnij przycisk Home na kiju Roku. Pilot Roku
 2. Użyj strzałek, aby nawigować i otworzyć Ustawienia, przejdź w dół strony. Strona ustawień Roku
 3. Wybierz Ułatwienia dostępu z menu. Strona ustawień Roku 2
 4. Wybierz preferowany język napisów, a następnie wybrany język z listy.

Po zamknięciu menu napisy powinny pojawić się w wybranym języku.

Niektóre inne aplikacje lub usługi przesyłania strumieniowego wymagają zmiany języka w inny sposób. Na przykład, oto jak to zmienić na Viki Channel.

 1. Otwórz menu główne na stronie głównej swojego Roku i wybierz Ustawienia, a następnie System.
 2. Teraz wybierz Język. Strona ustawień Roku dla języka
 3. Przewiń języki, aby znaleźć ten, który chcesz dla napisów. Strona w języku Roku

Inne opcje personalizacji Roku

Ustawienie tapety to jedna z pierwszych rzeczy, które robimy na nowym urządzeniu. Wynika to z miłości do tego, by nasze urządzenia wyglądały, jakby należały do ​​nas. Dlatego oprócz zmiany języka lub wyłączenia napisów możesz wypróbować inne opcje, aby Twoje doświadczenie w Roku było bardziej spersonalizowane.

Jak możesz sobie wyobrazić, wszystkie znajdują się w Ustawieniach. Na przykład możesz zmienić interfejs Roku, wybierając motyw. Naciśnij przycisk Strona główna i wykonaj następujące czynności: Ustawienia>Motywy>Moje motywy>wybierz motyw z listy i naciśnij OK, aby zapisać swój wybór.

Możesz nawet zmienić nazwę swojego urządzenia Roku. Zaloguj się na swoje konto i znajdź kartę Moje połączone urządzenia. Jeśli wcześniej nie zmieniałeś jego nazwy, Twoje urządzenie jest po prostu znane jako jego numer seryjny. Wybierz opcję Zmień nazwę pod bieżącą nazwą urządzenia i potwierdź, gdy skończysz.

Robienie tego z aplikacji Roku może być jeszcze łatwiejsze. Wystarczy otworzyć aplikację i dotknąć ikony Ustawienia. Po otwarciu stuknij urządzenie, którego nazwę chcesz zmienić, a następnie wybierz nazwę i lokalizację urządzenia. Usuń obecną nazwę. Po wpisaniu nowej nazwy dotknij Gotowe.

Ciesz się swoim Roku na maksa

Roku jest w większości przyjazny dla użytkownika, więc nie jest trudno znaleźć wszystkie niezbędne opcje, aby Twoja praca działała w najlepszy możliwy sposób. Jeśli napisy nie są już twoją rzeczą lub pojawiają się bez powodu, tak łatwo je wyłączyć!

Czy wyłączyłeś napisy na swoim Roku? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!