Jak wyłączyć asystenta głosowego Alexa na swoim Amazon Fire Stick?

Pani, która mieszka w twoim Amazon Firestick, może zacząć mówić za każdym razem, gdy przechodzisz z jednego menu do drugiego lub inicjujesz akcję. Amazon dzwoni do pani VoiceView i został zaprojektowany, aby ułatwić korzystanie z niej.

Jak wyłączyć asystenta głosowego Alexa na swoim Amazon Fire Stick?

Jednak nawigacja VoiceView jest zwykle bardziej irytująca niż pomocna, więc warto ją od razu wyłączyć. Wyciszenie głosu wcale nie jest trudne. Ten opis zawiera krótki przewodnik dotyczący wyciszania VoiceView, a także zawiera kilka wskazówek i porad dotyczących konfiguracji.

Kilka uwag przed rozpoczęciem

W chwili pisania tego tekstu VoiceView jest preinstalowany na Fire TV Stick z pilotem Alexa Voice Remote. Jest również obsługiwany w Fire TV Remote, ale nie w aplikacji Fire TV Remote. Jeśli posiadasz inny lub starszy model Fire TV lub Firestick, VoiceView jest dostępny po wykonaniu aktualizacji systemu.

Amazonka Firestick

Czy Pani włączyła się sama?

Szybka odpowiedź to nie, to nie, a urządzenia Fire TV zwykle nie są domyślnie włączone. Ale haczyk polega na tym, że możesz łatwo aktywować VoiceView przez przypadek. Tu zaczynają się kłopoty.

Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać przyciski Menu i Wstecz przez około dwie sekundy i włączyć tryb. (Kobieta mówi ci to; będzie gadać podczas nawigacji!) Co gorsza, wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy ze skrótów klawiszowych, które sprawiają, że odwrotne działanie wydaje się niemożliwe.

Amazonka

Wyłączanie VoiceView

Istnieją dwa sposoby na pozbycie się irytującego głosu Firestick – oczywistym jest metoda skrótów klawiszowych. Po prostu przytrzymaj przyciski Menu i Wstecz, aż pani poinformuje cię, że przestanie teraz mówić i możesz już iść. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz to zrobić w Ustawieniach.

Uruchom menu Ustawienia i przejdź do Ułatwienia dostępu. Wybierz VoiceView, który powinien być drugą opcją w obszarze Dostępność. Wybierz VoiceView ponownie, a pojawi się okno pełnoekranowe wraz z przyciskiem, aby go wyłączyć.

wyłącz głos firestick

Zaznacz przycisk Wyłącz, kliknij go, a głos damy poinformuje Cię, że został wyłączony. Możesz teraz wrócić do menu VoiceView i sprawdzić, czy opcja jest wyłączona.

podgląd głosowy

Wskazówki i porady dotyczące VoiceView

Oprócz czytania na głos, VoiceView może poprawić wrażenia z przeskakiwania menu, zapewniając opisy tekstowe na ekranie. Ta funkcja nosi nazwę Tryb recenzji. Jest aktywowany po przytrzymaniu przycisku Menu przez około dwie sekundy.

Przy włączonym trybie przeglądania możesz używać przycisków kierunkowych do zaznaczania tekstu i, oczywiście, przełączać się między menu. Na przykład przyciski W górę i W dół wybierają fragmenty tekstu, takie jak informacje o filmach, a przyciski W lewo i W prawo pozwalają poruszać się po różnych menu.

Jeśli chcesz wyłączyć tryb przeglądania, ponownie przytrzymaj przycisk Menu, a tryb się wyłączy.

Notatka: Gdy zaznaczysz fragment tekstu, VoiceView powie Ci „Element nie do wybrania”. Jednak tryb recenzji odczytuje/opisuje ten fragment tekstu za Ciebie.

Więcej o przycisku menu

Możesz uzyskać opisy orientacji i wskazówki dotyczące nawigacji, naciskając przycisk Menu, gdy VoiceView jest aktywny. To powiedziawszy, tym razem wystarczy nacisnąć przycisk, a nie go przytrzymywać.

Na przykład pojedyncze naciśnięcie wyświetla informacje o przedmiocie, jeśli są dostępne. Dwukrotne naciśnięcie przycisku ujawnia dodatkowe opcje dla wybranego elementu.

Sztuczka: Po włączeniu trybu przeglądania naciśnięcie przycisku Menu aktywuje VoiceView w celu przeliterowania wybranych słów.

Zmiana preferencji VoiceView

Amazon Firestick umożliwia dostosowanie niektórych ustawień VoiceView. Nadal nie ma możliwości zmiany głosu lub akcentu, ale możesz dostosować prędkość czytania, głośność dźwięku i mowy itp.

Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do menu VoiceView w Ustawieniach Firestick. Oto krótkie przypomnienie, jak to zrobić, zanim sprawdzisz wszystkie ustawienia VoiceView.

Ustawienia > Dostępność > VoiceView

Oto opcje, które możesz zmienić:

  1. Dźwięki Głośność – Domyślnie Głośność dźwięków jest ustawiona na 40% ogólnego wybranego poziomu głośności. Odnosi się to do dźwięków sprzężenia zwrotnego, takich jak kliknięcia i dzwonki, które można zmniejszyć lub całkowicie wyłączyć.
  2. Głośność mowy – Domyślny poziom jest taki sam jak Głośność dźwięków i można go dowolnie zwiększać lub zmniejszać. To wpływa na to, jak głośno mówi pani.
  3. Szybkość czytania – Dlaczego nie pobawić się trochę i zwiększyć szybkość czytania damy do maksimum?
  4. Poziom interpunkcji – Tak, VoiceView może odczytać wszystkie lub żadne znaki interpunkcyjne z menu.
  5. Klucz Echo – Ta opcja odzwierciedla tekst, znaki lub oba te elementy podczas wpisywania ich za pomocą wirtualnej klawiatury. Echo znaków jest domyślnie włączone i możesz wybrać Słowa, Znaki, Znaki i słowa lub Brak.

Przycisk głosowy

Niektóre piloty Firestick mają przycisk Voice, który ma ikonę mikrofonu. Przycisk nie ma nic wspólnego z VoiceView, ale umożliwia wydawanie poleceń głosowych na urządzeniu.

Naciśnij go, aby obudzić Alexę i powiedzieć jej, co chcesz zrobić. Możesz go używać do wyszukiwania, odtwarzania filmów, przechodzenia do menu i nie tylko.

Przestań słyszeć głosy

Podsumowując, naciśnij i przytrzymaj przyciski Menu i Wstecz, aby wyłączyć lub włączyć VoiceView – to takie proste. Czy głos w Firestick włączył się nagle? Może uważasz to za bardziej przydatne niż irytujące? Zostaw komentarz poniżej i podziel się swoimi doświadczeniami z resztą społeczności.