Szybka wskazówka: jak wyłączyć powiadomienia Cortany w systemie Windows 10

Microsoft naprawdę chce, abyś używał Cortany, wbudowanego cyfrowego asystenta w systemie Windows 10. W rzeczywistości chcą, abyś używał Cortany tak bardzo, że męczą Cię powiadomieniami, nawet jeśli nigdy nie dotknąłeś Cortany. Chociaż z pewnością nie jest idealne, że Microsoft robi to domyślnie w systemie Windows 10, dobrą wiadomością jest to, że możesz przynajmniej wyłączyć powiadomienia dla Cortany, niezależnie od tego, czy korzystasz z tej funkcji, czy nie.

Po pierwsze, jeśli zdarzy ci się złapać jedno z powiadomień Cortany, gdy jest ono nadal w Centrum akcji, możesz szybko wyłączyć powiadomienia Cortany, najeżdżając kursorem na powiadomienie, klikając małą ikonę koła zębatego i wybierając Wyłącz powiadomienia dla Cortany.

Centrum akcji powiadomień cortana

Jeśli nie masz już oczekującego powiadomienia Cortany, możesz je wyłączyć w dowolnym momencie, przechodząc do Ustawienia > System > Powiadomienia i akcje. Przewiń w dół do sekcji oznaczonej Otrzymuj powiadomienia od tych nadawców i znajdź wpis dotyczący Cortany.

ustawienia powiadomień systemu Windows 10

Możesz kliknąć przełącznik, aby całkowicie wyłączyć powiadomienia Cortany, lub kliknąć ikonę Cortany, aby wyświetlić dodatkowe ustawienia.

ustawienia powiadomień cortana

Te ustawienia pozwalają ograniczyć powiadomienia Cortany, jeśli nie chcesz ich całkowicie wyłączać. Możesz na przykład ukryć banery powiadomień, ale nadal zezwalać na ich wyświetlanie w Centrum akcji, wyłączyć dźwięki powiadomień Cortany lub ustalić priorytety ich wyświetlania w Centrum akcji.

Każda dokonana zmiana zacznie obowiązywać natychmiast; nie ma potrzeby wylogowywania się ani ponownego uruchamiania, aby zapisać zmiany. Pamiętaj też, że wyłączenie powiadomień Cortany nie wyłącza samej Cortany. Możesz nadal korzystać ze wszystkich innych funkcji asystenta głosowego i osobistego asystenta Cortany, po prostu nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień z usługi. To powinno być w porządku dla większości ludzi, ale pamiętaj, aby ponownie włączyć powiadomienia Cortany, jeśli polegasz na niej w sprawach takich jak przypomnienia i śledzenie paczek.

Szybka wskazówka: jak wyłączyć powiadomienia Cortany w systemie Windows 10