Jak zamienić pismo odręczne w czcionkę?

Czy kiedykolwiek chciałeś zamienić swoje pismo odręczne w czcionkę? Chcesz spersonalizować swoją cyfrową papeterię lub dodać rozmach do swojej witryny? Istnieje kilka narzędzi, które mogą wziąć własne bazgroły i przekształcić je w użyteczne czcionki dla twojego komputera lub innych urządzeń. Nie trwa to długo i dopóki możesz pisać czytelnie, może stworzyć przyzwoitą jakość czcionki do prawie każdego zastosowania.

Jak zamienić pismo odręczne w czcionkę?

Istnieje wiele stron internetowych, które oferują zamianę pisma odręcznego na czcionkę, ale najczęstszą jest Calligraphr. Kiedyś nazywał się MyScriptFont i został przerobiony. Nie jest to jedyna tego rodzaju usługa, ale sprawia, że ​​ten proces jest bardzo krótki. Będziesz musiał się zarejestrować w witrynie, ale możesz utworzyć jeden zestaw czcionek za darmo. Jeśli chcesz zarobić więcej, patrzysz na 8 USD miesięcznie.

Aby to zadziałało, będziesz potrzebować drukarki i skanera. Witryna zajmuje się wszystkim innym.

Zmień swoje pismo odręczne w czcionkę

Proces przekształcania pisma ręcznego w czcionkę jest dość prosty. Rejestrujesz się w Calligraphr, pobierasz szablon, wypełniasz szablon własnym pismem, przesyłasz go i pozwalasz stronie zrobić swoje. Zdigitalizuje Twoje pismo odręczne i zamieni je w plik czcionki gotowy do pobrania.

Zacznijmy:

  1. Przejdź do Kaligraf i zarejestruj konto.
  2. Pobierz szablon i wydrukuj go jako portret.

  3. Uzupełnij szablon za pomocą czarnego pisaka.
  4. Zeskanuj gotowy szablon i zapisz go jako PNG. (Upewnij się, że szyba skanera jest czysta, w przeciwnym razie na skanie pojawią się jakiekolwiek skazy, które zostaną umieszczone w czcionce)

  5. Prześlij plik do Calligraphr, wybierając Prześlij szablon.

  6. Wybierać Dodaj znaki do swojej czcionki na dnie.

  7. Wybierać Zbuduj czcionkę i potwierdź klikając Zbudować aby rozpocząć proces tworzenia pliku czcionki.

  8. Pobierz ukończone .ttf plik ze strony internetowej.

To wszystko, co dotyczy samego procesu tworzenia!

Podczas drukowania szablonu upewnij się, że używasz formatu pionowego. Uzupełnij go za pomocą dobrej jakości czarnego długopisu i upewnij się, że wszystkie litery są wyraźne i czytelne. Podczas skanowania upewnij się, że jest to 300ppi i nie większe niż 4000 x 4000 px.

Nazwij swój plik również czymś znaczącym, chociaż tak naprawdę nie ma to znaczenia. Możesz zapisać go jako JPG, ale PNG działa dobrze. Format TTF to format True Type, który będzie działał na większości komputerów. Możesz zapisać jako TTF, OTF lub SVG.

Poprawne wypełnienie szablonu może zająć kilka prób. Musisz zachować wszystkie litery w ramce i uczynić je tak wyraźnymi i czytelnymi, jak to tylko możliwe. Użyłem długopisu z czarnym tuszem, ale każdy długopis wysokiej jakości, który pisze wystarczająco ciemno, aby wyszedł na skanie, powinien działać dobrze. Masz możliwość podglądu pliku czcionki, zanim witryna go utworzy, więc nie spiesz się i sprawdź, czy wszystkie litery i znaki są satysfakcjonujące przed zapisaniem.

Jeśli nie jesteś zadowolony z ustawień domyślnych, wybierz „Edytuj” szczegóły czcionki. Tutaj możesz zmienić odstępy, rozmiar czcionki i odstępy między wyrazami, aby działały lepiej. Może to zająć trochę czasu, aby wszystko było w porządku, ale tutaj wytrwałość się opłaca. Opłucz i powtarzaj, aż będziesz zadowolony, a następnie utwórz czcionkę.

Instalowanie czcionki

Teraz masz plik czcionki, który możesz zainstalować na swoim komputerze. Jeśli używasz systemu Windows, możesz skopiować i wkleić plik do folderu Czcionki. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy lub kliknąć dwukrotnie i wybrać „Zainstaluj”. Jeśli używasz komputera Mac, możesz skopiować i wkleić plik do Albumu z czcionkami lub wyświetlić podgląd pliku i wybrać opcję Zainstaluj czcionkę.

Po zainstalowaniu będziesz mógł używać swojej nowej czcionki w niektórych programach. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie zmienić domyślnych czcionek systemowych, ale będziesz mógł ich używać w programach Word, Excel i innych.

Inne witryny i aplikacje z czcionkami

Chociaż Calligraphr jest jedną z bardziej popularnych witryn do konwersji pisma ręcznego na czcionkę, istnieje kilka innych opcji, o których chcielibyśmy wspomnieć. W App Store i Google Play Store dostępnych jest wiele aplikacji, które pozwalają tworzyć nowe czcionki i uczyć się kaligrafii.

Czcionki

Fontifier jest niesamowicie podobny do Calligrapher, z wyjątkiem tego, że płacisz 9 USD za każdą czcionkę, którą chcesz przesłać na swój komputer. Chociaż obejmuje korzystanie z drukarki i skanera, różnorodność jest zawsze dobra.

Jeśli chcesz, aby kilka próbek pisma ręcznego zamieniono w czcionki, może to być droga. Bez miesięcznej opłaty, po prostu płacisz za te, których potrzebujesz. Witryna daje możliwość wyświetlenia przesłanego pisma odręcznego przed dokonaniem zakupu, co jest ważną cechą pisma odręcznego przy zakupie czcionek.

Aplikacja kaligraf

Popularna konfiguracja Calligraphr ma aplikację dostępną zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie i oferuje również opcje kaligrafii.

Aplikacja Fonty

Aplikacja Fonty to kolejny sposób na tworzenie frontów. Aplikacja do pobrania na iOS i Androida jest bezpłatna. Korzystając z urządzenia mobilnego, możesz utworzyć prawie dowolną czcionkę i pobrać ją bezpośrednio na telefon.

Oprócz rysowania własnej litery do użycia jako czcionki, ta aplikacja zawiera również możliwość jej edycji i tworzenia clipartów. Podobnie jak strona Fontifier, masz możliwość wyświetlenia swoich czcionek przed jej ukończeniem. Funkcja automatycznego zapisywania oznacza, że ​​nigdy nie stracisz swojej pracy, jeśli coś się stanie.

Korzystanie z czcionki online

Możesz również przesłać plik TTF do swojej witryny, jeśli chcesz. W zależności od używanej platformy możesz potrzebować wtyczki lub rozszerzenia, aby dodać plik czcionki. Uważaj jednak, ponieważ istnieje wiele zasad czytelności dotyczących czcionki używanej w Internecie. Może teraz wyglądać dobrze na ekranie, ale upewnij się, że wygląda dobrze na telefonie i tablecie, zanim to zrobisz.