Jak włączyć boty w Apex Legends

Apex Legends to szybka bitwa royale, która kładzie nacisk na odpowiednie umiejętności strzelania, dobre pozycjonowanie i koordynację zespołu. Podczas gdy gracze mogą doskonalić swoje umiejętności zespołowe tylko w meczach z innymi graczami, strzelnica jest doskonałym miejscem na poprawę celności. Jednak strzelanie do celów stacjonarnych dość szybko się starzeje i nie stanowi większego wyzwania. Na szczęście firma Respawn Entertainment wprowadziła na strzelnicy kilka easter eggów, aby gracze byli bardziej zainwestowani, w tym przeciwnicy AI, na których można ćwiczyć.

Oto, co musisz wiedzieć o graniu z przeciwnikami AI w Apex Legends.

Jak włączyć boty w Apex Legends?

Obecnie boty są dostępne tylko w trybie Strzelnicy w grze. Gracze mogą wykorzystać tę okazję, aby ćwiczyć ustawianie się i strzelanie, ponieważ strzelnica odblokowuje wszystkie bronie i dodatki. Obejmuje również przyzwoity obszar, który może być przydatny przy ustalaniu taktyki dalekiego zasięgu i celowaniu. Zazwyczaj Strzelnica jest zapełniona tylko nieruchomymi humanoidami i ruchomymi prostokątnymi celami, na których możesz ćwiczyć, ale to nie jest naprawdę interesujące ani prowokujące. Boty to ukryta funkcja, która oferuje więcej wyzwań w tym trybie i możesz nawet nauczyć się kilku rzeczy.

Wykonaj następujące kroki, aby odblokować boty na strzelnicy:

 1. Udaj się na strzelnicę (korzystając z wyboru trybu gry w głównym menu gry). Możesz wykonać te kroki sam lub z przyjacielem, jeśli chcesz zagrać w trybie współpracy. Z drugiej strony, jeśli masz już drużynę, granie z innymi graczami jest zwykle przyjemniejsze. Ale robimy dygresję.
 2. Gdy znajdziesz się na strzelnicy, odrodzisz się w jednej ciemnej jaskini. Zwróć uwagę, że gdy wyjdziesz, po twojej lewej i prawej stronie są jeszcze dwie prawie identyczne jaskinie.
 3. Skręć w lewo i wejdź do jaskini odrodzenia.

 4. Upuść swój startowy P2020 (lub inną podniesioną broń) i amunicję z ekwipunku (musisz przeciągnąć broń na bok, aby ją upuścić). Aby ta wielkanocna pisanka działała, nie powinieneś mieć na wyposażeniu sprzętu ani broni.

 5. Naciśnij „M”, aby otworzyć ekran wyboru postaci.
 6. Możesz wybrać Pathfinder, ale Loba i Horizon również mogą działać.

 7. Wewnątrz jaskini zobaczysz metalową krokwię (wiszące prześcieradło lub słup) przy suficie. Możesz nieco zwiększyć jasność gry, aby lepiej odróżnić ją od ściany, ponieważ obszar jest dość ciemny.

 8. Teraz musisz dostać się do tego arkusza. Jeśli używasz Pathfindera, możesz użyć chwytaka, aby przyciągnąć się do arkusza lub ściany nad nim. Używając Loby, rzuć bransoletkę taktyczną na wierzch prześcieradła (może to wymagać kilku prób prawidłowego trafienia). Możesz też użyć podnośnika grawitacyjnego Horizon, aby przeskoczyć na arkusz, chociaż manewrowanie w powietrzu może być nieco trudne.

 9. Gdy już wylądujesz na prześcieradle, przykucnij (użyj albo przełącznika kucania, albo przytrzymaj przycisk kucania) i spójrz w dół. Musisz trafić w odpowiednie miejsce, tuż przy krawędzi prześcieradła zwróconego w stronę wyjścia z jaskini.

 10. Naciśnij ponownie „M” i zmień na dowolną inną legendę. Możesz później wrócić do legendy, której używałeś wcześniej – nie zmieni to ogólnego wyniku.

 11. Po zmianie legendy powinieneś usłyszeć dźwięk uderzania w metal. Oznacza to, że trwa wielkanoc. Jeśli nie słyszysz tego podczas zmiany legend, musisz ustawić się nieco lepiej.
 12. Jeśli usłyszałeś dźwięk, zeskocz z prześcieradła i biegnij do stojaków na broń.
 13. Boty AI zaczną strzelać do ciebie, gdy tylko zbliżysz się do stojaków na broń. Nie spieszą się z celowaniem i strzelaniem, ale jest ich kilku naraz i przeważnie strzelają jednogłośnie.

 14. Łup broń i sprzęt, aby się ustabilizować i strzelać do nich.
 15. Gdy zestrzelisz bota, niedługo potem pojawi się nowy.

Możesz obejrzeć ten przegląd wideo, aby pokazać wszystko w akcji.

Boty noszą standardową broń i strzelają seriami, chociaż nie są tak dobre jak ludzie. Mimo to ten tryb PvE może okazać się solidnym terenem treningowym, jeśli chcesz bardziej wciągającego trybu treningowego bez grania przeciwko prawdziwym przeciwnikom.

Jak zdobyć boty na strzelnicy Apex Legends?

Po włączeniu botów nie przestaną one przychodzić, a jedynym sposobem na pozbycie się ich na dobre jest opuszczenie strzelnicy. Następnym razem, gdy wejdziesz, musisz powtórzyć powyższe kroki, aby je ponownie włączyć.

Boty mają różne poziomy umiejętności, oznaczone kolorem. Białe boty noszą podstawowe osłony ciała i są najmniej groźne, podczas gdy niebieskie boty mają nieco ulepszone polecenia AI i niebieskie tarcze. Fioletowe boty są najtrudniejsze i używają fioletowej osłony ciała, aby pochłonąć więcej strzałów.

Wszystkie boty noszą strzelbę Peacekeepera (zwykle dostępną jako broń w pakiecie pielęgnacyjnym w sezonie 8), Hemlok lub L-Star. Wystrzeliwują Hemloki i L-Stars małymi seriami, które mogą zadać spore obrażenia, jeśli podejdą wystarczająco blisko.

Możesz ćwiczyć kilka umiejętności strzelania na botach, ale najważniejszą z nich jest strafing przykucnięty (znany również jako spamowanie przykucnięcia). Kiedy kucasz, twoja postać staje się znacznie mniejszym celem, który można skutecznie trafić, a twój cel nie zostanie zbytnio naruszony. Jeśli szybko zmienisz pozycję z przykucniętej na wyprostowaną, unikniesz nieprzyjemnych ciosów, które w przeciwnym razie trafiłyby w głowę i ciało twojej legendy.

Apex Legends gra na strzelnicy w trzeciej osobie

Kolejną zabawną rzeczą, którą możesz zrobić na strzelnicy, jest umożliwienie strzelania z trzeciej osoby i cieszenie się Apex Legends z zupełnie innej perspektywy. Ta wielkanocna pisanka jest podobna do Rewolucji Robotów, o której mówiliśmy powyżej. Możesz używać trybów trzeciej osoby i sztucznej inteligencji w połączeniu, aby dać ci nieco inne wyzwanie w porównaniu do tego, do czego jesteś przyzwyczajony w zwykłej rozgrywce.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Wejdź na strzelnicę.
 2. Rzuć broń i amunicję i nie podnoś żadnego nowego sprzętu.
 3. Gdy znajdziesz się w pobliżu stojaków na broń, udaj się na górę pośrodku pola.
 4. Za najdalszym celem po prawej stronie u góry znajduje się mały pędzel.
 5. Idź jak najdalej w róg i kucnij w zaroślach.
 6. Przejdź do ekranu wyboru postaci (domyślnie „M”) i zmień na dowolną inną legendę.
 7. Gra powinna natychmiast przejść w tryb trzecioosobowy. Jeśli tak się nie stanie, przesuń się trochę i powtórz poprzedni krok.

Oto zgrabny film, który szybko wyjaśnia, dokąd musisz się udać.

Tryb trzeciej osoby wydaje się nieco inny niż normalna strzelanka pierwszoosobowa, do której jesteś przyzwyczajony. Jednak prawdopodobnie powinieneś dość szybko to zrozumieć. Gdy będziesz w stanie trafić nieruchome cele w pobliżu stojaków na broń lub ruchomych kwadratów, włącz boty AI, postępując zgodnie z instrukcjami w powyższych sekcjach, aby uzyskać większe wyzwanie!

Dodatkowe często zadawane pytania

Czym jest rewolucja robotów w Apex Legends?

Chociaż easter egg, który dodaje przeciwników AI do strzelnicy, nie ma wyznaczonej oficjalnej nazwy, niektórzy gracze nazwali ją Rewolucją Robotów. Być może ta wielkanocna pisanka jest pierwszym krokiem w kierunku trybu gry PvE lub sposobem na dodanie graczy-botów, gdy twoi towarzysze wyjdą w połowie meczu. Możemy mieć tylko nadzieję na to drugie.

Jak włączyć AI w Apex?

Kiedy wchodzisz do normalnego lub rankingowego meczu, jesteś sparowany z innymi ludzkimi graczami i przeciwko nim. Gra nie wykorzystuje żadnej formy przeciwników AI podczas bitew i nie zastąpi brakujących graczy botami (w przeciwieństwie do niektórych gier).

Jeśli chcesz przekonać się, jak zaawansowana jest sztuczna inteligencja Apex Legend, musisz wejść na strzelnicę i włączyć wspomniane powyżej jajko wielkanocne.

Czy w Apex Legends są boty AI?

Grając w normalny lub rankingowy mecz, nie spotkasz przeciwników AI. Strzelnica to jedyny sposób na walkę z DUMMIE. Jeśli włączysz Easter Egga AI, boty staną się mobilne i wyposażą się w kilka broni do oddania strzału. Może jednak Skynet nie jest aż tak daleko idący.

Czy Apex Legends ma boty?

Ogólnie rzecz biorąc, Apex Legends to gra w pełni wieloosobowa, w której nie ma elementów PvE ani przeciwników AI do pokonania. Jeśli chcesz poćwiczyć swoje umiejętności strzelania, udaj się na strzelnicę. Jeśli chcesz więcej wyzwań niż stacjonarnych DUMMIE (tak się nazywają), włącz przeciwników AI, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi jajek wielkanocnych.

Inne jajka wielkanocne na strzelnicy

Każda mapa w grze ma małe pluszaki Nessie porozrzucane po całym miejscu, a Strzelnica nie jest inna. Czy możesz znaleźć Nessie na strzelnicy?

Praktyka w Apex Legends właśnie stała się interesująca

Jeśli znudziły Ci się zwykłe cele na strzelnicy, możesz podnieść poprzeczkę i walczyć z poruszającymi się botami, które faktycznie oddają strzał. Gdy zastosujesz się do naszych instrukcji, jak włączyć ten easter egg, biegnij do najbliższego stojaka na broń i zajmij się sztuczną inteligencją. Baw się dobrze, ćwicząc swoje umiejętności strzelania.

Jakie znasz inne pisanki Apex Legends? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.