Recenzja TuneUp Utilities 2011

Recenzja TuneUp Utilities 2011

Obraz 1 z 5

TuneUp Utilities 2011

TuneUp Utilities 2011
TuneUp Utilities 2011
TuneUp Utilities 2011
TuneUp Utilities 2011
30 £ Cena podczas przeglądu

Narzędzia do optymalizacji komputera to wątpliwa propozycja. Często nie mają one wymiernej różnicy w wydajności, a kiedy już pomagają, to głównie poprzez usuwanie usług i elementów startowych, co można zrobić bez specjalnego oprogramowania.

Jednak najnowszy pakiet TuneUp ma kilka unikalnych sztuczek. Po pierwsze, zamiast odinstalowywać aplikację, TuneUp pozwala ją tymczasowo dezaktywować. Powiązane usługi działające w tle są wyłączone, co zmniejsza obciążenie systemu, ale po uruchomieniu aplikacji są one automatycznie włączane ponownie. Może to być duża pomoc w przeciążonych systemach, ale irytująco jest to tylko jednorazowa konfiguracja. Po zakończeniu korzystania z programu należy wrócić do interfejsu TuneUp i ponownie go ręcznie dezaktywować.

TuneUp Utilities 2011

Innym ciekawym pomysłem są oceny społeczności. Większość pakietów optymalizacyjnych pomaga wyłączyć elementy startowe, ale trudno jest określić, które pliki należy zachować. TuneUp Utilities korzysta z bazy danych ocen użyteczności, przypisywanych przez innych użytkowników elementom startowym (i aplikacjom), aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, co jest potrzebne, a które można bezpiecznie usunąć. Ale korzyści są ograniczone: w naszych testach znaleźliśmy narzędzia zabezpieczające i multimedialne (często najbardziej przyczyniające się do spowolnienia systemu) wszystkie miały wysokie oceny użyteczności, pozostawiając nas w ciemności, z czego powinniśmy zrezygnować.

Ostatnią charakterystyczną cechą jest tryb Turbo, który można aktywować z ikony w zasobniku systemowym. Włącz ją, a liczne procesy działające w tle i efekty wizualne (konfigurowalne za pomocą prostego kreatora) zostaną tymczasowo wyłączone, aby aplikacje działające na pierwszym planie działały płynniej. Wyłącz go i wszystko wróci do normy.

TuneUp Utilities oferuje również zwykłe moduły do ​​czyszczenia rejestru, defragmentatora i analizatora systemu. Nie miały one widocznego wpływu na szybkość ani stabilność naszego systemu testowego, ale analizator dał nam dobre ogólne porady dotyczące wyłączania folderów współdzielonych i zdalnego dostępu do rejestru oraz zamykania niektórych niepotrzebnych usług.

TuneUp Utilities 2011

TuneUp zasługuje na uznanie za wiele nowych pomysłów w tym pakiecie, ale nadal mamy zastrzeżenia. Tryb Turbo i Dezaktywator programów zapewniają większą elastyczność niż staromodne podejście polegające na prostym usuwaniu programów i usług z systemu, ale męczące jest przełączanie trybów w celu korzystania z niektórych programów i ponowne dezaktywowanie ciężkich aplikacji po każdym użyciu.

W świetle tego kompromisu cena wydaje się wysoka, mimo że obejmuje trzy maszyny. Mimo to, jeśli masz jeden lub więcej systemów, które są poważnie przeciążone, a usuwanie aplikacji i usług nie wchodzi w grę, jest to jedno z niewielu narzędzi, które widzieliśmy, które mogą faktycznie pomóc.

Detale

Podkategoria oprogramowania Narzędzia systemowe

Wymagania

Wymagania procesora 300 MHz

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak
Obsługiwany system operacyjny Linux? nie
Obsługiwany system operacyjny Mac OS X? nie
Obsługa innych systemów operacyjnych Żaden