Jak przesłać plik PDF do Kindle Fire

Niezależnie od tego, czy chcesz używać Kindle Fire do czytania e-booków, czy przeglądania dokumentów, pobierana zawartość może być w formacie PDF. Dobrą wiadomością jest to, że możesz czytać pliki PDF na Kindle Fire 2. generacji, Kindle Fire HD 7″ 2. generacji i Kindle Fire HD 8.9″ 2. generacji. Musisz tylko wiedzieć, jak przenieść pliki PDF na swój Kindle.

Jak przesłać plik PDF do Kindle Fire

W tym artykule pokażemy dwa główne sposoby przesyłania plików PDF z komputera lub laptopa do Kindle Fire. Ponadto odpowiemy na kilka typowych pytań dotyczących tego tematu.

Jak przenieść plik PDF do Kindle Fire?

Kindle Fire firmy Amazon to świetne urządzenie przenośne, które idealnie nadaje się do pobierania e-booków i czytania ich w podróży. Jest to również wygodne, gdy jesteś na wakacjach i nie chcesz nosić ze sobą tych wszystkich książek. Aby czytać e-booki na swoim Kindle Fire, musisz wcześniej pobrać je na komputer.

Dwa główne sposoby przesyłania plików PDF do Kindle Fire to połączenie USB lub e-mail. Na szczęście obie te metody są stosunkowo proste.

Korzystanie z połączenia USB

Metoda USB jest szybka i prosta. Pokażemy Ci, jak to zrobić zarówno w systemie Windows 10, jak i Mac. Jak wspomniano wcześniej, przed przesłaniem pliku należy go pobrać i przechowywać w folderze, który można łatwo znaleźć i uzyskać do niego dostęp.

Aby przesłać plik PDF z systemu Windows 10 do Kindle Fire za pomocą kabla USB, wykonaj poniższe czynności:

 1. Podłącz kabel USB podłączony do Kindle Fire.

 2. Przejdź do „Mój komputer” lub „Komputer”.
 3. Zlokalizuj i kliknij dwukrotnie folder Kindle.
 4. Przejdź do „Pamięć wewnętrzna”.
 5. Przejdź do folderu, do którego chcesz przesłać plik PDF.
 6. Otwórz folder zawierający plik PDF.
 7. Kliknij plik PDF i przeciągnij go do prawego folderu Kindle.

  Notatka: Jeśli przesyłasz e-book, możesz upuścić plik do folderu „Książki”. Z drugiej strony, jeśli przenosisz dokument, możesz umieścić go w folderze „Dokumenty”.

 8. Odłącz kabel USB od komputera lub laptopa.

Metoda „przeciągnij i upuść” jest najszybsza, ale możesz również użyć metody „kopiuj + wklej”. Oba działają na wszystkich wersjach systemu Windows, z wyjątkiem systemu Windows XP. Jeśli masz system operacyjny Windows XP, musisz pobrać program Windows Media Player 11 przed dokonaniem jakiegokolwiek transferu.

Innym sposobem przesyłania plików PDF z systemu Windows do Kindle Fire jest kliknięcie pliku prawym przyciskiem myszy. Znajdziesz opcję "Przenieś do" u góry folderu plików. Po prostu wybierz folder, do którego chcesz przenieść plik, i to wszystko.

Jeśli chcesz przesyłać pliki PDF z komputera Mac, musisz wcześniej zainstalować aplikację Android File Transfer. Po zainstalowaniu aplikacji i pobraniu pliku PDF należy wykonać następujące czynności:

 1. Podłącz Kindle i komputer Mac za pomocą kabla USB.
 2. Otwórz folder zawierający plik PDF.
 3. Przejdź do „Wyszukiwarki” w stacji dokującej.
 4. Znajdź „Kindle” lub „Ogień” i kliknij go dwukrotnie.
 5. Wybierz „Pamięć wewnętrzna” i przejdź do folderu, w którym chcesz zapisać plik PDF.
 6. Kliknij plik PDF i przeciągnij go w kierunku folderu Kindle.
 7. Upuść go i poczekaj kilka sekund.
 8. Odłącz kabel USB.

O to chodzi. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć plik PDF, który właśnie przesłałeś na swój Kindle Fire, tak to się robi:

 1. Włącz i odblokuj swój Kindle Fire.
 2. Stuknij w folder „Książki”.
 3. Znajdź właśnie przesłany plik PDF i dotknij go.

Notatka: Jeśli plik PDF nie znajduje się w folderze „Książki”, przejdź do folderu „Dokumenty” na ekranie.

Innym sposobem przesyłania plików PDF z komputera Mac do Kindle Fire jest zainstalowanie rozszerzenia Google Chrome o nazwie „Wyślij do Kindle”. To rozszerzenie pozwala nie tylko otwierać e-booki na swoim Kindle Fire, ale także posty na blogach, strony internetowe i artykuły z wiadomościami.

Po zainstalowaniu wystarczy otworzyć plik PDF w Google Chrome na komputerze i kliknąć ikonę „Wyślij do Kindle” w prawym górnym rogu ekranu. Następnym razem, gdy włączysz Kindle Fire, przejdź do folderu „Dokumenty”. Plik PDF powinien znajdować się w zakładce „Wyślij do Kindle”. Pamiętaj, że najnowszy przesłany plik powinien znajdować się na górze listy.

Korzystanie z poczty e-mail

Jeśli w tej chwili nie masz przy sobie kabla USB, możesz skorzystać z metody e-mail. Wszystko czego potrzebujesz to pobrany plik PDF i połączenie z Internetem. Nie ma znaczenia, jaki masz system operacyjny, ten proces wygląda tak samo na wszystkich urządzeniach. Oto jak możesz przesłać plik PDF do Kindle Fire za pośrednictwem poczty e-mail:

 1. Otwórz swój e-mail.

 2. Utwórz nową wiadomość.

 3. W sekcji odbiorcy wpisz adres e-mail, którego użyłeś do rejestracji na Kindle.

 4. Przejdź do „Załącz pliki”.

 5. Znajdź folder plików zawierający plik PDF.

 6. Kliknij plik PDF i wybierz „Otwórz”.

 7. Wyślij e-mail.

Poczekaj kilka minut, aż urządzenie się zsynchronizuje. Twój plik PDF powinien znajdować się w folderze „Dokumenty” na ekranie głównym. Ponadto plik PDF powinien znajdować się na górze listy. Jeśli go nie widzisz, oznacza to, że plik nie został jeszcze przesłany.

Jeśli chcesz wysłać plik PDF z komputera Mac, istnieje inny sposób na wysłanie e-booka. Po prostu otwórz plik i przejdź do „Plik” na górnym pasku narzędzi. Znajdź "Udostępnij" w menu rozwijanym i wybierz "Poczta". Powtórz te same kroki od tego momentu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy format e-booków dla Kindle?

Dwa najlepsze formaty e-booków dla Kindle to ePUB i MOBI, które są również dwoma najbardziej popularnymi formatami e-booków. Spośród tych dwóch, MOBI jest uważany za preferowany format e-booków na Kindle Fire. W rzeczywistości, jeśli chcesz pobierać e-booki w przeglądarce Kindle, zauważysz, że większość e-booków ma formaty MOBI.

Gdy pobierzesz e-booki z Kindle Browser, znajdziesz je w aplikacji „Docs”. Oprócz plików ePUB i MOBI, Kindle Fire akceptuje również formaty AZW (.azw3) i KF8. W przypadku dokumentów dopuszczalne są również TXT, PDF, PRC, DOC i DOCX.

Plik PDF jest na moim Kindle Fire. Dlaczego nie jest wyświetlany w sekcji „Dokumenty”?

Twój Kindle Fire może nie zarejestrować właśnie przesłanego pliku PDF, mimo że możesz go wyraźnie zobaczyć na swoim komputerze. Może się to zdarzyć, jeśli zdecydujesz się umieścić plik PDF w folderze „Książki”.

W takim przypadku wystarczy ponownie podłączyć Kindle Fire do komputera za pomocą kabla USB. Następnie zlokalizuj plik PDF w folderze „Książki” i przenieś go do folderu „Dokumenty”.

Jeśli wysłałeś plik PDF pocztą e-mail i nie możesz go znaleźć w folderze „Dokumenty”, może to oznaczać, że plik nie został jeszcze przesłany. Sprawdź, czy podczas wysyłania pliku PDF wpisałeś właściwy adres e-mail. Jeśli nic się nie dzieje, spróbuj wysłać go ponownie.

Dlaczego nie widzę pliku i otrzymuję błąd?

Jeśli nie widzisz pliku lub nie możesz go otworzyć, plik może być w jakiś sposób uszkodzony. Upewnij się, że dany plik ma rozszerzenie .pdf. Innym powodem może być zaszyfrowanie pliku. W takim przypadku nie będzie można znaleźć pliku w folderze „Dokumenty”. Jednym ze sposobów otwarcia tego pliku jest zainstalowanie aplikacji innej firmy.

Jak mogę przeczytać dokument Word na Kindle?

Podobnie jak pliki PDF, możesz również czytać dokumenty Word na Kindle Fire. Możesz przenieść je z komputera za pomocą dowolnej z metod, które wyjaśniliśmy powyżej. Możesz nawet użyć rozszerzenia „Wyślij do Kindle” Google Chrome.

Tylko pamiętaj, aby umieścić dokument Word w folderze „Dokumenty” w „Pamięć wewnętrzna”. Gdy następnym razem włączysz Kindle, plik Worda znajdziesz w „Dokumentach”.

Przeczytaj wszystkie swoje ulubione książki na Kindle Fire

Teraz wiesz, jak przesyłać pliki PDF do Kindle Fire za pomocą kabla USB i poczty e-mail. Wiesz również, jak wysyłać pliki PDF i dokumenty Word za pomocą rozszerzenia „Wyślij do Kindle” Google Chrome. Po przeniesieniu wszystkich e-książek, które planujesz przeczytać, możesz odpocząć, zrelaksować się i zacząć czytać.

Czy kiedykolwiek przesłałeś plik PDF do Kindle Fire? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.