Jak śledzić kalorie za pomocą zegarka Apple Watch

Apple Watch to jedno z tych urządzeń technicznych, które ma kilka zastosowań i korzyści, zwłaszcza dla zdrowia i sprawności. To lekkie akcesorium jest fantastycznym narzędziem dla osób, które starają się kontrolować swoją kondycję i aktywność.

Jak śledzić kalorie za pomocą zegarka Apple Watch

Na szczęście zegarek Apple Watch może pomóc Ci osiągnąć cele na wiele sposobów, w tym służyć jako podręczny licznik kalorii.

Więc jaki jest najlepszy sposób, aby zorientować się, ile kalorii należy spożywać w ciągu dnia? Tak naprawdę nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele czynników wpływa na twoje osobiste potrzeby kaloryczne.

Jeśli masz zegarek Apple Watch, możesz sparować iPhone'a, aby sprawdzić statystyki, które mogą być dokładniejsze, ponieważ śledzi rzeczywiste poziomy aktywności, zamiast polegać na szacunkach podłączonych do kalkulatora TDEE.

Apple Watch i iPhone stały się bardzo popularną kombinacją liczenia kalorii, ponieważ możesz śledzić zarówno przychodzące, jak i wychodzące kalorie za pomocą tego samego urządzenia, które nosisz na co dzień i używasz do wielu innych aplikacji. Oznacza to brak dodatkowych inwestycji, z wyjątkiem czasu potrzebnego na szybkie spojrzenie na urządzenie!

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Jak czytać śledzenie kalorii Apple Watch?

Zegarek Apple Watch może pomóc Ci śledzić stan zdrowia, śledząc takie dane, jak tętno, aktywność fizyczna i oczywiście spalone kalorie.

Gdy nosisz zegarek Apple przez cały dzień, będziesz mieć dostęp do codziennych statystyk w aplikacji Health na iPhonie (w wersji wcześniejszej niż iOS 14) lub w aplikacji Fitness (po iOS 14).

Jeśli używasz zaktualizowanej wersji iOS i watchOS, wykonaj następujące czynności:

Otwórz aplikację Fitness na swoim iPhonie.

Stuknij kategorię „Przenieś”, aby zapoznać się z informacjami opartymi na kaloriach

Jeśli używasz starszej wersji iOS i watchOS, wykonaj następujące czynności:

Otwórz aplikację Zdrowie na swoim iPhonie

Na iPhonie sparowanym z Apple Watch otwórz aplikację Fitness na iPhonie. Upewnij się, że załadowałeś wszystkie swoje statystyki. Jeśli nie, dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu i zaktualizuj swoje informacje.

kalorie iphone'a

Stuknij w Dziś zakładka, jeśli jeszcze tam nie jesteś.

Zobacz swoją energię czynną i spoczynkową

Sprawdź liczby dla Energia czynna (spalone kalorie podczas treningu) i Spoczynkowa energia (kalorie, które spaliłeś w spoczynku). Jeśli dodasz je do siebie, uzyskasz dobre oszacowanie całkowitej liczby kalorii, które spalasz każdego dnia.

Jeśli chcesz bardziej wyczerpujące wyjaśnienie, co Apple rozumie przez „Odpoczynek” lub „Aktywny”, aplikacja zdrowotna pokaże Ci opis, jeśli dotkniesz jednej z tych kategorii.

Na przykład, gdybym był tak aktywny każdego dnia, jak 25 października, mój zegarek Apple Watch uważa, że ​​mógłbym spożywać prawie 2600 kalorii dziennie i nadal utrzymywać swoją wagę. Oczywiście, jeśli chcesz być jeszcze dokładniejszy w tych liczbach, możesz zsumować wartość z tygodnia i podzielić przez siedem, aby uzyskać średnią wyników w ciągu tygodnia.

spalone kalorie w iPhonie, aktywny odpoczynek

Na koniec ważne jest, aby wiedzieć, że zegarek Apple Watch używa podanych przez Ciebie informacji o wieku, wzroście, wadze i płci do obliczenia tych liczb. Jeśli Twoje dane osobowe są niedokładne, zegarek Apple Watch nie może dokładnie obliczyć żadnych z tych danych.

Konfigurowanie tych informacji na iPhonie jest ważne, ale Apple Watch może bezpośrednio monitorować te informacje. Aby upewnić się, że informacje są prawidłowe lub zmienić je wraz ze zmianą wagi lub wieku, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Uruchom aplikację Apple Watch na swoim iPhonie

Uzyskiwać Mój zegarek

Następnie dotknij Zdrowie

Stuknij w„Profil zdrowia”, a następnie „Edytuj”.

iPhone Apple Watch statystyki zdrowia

Śledzenie kalorii – tarcza zegarka

Jeśli chcesz łatwo analizować dane kaloryczne za pomocą Apple Watch, możesz użyć jednej z wielu twarzy, które wyświetlają te informacje. Po prostu otwórz aplikację Apple Watch na iPhonie i wykonaj następujące czynności:

Stuknij w tarczę zegarka, którą lubisz

Włącz opcje aktywności, które chcesz wyświetlić

Dotknij „Ustaw jako bieżącą tarczę zegarka”

Teraz wystarczy dotknąć ikony Aktywność na tarczy zegarka, aby wyświetlić dane dotyczące kalorii.

Jak Apple Watch śledzi kalorie?

Jedną z najważniejszych rzeczy do sprawdzenia jest to, czy ustawienie Wykrywanie nadgarstka na zegarku Apple Watch jest włączone. Pomoże to zegarkowi Apple Watch określić, czy się poruszasz, jak bardzo się poruszasz, a następnie obliczyć zużycie kalorii.

Aby dokładnie sprawdzić, czy wykrywanie nadgarstka jest włączone, otwórz aplikację Apple Watch na iPhonie. Stuknij w „Mój zegarek”, a następnie stuknij w „Kod”. Upewnij się, że wykrywanie nadgarstka jest włączone.

Następnie upewnij się, że zegarek jest wystarczająco ciasny. Chcesz, aby czujnik tętna przylegał do skóry, ale oczywiście upewnij się, że nadal czujesz czucie we wszystkich palcach! Upewnij się, że podczas treningu nie przełączasz zegarka w tryb oszczędzania energii, ponieważ spowoduje to wyłączenie funkcji czujnika tętna.

Będziesz także chciał skalibrować zegarek Apple. Aby to zrobić, zabierz go i iPhone'a na zewnątrz w pogodny dzień. Ważne jest, aby podczas procesu kalibracji mieć doskonały sygnał GPS.

Otwórz aplikację Trening i wybierz „Spacer na świeżym powietrzu” jako swoją aktywność. Następnie będziesz chodzić w swoim normalnym tempie przez 20 minut. To ćwiczenie pomoże zegarkowi Apple Watch zrozumieć Twoje tempo, przyspieszenie, krok, a tym samym udoskonalić obliczenia dotyczące spalania kalorii.

Śledzenie aktywności Apple

Twój Apple Watch ma gotowy i dostępny monitor aktywności. Jeśli naprawdę próbujesz śledzić swoje kalorie w ciągu dnia, możesz ustawić tarczę zegarka tak, aby wyświetlała:

  • Ile kalorii spaliłeś
  • Ile minut aktywności wykonałeś (treningi)
  • Stojąc co godzinę Pomocne przypomnienia i jasne nagrody za wykonanie jednej z wyżej wymienionych czynności są świetne, aby utrzymać cię na dobrej drodze i zmotywować.

Czy zegarek Apple Watch ma urządzenie do śledzenia żywności?

Krótka odpowiedź brzmi: może, ale będziesz potrzebować do tego aplikacji. Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji, które współpracują nie tylko z iPhonem, ale mogą również sparować się z Twoim Apple Watch. Aplikacje takie jak MyFitnessPal lub LoseIt! pozwalają użytkownikom monitorować ogólne statystyki dzienne, takie jak kalorie, składniki odżywcze i inne. Oba mają również funkcję „szybkiego dodawania”, która pozwala szybko dodać posiłek lub przekąskę.

MyFitnessPal do liczenia kalorii

UnderArmour opracował MyFitnessPal dla tych, którzy chcą śledzić swoją kondycję i zachować motywację. Dzięki kilku dostępnym aplikacjom aplikacja MyFitnessPal pozwala wprowadzić kalorie, które zjadłeś w ciągu dnia.

Skonfiguruj aplikację na swoim iPhonie, a następnie odwiedź aplikację Watch na tym samym urządzeniu. Przewiń w dół tej aplikacji i upewnij się, że na zegarku jest zainstalowany MyFitnessPal.

Po skonfigurowaniu konta i aktywowaniu aplikacji na zegarku Apple Watch aplikacja pobierze dane dotyczące zdrowia. Nie musisz wprowadzać swoich treningów ani kalorii do aplikacji, ponieważ zegarek robi to za Ciebie.

Jeśli chcesz dodać posiłek lub przekąskę, którą zjadłeś, po prostu przejdź do szuflady aplikacji i znajdź MyFitnessPal. Przesuń palcem, aż zobaczysz opcję dodania jedzenia lub napojów.

Jako bezpłatna aplikacja, którą można pobrać ze sklepu App Store, ten prosty dodatek do zegarka Apple Watch umożliwia łatwe liczenie kalorii.

Czy mogę używać Apple Watch bez iPhone'a?

Niestety nie. Do jego skonfigurowania wymagany jest iPhone. Jeśli masz starszego iPhone'a, który nadal łączy się z Wi-Fi, to tak, możesz go użyć do skonfigurowania i konserwacji zegarka Apple Watch. u003cbru003eu003cbru003eJeśli jednak masz najnowszy Apple Watch Series 6, możesz użyć iPhone'a znajomych lub członków rodziny do skonfigurowania zegarka, co oznacza, że ​​nie musisz mieć iPhone'a, aby korzystać z zalet Apple Watch.

Jak dokładny jest licznik kalorii w Apple Watch?

W porównaniu do innych dostępnych na rynku urządzeń do liczenia kalorii, Apple wydaje się wykonywać świetną robotę w dziale dokładności. Zegarek mierzy tętno, a także wstępnie ustawione opcje treningu. Na przykład, jeśli powiesz zegarkowi, że wiosłujesz na łodzi, zrozumie on, jakie spalanie powoduje normalne wiosłowanie, a następnie uwzględni Twoje tętno, aby podać liczbę kalorii.

Twój zegarek Apple Watch nie jest w stanie określić, co zjadłeś, po prostu go nosząc (jeszcze!), ale wprowadzając szczegóły dotyczące tego, co zjadłeś, aplikacja będzie śledzić wszystko, umożliwiając szybki dostęp do szczegółów z Twój zegarek Apple Watch lub iPhone.