Recenzja TP-Link SafeStream TL-R600VPN

Recenzja TP-Link SafeStream TL-R600VPN

Obraz 1 z 4

TP-Link SafeStream TL-R600VPN

TP-Link SafeStream TL-R600VPN
TP-Link SafeStream TL-R600VPN
TP-Link SafeStream TL-R600VPN
60 £ Cena w recenzji

Sieci VPN IPsec to jedna z najtańszych metod bezpiecznego łączenia pracowników mobilnych z głównym biurem, a koszt, który nowy TL-R600VPN firmy TP-Link obniża jeszcze bardziej. Ta niewielka jednostka biurkowa obsługuje jednocześnie do 20 tuneli IPsec i 16 PPTP VPN, a kosztuje zaledwie 50 GBP.

Jego połączenia LAN i WAN są gigabitowe, a zintegrowana zapora sieciowa SPI. Z przodu urządzenia nie ma wiele do zobaczenia, z diodami LED stanu dla każdego portu, ale niezwykłą cechą jest wbudowana ochrona przeciwprzepięciowa.

Instalacja jest dość prosta, a interfejs sieciowy routera oferuje kreatora szybkiego uruchamiania, który umożliwia rozpoczęcie pracy. Zapora sieciowa SPI jest domyślnie włączona, ale nie ma możliwości dostosowania jej za pomocą własnych reguł kontroli dostępu do określonych usług lub protokołów.

Większość funkcji bezpieczeństwa jest podobna do tańszych routerów konsumenckich, z opcjami tworzenia serwerów wirtualnych, regułami przekierowania portów i strefą DMZ dla systemu z jednym hostem. Możesz także zastosować reguły kontroli dostępu do Internetu – obejmujące hosty, adresy docelowe domeny lub adresu IP – harmonogram oraz zezwolić lub odmówić działań.

TP-Link SafeStream TL-R600VPN

W przypadku sieci VPN IPsec router ma na celu przede wszystkim zapewnienie połączeń typu site-to-site, ponieważ TP-Link nie zawiera oprogramowania klienckiego dla użytkowników zdalnych. Obsługiwane są wszystkie schematy szyfrowania kluczy, w tym AES-256, a TP-Link udostępnia przydatne samouczki na swojej stronie internetowej.

Przetestowaliśmy wydajność przy użyciu serwera PPTP VPN routera i stwierdziliśmy, że konfiguracja jest bardzo prosta. Włączasz serwer PPTP i szyfrowanie MPPE, definiujesz zakres adresów IP dla połączeń przychodzących oraz tworzysz niezbędnych użytkowników i hasła.

Korzystając z klienta Windows 7 PPTP VPN, nie mieliśmy problemów z połączeniem się z routerem od jego strony WAN i uzyskaniem dostępu do systemów w sieci LAN. Jednak router miał problemy z obsługą narzutów szyfrowania. TP-Link twierdzi, że maksymalna prędkość VPN wynosi 2,5 MB/s, a uruchamianie prostych kopii plików przez łącze zwracało średnią prędkość 2 MB/s. Zauważyliśmy również, że gdy te kopie były uruchomione, interfejs sieciowy zarządzania zawiesił się, co pokazuje, że router był mocno obciążony.

TL-R600VPN to jeden z najtańszych routerów VPN na rynku. Jest prosty w obsłudze, ale ma duże problemy z radzeniem sobie z dużym natężeniem ruchu.

Oceny

Gwarancja

Lata gwarancji RTB 1

Fizyczny

Format serwera Pulpit
Konfiguracja serwera Obudowa do komputerów stacjonarnych

Sieć

Porty Gigabit LAN 5