Jak podłączyć telewizor Toshiba do Wi-Fi

Toshiba produkuje jedne z najlepszych inteligentnych telewizorów na rynku. Są trwałe i niedrogie. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości telewizora Smart TV firmy Toshiba, potrzebujesz stabilnego połączenia internetowego.

Jak podłączyć telewizor Toshiba do Wi-Fi

Niezależnie od tego, czy przesyłasz strumieniowo swój ulubiony program, czy oglądasz mecz piłki nożnej na żywo, niezawodne połączenie internetowe jest niezbędne.

Dowiedz się, jak podłączyć telewizor Toshiba do sieci Wi-Fi i nie tylko, aby upewnić się, że nigdy nie wystąpią żadne problemy z połączeniem.

Podłączanie telewizora Toshiba do Internetu

Co może być lepszego niż siedzenie wygodnie, włączanie telewizora Toshiba i oglądanie niektórych filmów z Netflix lub YouTube?

Ale zanim wybierzesz swoją ulubioną zawartość online, musisz podłączyć telewizor do Internetu. Masz dwie opcje, połączenie bezprzewodowe lub połączenie przewodowe. Poprowadzimy Cię przez kroki dla obu.

Telewizor Toshiba Połącz się z Wi-Fi

Połączenie WiFi

Większość ludzi decyduje się na podłączenie swoich inteligentnych telewizorów do Wi-Fi, ponieważ jest to znacznie prostszy proces. Telewizor Toshiba połączy się z siecią bezprzewodową w mgnieniu oka, jeśli wykonasz następujące czynności:

 1. Na pilocie naciśnij przycisk "Dom".
 2. Przejdź do „Ustawienia” na ekranie telewizora Toshiba.
 3. Następnie za pomocą przycisku strzałki w prawo na pilocie przejdź do opcji „Sieć”.
 4. Zaznacz opcję "Typ sieci" za pomocą pilota, a następnie wybierz "Urządzenie bezprzewodowe".
 5. Wybierz swoją sieć domową, a zostaniesz poproszony o wpisanie hasła. Nawiguj za pomocą pilota na klawiaturze ekranowej.
 6. Następnie naciśnij „OK” na pilocie Toshiba.
 7. Jeśli się powiedzie, zobaczysz „Połączono” w prawym dolnym rogu ekranu.

Wprowadzanie hasła za pomocą klawiatury ekranowej może czasami być trudne. Nie przejmuj się, jeśli zobaczysz komunikat „Autoryzacja nie powiodła się” w lewym górnym rogu ekranu. Oznacza to po prostu, że powinieneś wrócić i ponownie wprowadzić hasło.

Połączenie przewodowe

Połączenie przewodowe nie jest obecnie prawdopodobnie najczęstszym sposobem łączenia telewizora Smart TV z Internetem. Jednak połączenie Ethernet często zapewnia bardziej stabilną i silniejszą łączność.

A to jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe. Aby więc podłączyć telewizor Toshiba bezpośrednio do sieci, wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz jeden koniec kabla Ethernet do routera. A drugi do portu Ethernet w telewizorze Toshiba.
 2. Wykonaj kroki 1-3 z powyższej sekcji.
 3. W sekcji „Typ sieci” wybierz „Urządzenie przewodowe”.

Wpisywanie hasła może nie być konieczne, a w ciągu kilku sekund na ekranie pojawi się status „Połączono”.

Telewizja Toshiba

Rozwiązywanie problemów z łącznością internetową telewizora Toshiba

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, Twój telewizor Toshiba powinien być online w ciągu kilku minut. Czasami jednak podczas korzystania z połączenia bezprzewodowego urządzenie po prostu nie łączy się z Internetem, bez względu na to, ile razy próbujesz.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić w tym przypadku, jest upewnienie się, że Twoje połączenie internetowe działa poprawnie. Możesz sprawdzić za pomocą innego urządzenia, takiego jak komputer lub telefon komórkowy.

A nawet jeśli działa, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zresetowanie routera przed ponownym podłączeniem telewizora do Wi-Fi.

Po prostu odłącz router na kilka minut i podłącz go ponownie. Poczekaj kilka minut, a następnie spróbuj ponownie podłączyć telewizor do Wi-Fi. Ale jeśli problemem nie jest połączenie internetowe, możesz wypróbować dwa podejścia.

Porada dla profesjonalistów: Jeśli router jest zbyt daleko od telewizora, może to być również problem. Upewnij się więc, że router znajduje się w dobrej lokalizacji i że istnieje dość wyraźna ścieżka do sygnału.

Zresetuj telewizor Toshiba

Aby zresetować telewizor Toshiba, znajdź przycisk zasilania na urządzeniu. Naciśnij go i przytrzymaj przez 5-9 sekund, a następnie zwolnij.

To powinno załatwić sprawę. Możesz także spróbować odłączyć telewizor od gniazdka na co najmniej 2-3 minuty. Następnie spróbuj ponownie podłączyć go do Wi-Fi.

Wykonaj reset do ustawień fabrycznych

Reset do ustawień fabrycznych nie jest ulubionym rozwiązaniem, jeśli chodzi o inteligentne urządzenia. Ale często jest to najskuteczniejsze. Jasne, przywrócenie ustawień fabrycznych na telewizorze Toshiba spowoduje usunięcie wszystkich ustawień i dostosowań, które zostały ustawione w tej chwili. Ale może to również rozwiązać problem z połączeniem. Oto jak to robisz:

 1. Chwyć pilota i naciśnij przycisk „Dom”.
 2. Przejdź do „Ustawienia” za pomocą przycisków strzałek na pilocie, a następnie wybierz „Urządzenie i oprogramowanie”.
 3. Wybierz „Resetuj do ustawień fabrycznych”.

Może to chwilę potrwać, ale po zakończeniu zaczniesz od nowa z telewizorem Toshiba. I możesz powtórzyć kroki, które połączą się z siecią domową.

Połącz się i pozostań w kontakcie z Internetem na swoim telewizorze Toshiba

Większość inteligentnych telewizorów ma podobne protokoły łączności. A większość z nich ma też podobne problemy. To samo dotyczy również telewizorów Toshiba. Niezależnie od tego, czy wybierzesz połączenie przewodowe, czy bezprzewodowe, kroki są dość proste i szybkie.

Ale jeśli napotkasz problemy, pamiętaj, że może to oznaczać, że Twoje połączenie jest słabe lub jest to błąd w telewizorze. Tak czy inaczej, możesz wypróbować niektóre z opisanych powyżej rozwiązań, aby przywrócić telewizor do trybu online.

Czy udało Ci się połączyć telewizor Toshiba z Internetem? Co zadziałało? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.