Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Toshiba?

Napisy kodowane są świetne nie tylko dla osób niedosłyszących, ale także wtedy, gdy musisz obejrzeć swój ulubiony film w ciszy. Prawie wszystkie telewizory obsługują to i od dłuższego czasu.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Toshiba?

Dowiedz się, jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorze Toshiba.

Metoda pierwsza: użyj panelu telewizyjnego

Jeśli Twój panel Toshiba TV ma C.CAPT. przycisk, masz szczęście! Przycisk powinien znajdować się z przodu telewizora i pod ekranem. Oto jak go używać do włączania napisów:

 1. Włącz telewizor.
 2. Przejdź do popularnego kanału.
 3. Naciśnij C. CAPT. na telewizorze.
 4. Gdy zobaczysz na ekranie znak „CAPT 1”, co oznacza, że ​​napisy są włączone.

Teraz, jeśli chcesz wyłączyć napisy, oto, co musisz zrobić:

 1. Naciśnij C. CAPT. na telewizorze.
 2. Jeśli napisy są włączone, zobaczysz teraz opcję ich wyłączenia.
 3. Naciśnij ten sam przycisk, aby potwierdzić.
 4. Jeśli nic się nie dzieje, po prostu powtórz powyższy krok.

Telewizja Toshiba

Metoda druga: użyj pilota

Jeśli Twój telewizor Toshiba nie ma tego przycisku, nie panikuj. Możesz to zrobić również za pomocą pilota. Oto jak włączyć napisy:

 1. Włącz telewizor i umieść go na bardziej popularnym kanale.
 2. Naciśnij przycisk CAP/TEXT na pilocie.
 3. Przytrzymaj przycisk, aż na ekranie pojawi się napis „CAPTION CH1”.
 4. Naciśnij przycisk 1/2 na pilocie, aby go włączyć.

Masz to! Wyłączenie napisów może być jeszcze prostsze. Jeśli podpis nie znika, spróbuj kilkakrotnie nacisnąć przycisk.

Jaka jest różnica między CAPT 1 a CAPT 2?

Po naciśnięciu przycisku napisów na telewizorze Toshiba zobaczysz szereg opcji, które mogą zależeć od modelu telewizora. Jednak przez większość czasu zobaczysz co najmniej dwie opcje: CAPT 1 i CAPT 2. Jaka jest między nimi różnica, a która jest lepsza?

To proste. CAPT 1 to napisy zamknięte w języku programu. To tak, jakbyś dostawał transkrypcję tego, co mówią. Z drugiej strony wybierz CAPT 2, aby sprawdzić, czy napisy są dostępne w innym języku.

Niestety nie wszystkie programy mają tę opcję, ale jeśli tak, to bardziej prawdopodobne jest, że będzie to hiszpański, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Czasami istnieją nawet wersje napisów kodowanych w tym samym języku. Na przykład podpisy z pisownią amerykańską lub brytyjską.

Toshiba TV Włączanie lub wyłączanie napisów

Czy napisy są dokładne?

Większość programów stara się dostarczać napisy kodowane zgodnie ze standardami amerykańskimi. Nie oznacza to jednak, że podpis zawsze będzie w 100% dokładny. Jeśli brakuje miejsca na długie zdanie, może zawierać skróty lub synonimy. Tak czy inaczej, nadal powinieneś być w stanie wszystko zrozumieć, ponieważ zrozumienie jest właśnie celem, niekoniecznie po to, aby strzelać ze stuprocentową dokładnością.

Jaka jest różnica między CC a napisami?

Chociaż mogą wydawać się bardzo podobne, jest między nimi różnica. Napisy kodowane zostały po raz pierwszy opracowane jako metoda pomagająca osobom niedosłyszącym w zrozumieniu treści bez dźwięku. Oczywiście od tego czasu zastosowanie zostało rozszerzone, na przykład gdy nie chcemy oglądać z włączonym dźwiękiem z jakiegokolwiek powodu.

Z drugiej strony napisy nie oznaczają, że musisz wyłączyć dźwięk. Napisy są pierwotnie przeznaczone dla osób, które nie są rodzimymi użytkownikami oryginalnego języka filmu. Często włączają dźwięk, aby słyszeć dźwięki tła i efekty specjalne.

Dlatego, podczas gdy napisy zamknięte są transkrypcją w języku oryginalnym, napisy wymagają tłumaczenia z jednego języka na drugi. W dzisiejszych czasach oba z nich są często wykonywane przez oprogramowanie, a nie przez ludzi, więc nie jest rzadkością znalezienie błędów.

Masz do wyboru

Niektórzy wolą napisy, podczas gdy inni uważają je za irytujące. Nie ma znaczenia, w której grupie jesteś, ponieważ znasz teraz dwa szybkie sposoby jej włączania lub wyłączania. Jedynym problemem może być to, że oglądasz telewizję z kimś innym i tylko jeden z was chce, aby CC było włączone.

Czy jesteś jednym z tych, którzy włączają CC i kiedy zwykle go używasz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.