Recenzja Toshiba Satellite C75

Recenzja Toshiba Satellite C75

Obraz 1 z 6

Toshiba Satelita C75

Toshiba Satelita C75
Toshiba Satelita C75
Toshiba Satelita C75
Toshiba Satelita C75
Toshiba Satelita C75
499 £ Cena w trakcie recenzji

Z budżetowymi laptopami, które coraz bardziej zmniejszają się do rozmiarów zbliżonych do Ultrabooka, gigantyczny Satellite C75 firmy Toshiba wygląda niemal komicznie. Jeśli jednak chcesz zastąpić komputer stacjonarny, ten duży laptop zasługuje na poważne rozważenie. Z godnym szacunku procesorem Core i3, pojemną klawiaturą i ogromnym 17-calowym wyświetlaczem, Satellite C75 może mieć wszystko, czego potrzeba, aby na stałe zagościć na Twoim biurku.

Mierząc wąs ponad 37 mm w najgrubszym miejscu, Satellite C75 wygląda, jakby mógł połknąć całą Ultrabooka. Nie jest tak ciężki, jak można by się domyślić po jego wymiarach, ale raczej nie będziesz rozkoszować się zbyt często wynoszeniem jego 2,7 kg z domu. Może służyć jako mobilna stacja robocza, jeśli jednak nie jest potrzebna wyjątkowa żywotność baterii: z dala od sieci, z wyświetlaczem przyciemnionym do 75 cd/m2 i wyłączonymi Wi-Fi i Bluetooth, system działał w naszym świetle przez 5 godzin 25 minut -użyj testu baterii.

Toshiba Satelita C75

Pod względem estetycznym Toshiba wybrała dość konserwatywny wygląd. Ekran o przekątnej 17,3 cala jest chroniony przez dość skromną pokrywę, wewnątrz której Satellite C75 jest wykończony w kolorze białym lub w dwukolorowym zestawieniu szarego i czarnego plastiku. Odrobina nakłuwanego srebra wokół głośników to jedyne ustępstwo na rzecz glamour.

Wszystko wydaje się raczej plastyczne, ale to nie znaczy, że jest kruche. Obudowa zapewniająca poczucie pustej przestrzeni zapewnia dużo miejsca wokół kluczowych elementów w przypadku przypadkowego upuszczenia, a chociaż pokrywa ma trochę podatności, dobrze chroni wyświetlacz w środku – dopiero gdy mocno nacisnęliśmy pokrywę zaczął naciskać na panel TFT wewnątrz i powodować widoczne zmarszczki na wyświetlaczu.

Mile widziana jest również pełnowymiarowa klawiatura i klawiatura numeryczna, a lekkie działanie klawiszy i przestronny układ zapewniają bezproblemowe pisanie. Touchpad wydaje się jednak trochę ciasny, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiar samego C75, a niewielka warga wokół jego krawędzi przeszkadza w przesuwaniu krawędzi systemu Windows 8. Spodziewamy się, że większość ludzi podłączy mysz USB.

Toshiba Satelita C75

Wewnętrznie firma Toshiba wyposażyła Satellite C75 w procesor Core i3-3120M 2,5 GHz i niezwykle hojne połączenie 8 GB pamięci RAM DDR3 i 1 TB dysku twardego. To imponująca lista komponentów w tej cenie; Toshiba radziłaby sobie dobrze w budżetowych laboratoriach laptopów z zeszłego miesiąca, gdyby dotarła na czas.

Rzeczywiście, jego ogólny wynik 0,67 w naszych testach porównawczych ze świata rzeczywistego umieściłby go w czołówce pod względem wydajności aplikacji; Core i3 może nie jest procesorem premium, ale Toshiba nie przypomina laptopa z niższej półki.

Jednak wydajność w grach nie jest tak wysoka. Mając do dyspozycji tylko Intel HD Graphics 4000, w naszym najprostszym teście Crysis osiągnięto średnią liczbę klatek na sekundę 33 kl./s. To tylko grywalność, średnia spada do 24 klatek na sekundę, gdy ustawisz jakość na Średnią.

Niemniej jednak duży ekran to nie lada atrakcja. Tam, gdzie budżetowe laptopy o mniejszych ekranach często mają wyświetlacze o wymiarach 1366 x 768 pikseli, Toshiba oferuje rozdzielczość 1600 x 900, która wydaje się znacznie bardziej przestronna (chociaż mniej hojna niż wyświetlacze Full HD, do których przywykliśmy w modelach premium). Jakość obrazu jest dobra, jeśli nie świetna.

Toshiba Satelita C75

Jasność osiąga doskonałe 305 cd/m2 – wystarczająco jasne, aby używać go na zewnątrz, jeśli można go zaciągnąć do ogrodu – ale współczynnik kontrastu 169:1 powoduje, że obrazy są rozmyte. Ciemniejsze szarości wtapiają się w czerń, a pasemka też są zmiażdżone. Nadaje się do codziennego użytku, o ile nie planujesz wykonywać żadnych prac związanych z edycją zdjęć, w których kolor ma kluczowe znaczenie.

Jeśli chodzi o łączność, wszystkie podstawowe informacje są tutaj. Jest tylko jeden port USB 3, co jest trochę skąpe, ale są jeszcze dwa porty USB 2, Gigabit Ethernet, HDMI, D-SUB i czytnik kart SD rozsiane wokół krawędzi Toshiby. Sieć bezprzewodowa jest ograniczona do jednopasmowych prędkości 802.11n, ale w przeciwieństwie do wielu tańszych laptopów, obsługiwana jest najnowsza łączność Bluetooth 4. W ramce wyświetlacza znajduje się również podstawowa kamera internetowa o rozdzielczości 0,9 megapiksela i chociaż brakuje kontrastu i szczegółów, wystarczy do podstawowych rozmów przez Skype.

Jako wszechstronny zamiennik komputera stacjonarnego, Satellite C75 jest solidnym i wszechstronnym urządzeniem. Ma słabe punkty, ale jeśli szukasz laptopa do biurka z dobrą prędkością za około 500 funtów, Toshiba Satellite C75 jest realnym kandydatem w rozsądnej cenie.

Gwarancja

Gwarancja 1 rok powrotu do bazy

Specyfikacje fizyczne

Wymiary 413x268x37mm (WDH)
Waga 2.700 kg
Waga podróżna 3,0 kg

Procesor i pamięć

Edytor Intel Core i3-3120M
Pojemność pamięci RAM 8,00 GB
Typ pamięci DDR3

Ekran i wideo

Rozmiar ekranu 17,3 cala
Rozdzielczość ekranu w poziomie 1,600
Rozdzielczość ekranu w pionie 900
Rezolucja 1600 x 900
Chipset graficzny Grafika Intel HD 4000
Wyjścia VGA (D-SUB) 1
Wyjścia HDMI 1
Wyjścia S-Video 0
Wyjścia DVI-I 0
Wyjścia DVI-D 0
Wyjścia DisplayPort 0

Dyski

Technologia dysków optycznych Nagrywarka DVD
Cena wymiany baterii z VAT £0

Sieć

Obsługa 802.11a nie
Obsługa 802.11b tak
Obsługa 802.11g tak
Obsługa standardu 802.11 draft-n tak
Zintegrowany adapter 3G nie
Obsługa Bluetooth tak

Inne funkcje

Modem nie
Gniazda ExpressCard34 0
Gniazda ExpressCard54 0
Gniazda kart PC 0
Porty USB (pobieranie) 2
Porty FireWire 0
Port myszy PS/2 nie
9-pinowe porty szeregowe 0
Porty równoległe 0
Czytnik kart SD tak
Czytnik Compact Flash nie
Typ urządzenia wskazującego Panel dotykowy
Zintegrowany mikrofon? tak
Zintegrowana kamera internetowa? tak
TPM nie
Czytnik kart inteligentnych nie
Futerał nie

Testy baterii i wydajności

Żywotność baterii, lekkie użycie 5h 25min
Żywotność baterii, intensywne użytkowanie 2 godz. 0 min
Ogólny wynik w Real World Benchmark 0.67
Wynik responsywności 0.82
Punktacja medialna 0.68
Wynik wielozadaniowości 0.52

System operacyjny i oprogramowanie

System operacyjny Windows 8 64-bitowy
Rodzina systemów operacyjnych Windows 8