Wskazówki i porady dotyczące nowego Chromebooka

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz korzystać z ekosystemu Chromebooków, czy chcesz ulepszyć swoje codzienne użytkowanie za pomocą nowych sztuczek, w systemie operacyjnym Chrome jest wiele ukrytych sekretów, których powinieneś się nauczyć, gdy zaczniesz korzystać z Chromebooka. Chociaż system operacyjny może wydawać się prosty dla większości zaawansowanych użytkowników – Chrome OS jest przecież „tylko” przeglądarką internetową – Google przez lata dodawał mnóstwo prostych skrótów i poprawek do swojego systemu operacyjnego, aby nieco uprościć każdy użytkownik Chrome.

Wskazówki i porady dotyczące nowego Chromebooka

Od małych skrótów po ogromne zmiany, w naszym najnowszym przewodniku zebraliśmy kilka najlepszych wskazówek i porad dotyczących Twojego nowego Chromebooka.

Skróty, które powinieneś znać

Zacznijmy od czegoś, co wszyscy kochają: skrótów klawiaturowych! Zgadza się, mimo że krytycy nazywają Chrome OS prostą przeglądarką internetową, Google zapakował ją w mnóstwo gadżetów, a skróty klawiaturowe są zawarte w miksie, aby zapewnić dobrą zabawę. Jasne, dostajesz podstawy, które wszyscy już znają, na przykład Ctrl+X, C i V do odpowiednio wycinania, kopiowania i wklejania, ale czy są jakieś inne skróty, których większość nowych użytkowników może nie znać? Założysz się, że jest – podzielmy je.

Skróty systemowe

Zaczniemy od kilku prostych skrótów, dzięki którym korzystanie z Chrome będzie nieco szybsze i łatwiejsze każdego dnia. Chociaż możesz nie wylogowywać się z Chromebooka zbyt często, możesz to łatwo zrobić jednym kliknięciem Ctrl+Shift+Q. Jeśli użyjesz skrótu klawiaturowego dwa razy, możesz szybko zmienić użytkowników.

Chcesz uzyskać dostęp do swoich plików? Alt+Shift+M otworzy przeglądarkę plików, a jeśli chcesz wyświetlić ukryte pliki systemowe, Ctrl+. (Kropka) uzyska dostęp do wszystkich plików, które Chrome OS ukrywa przed Tobą. Możesz nawet wyświetlić podgląd plików w przeglądarce plików, wybierając plik myszą i naciskając spację.

Jeśli chcesz szybko uruchomić jeden z pierwszych ośmiu skrótów do aplikacji na półce u dołu wyświetlacza, Alt+(1-8) otworzy odpowiednią numerowaną aplikację; Alt+9 otworzy ostatnią aplikację na Twojej półce.

Skróty wyświetlacza

Czasami może się okazać, że konieczne będzie zmodyfikowanie wyświetlacza komputera, ale menu ustawień może być nieco mylące lub trudne do naśladowania. W porządku; najważniejsze ustawienia wyświetlacza można zmienić za pomocą samych skrótów klawiaturowych. Chrome OS nie jest najlepszy, jeśli chodzi o skalowanie dla wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości 1080p (lub wyższej).

Odczytywanie tekstu i ikon na wyświetlaczu może być trudne. Jeśli chcesz zmienić rozdzielczość wyświetlacza, po prostu dotknij Ctrl+Shift i + lub – aby zwiększyć lub zmniejszyć rozdzielczość zgodnie z potrzebami. Jeśli ciągle zmieniasz rozdzielczości, możesz zaoszczędzić dużo czasu.

Jeśli nie masz pewności, jaka jest domyślna rozdzielczość ekranu, po prostu dotknij Ctrl+Shift+0 aby go całkowicie zresetować.

I jeszcze jedno zgrabne ustawienie wyświetlania — jeśli kiedykolwiek otworzyłeś plik PDF, który został nieprawidłowo obrócony, wiesz, że boli cię skręcenie szyi lub niezręczne trzymanie urządzenia w celu odczytania dokumentu. W systemie operacyjnym Chrome to nie problem: dotknij Ctrl+Shift+ Odświeżać a wyświetlacz obróci się o 90 stopni. Dotykaj skrótu, aby kontynuować obracanie lub wrócić do standardowego ekranu.

Skróty przeglądarki

Jasne, prawdopodobnie znasz wiele skrótów przeglądarki, jeśli jesteś długoletnim użytkownikiem Chrome, ale i tak powinniśmy wspomnieć o niektórych mniej znanych ustawieniach. Możesz szybko przewinąć do góry lub dołu bieżącej strony internetowej, naciskając Ctrl+Alt+(strzałka w górę) lub (strzałka w dół), a stronę w górę iw dół można uzyskać, naciskając Alt/Szukaj+(strzałka w górę) lub (strzałka w dół). Jeśli chcesz powiększyć lub pomniejszyć konkretną stronę, Ctrl i +lub - będzie kontrolować poziom powiększenia na poszczególnych stronach oraz Ctrl+0 zresetuje poziom powiększenia.

Jeśli potrzebujesz otworzyć link w nowej karcie, trzymając Ctrl kliknięcie linku zrobi właśnie to. Dopóki trzymając Alt podczas gdy kliknięcie jest kliknięciem prawym przyciskiem myszy w link. Możesz zapisać swoją bieżącą stronę jako zakładkę, naciskając Ctrl+D, a określony tekst na stronie można znaleźć, naciskając Ctrl+F.

Jeden z najbardziej przydatnych skrótów, gdy próbujesz przejść do adresu URL — wpisz tekst w pasku adresu URL, a następnie naciśnij Ctrl+Enter aby automatycznie wstawić „www.” i „.com” adresu URL. Jeszcze jeden skrót przeglądarki: wszyscy wiedzą Ctrl+H otworzy twoją historię, ale jeśli chcesz przejrzeć poprzednie pobrania, Ctrl+J wyświetli stronę pobierania w przeglądarce Chrome. Całkiem przydatne rzeczy.

Narzędzia i inne skróty

Oto tylko kilka innych skrótów, które naszym zdaniem są naprawdę przydatne. Po pierwsze, jednym z najważniejszych, najtrudniejszych do znalezienia skrótów jest możliwość robienia zrzutów ekranu w systemie operacyjnym Chrome, ale w rzeczywistości jest to dość łatwe. Zrzuty ekranu można wykonywać na dwa różne sposoby.

Pierwszy, Ctrl+przełącznik okna, wykona zrzut ekranu całego wyświetlacza, podczas gdy drugi, Ctrl+Shift+ przełącznik okna, włączy kursor na ekranie. Przeciągnij kursor po obszarze ekranu, w którym chcesz zrobić zdjęcie, a częściowy zrzut ekranu zostanie zapisany w pamięci systemowej.

Kolejny ukryty skrót: Chromebooki nie mają klawisza Caps Lock, a niesławny przełącznik został zastąpiony funkcją wyszukiwania.

Caps Lock nie brakuje jednak w systemie operacyjnym Chrome - raczej jest po prostu ukryty. Aby uzyskać do niego dostęp, po prostu przytrzymaj Alt i dotknij przycisku Szukaj. Na wyświetlaczu pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że Caps Lock jest włączony, a ikona będzie widoczna w panelu informacyjnym na półce, dopóki nie wyłączysz Caps Locka za pomocą tego samego skrótu.

I hej, jeśli zapomnisz któryś z tych skrótów - lub chcesz nauczyć się tych, o których tutaj nie wspomnieliśmy - po prostu dotknij Ctrl+Alt+?(znak zapytania) aby zobaczyć mapę klawiatury dla każdego skrótu Chrome OS.

Sztuczki i ulepszenia Launchera

Być może tego nie wiesz, ale podobnie jak Android, Chrome używa „programu uruchamiającego” do uruchamiania aplikacji, stron internetowych, gier i wielu innych. Program uruchamiający Chrome nie jest tak w pełni funkcjonalny, jak niektóre programy uruchamiające, które widzieliśmy na Androidzie, ale to nie znaczy, że nie ma żadnych fajnych sztuczek, które można wykonać na komputerze, które nie wymagają uruchamiania innych aplikacji lub Karty Chrome.

Wiele z tych wskazówek zależy od używania ikony koła w menu w lewym dolnym rogu ekranu, więc jeśli nie zapoznałeś się z tym menu, jest to również świetny sposób, aby to zrobić.

Po pierwsze: program uruchamiający aplikacje ma wiele ukrytych funkcji, w tym używanie programu uruchamiającego zarówno jako kalkulatora, jak i konwertera jednostek. Ponieważ wyszukiwanie w programie uruchamiającym aplikacje działa jak wyszukiwarka Google, każda ze znanych Ci sztuczek do wyszukiwania rzeczy w Google może również działać tutaj. Na przykład, jeśli chcesz szybko sprawdzić prostą formułę, po prostu wprowadź ją w programie uruchamiającym aplikacje (który uruchamia się z ikony koła w lewym rogu półki lub naciskając przycisk wyszukiwania na klawiaturze Chromebooka). Nie będziesz nawet musiał naciskać Enter - Twoja odpowiedź pojawi się w centralnym polu na pulpicie.

To samo dotyczy konwersji jednostek, więc możesz spróbować wpisać 4 mile w stopach lub 3 cale w centymetrach, a Twoja odpowiedź pojawi się bez konieczności naciskania przycisku wyszukiwania. Jeśli nie widzisz swojej odpowiedzi, naciśnięcie klawisza Enter spowoduje załadowanie strony w przeglądarce, na której możesz znaleźć odpowiedź, korzystając z pełnej mocy funkcji wyszukiwania Google.

Oto kolejna sztuczka: możesz użyć tego programu uruchamiającego aplikacje, aby otwierać aplikacje za pomocą głosu, podobnie jak w Androidzie. Musisz włączyć opcję w swoich ustawieniach, ale to naprawdę proste. Otwórz aplikację ustawień, uzyskując dostęp do menu za pośrednictwem centrum powiadomień w prawym dolnym rogu ekranu i wpisz „OK Google” w polu wyszukiwania.

Na odpowiedniej karcie ustawień wyszukiwarki włącz „Włącz „OK Google”, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe”. Gdy jesteś na tym ekranie, warto rozważyć włączenie kart Google Now również w programie uruchamiającym aplikacje.

Teraz, zamiast klikać ten przycisk wyszukiwania, możesz po prostu powiedzieć „OK Google” tak, jak na dowolnym telefonie, tablecie lub urządzeniu Google Home, aby rozpocząć wyszukiwanie. Nie musisz nawet mieć otwartej aplikacji — możesz to zrobić z dowolnej nowej karty, programu uruchamiającego aplikacje lub własnej witryny Google. I tak jak w przypadku innych Twoich urządzeń, Google odpowie Ci bezpośrednio, wyświetlając wyniki wyszukiwania na ekranie Twojego Chromebooka.

Jeszcze jedna fajna sztuczka dla twojego programu uruchamiającego: możesz podzielić aplikacje na foldery, aby znacznie ułatwić znajdowanie aplikacji. Uruchom program uruchamiający aplikację, naciskając przycisk wyszukiwania i wybierając "Wszystkie aplikacje" z odpowiedniej listy. Kiedy przeglądasz listę zainstalowanych aplikacji, wybierz tę, której chcesz użyć do uruchomienia folderu.

Przeciągnij i upuść aplikację na inną aplikację, aby utworzyć folder. Aby uzyskać dostęp do właśnie utworzonego folderu, po prostu dotknij ikony folderu myszą lub palcem. Możesz nazwać folder z poziomu tego menu u góry tego ekranu.

Ukryte aplikacje i funkcje systemowe

Jasne, wspomnieliśmy, że Caps Lock jest zawarty w systemie operacyjnym Chrome - jest po prostu ukryty za skrótem klawiaturowym. Istnieje jednak wiele innych podobnych ukrytych aplikacji i funkcji, które są ukryte lub ukryte w systemie operacyjnym Chrome, dzięki czemu codzienne użytkowanie może być nieco łatwiejsze lub bardziej zaawansowane.

Chociaż nie każdy użytkownik będzie potrzebował tych poprawek, podkreśliliśmy trzy najlepsze funkcje ukryte przez Google, z których większość użytkowników będzie mogła skorzystać. Spójrzmy.

Nasza pierwsza ukryta aplikacja: menedżer zadań. Zgadza się — pomimo tego, że jest oparty na przeglądarce, system operacyjny Chrome ma wbudowany menedżer zadań, którego użytkownicy mogą wdrażać, gdy karta, rozszerzenie lub aplikacja Chrome zawiesza się i zabiera ze sobą Chromebooka.

Podobnie jak w systemie Windows lub macOS, uruchamiasz menedżera zadań Chrome OS za pomocą skrótu klawiaturowego: Wyszukaj+Esc. Możesz także użyć Shift+Esc uruchomić menedżera zadań, ale otrzymasz ostrzeżenie, że skrót został przeniesiony i nie jesteśmy pewni, jak długo będziesz mógł używać klawisza Shift, aby uzyskać dostęp.

Menedżer zadań uruchamia się jako własne okno na pulpicie i działa tak, jak każdy inny menedżer zadań. Pojawi się każda karta Chrome, rozszerzenie i aplikacja działająca w tle i możesz sortować według użycia procesora, zużycia pamięci lub alfabetycznie. Zaznacz każde zadanie, które chcesz zamknąć, i naciśnij przycisk „Zakończ proces” u dołu okna. Gdy skończysz z menedżerem zadań, po prostu wyjdź, tak jak w każdym innym oknie.

Dalej: tryb gościa. Zgadza się, możesz bezpiecznie przekazać swojego Chromebooka każdemu, kto potrzebuje Twojego laptopa, wiedząc, że nie będzie miał dostępu do żadnych Twoich danych, haseł ani aplikacji.

Podobnie jak większość wskazówek w naszym przewodniku, aby rozpocząć, musisz zagłębić się w menu ustawień i wybrać "Zarządzaj innymi ludźmi" w sekcji "Ludzie". W tym menu znajdziesz przełącznik „Włącz przeglądanie gości”. Po prostu włącz i to prawie wszystko.

Teraz, gdy wylogujesz się ze swojego użytkownika na Chromebooku, znajdziesz opcję załadowania trybu gościa, dzięki czemu Twoi znajomi lub rodzina mogą przeglądać internet lub sprawdzać pocztę e-mail bez wchodzenia na żadne konto lub ustawienia.

Jeszcze jedna ukryta funkcja: chociaż system operacyjny Chrome ma dedykowany folder Pobrane, synchronizuje się również z Dyskiem Google z linkiem do konta Dysku wbudowanego bezpośrednio w przeglądarkę plików. Ponieważ większość Chromebooków ma niewielką ilość pamięci lokalnej, warto rozważyć zmianę miejsca docelowego pobierania na konto Dysku Google.

Nadal będzie pojawiać się w przeglądarce plików jak zwykle, a dodatkową korzyścią będzie możliwość przeglądania plików na dowolnym urządzeniu zalogowanym na Dysku Google. Aby włączyć tę funkcję, ponownie otwórz menu ustawień i tym razem kliknij "Pokaż ustawienia zaawansowane" u dołu wyświetlacza. Znajdź sekcję „Pobrane” lub wyszukaj ją za pomocą funkcji wyszukiwania u góry ustawień.

Zobaczysz kilka różnych ustawień; szukamy „Lokalizacja”. Naciśnij przycisk "Zmień" po prawej stronie ustawień i wybierz folder Dysku Google lub dowolny folder na Dysku. Możesz także użyć tej metody, aby zmienić miejsce docelowe zapisu na kartę SD lub microSD.

Rozszerzenia dla wszystkich

Chociaż Firefox spopularyzował ideę używania rozszerzeń w celu dodania funkcjonalności do nudnych starych przeglądarek, Chrome był przeglądarką, która naprawdę wprowadziła ten pomysł w erę współczesną. Jest tak wiele rozszerzeń do Chrome innych firm, że Google oferuje cały sklep z rozszerzeniami do przeglądania i dodawania rozszerzeń, które mogą Cię zainteresować.

Twój Chromebook ma nawet kilka preinstalowanych, ale jeśli szukasz więcej rozszerzeń ułatwiających codzienne przeglądanie, zapoznaj się z poniższymi sugestiami. Łatwo je dodać i zainstalować — wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

  • Miód – Miód jest jednym z naszych ulubionych rozszerzeń zakupów i prawie ratuje życie, jeśli chodzi o zakupy online i wyszukiwanie najlepszych ofert. Honey automatycznie przeszuka i zastosuje dowolny kod kuponu, który może, gdy płacisz z prawie każdej witryny, w tym Amazon, Walmart, Newegg i wielu innych. Aplikacja działa prawie automatycznie i osiąga średnią z pięciu na pięć gwiazdek w Chrome Web Store.
  • Wyłącz światła – nie, to nie sprawi, że komputer będzie sterował wszystkimi światłami w domu. Jednak przyciemnia białą przestrzeń wokół YouTube i innych podobnych odtwarzaczy wideo, dzięki czemu Twój film będzie się wyróżniał i mniej rozpraszał. Domyślnie jest wyłączony i włącza się tylko wtedy, gdy chcesz. Aplikacja jest bardzo lekka i oprócz YouTube współpracuje z Hulu, Dailymotion i wieloma innymi.
  • LastPass – Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie możesz być zbyt ostrożny. LastPass ułatwia przechowywanie wszystkich haseł w jednym miejscu, generowanie losowych haseł o dowolnej długości i kombinacji znaków oraz automatyczne uzupełnianie haseł. Jest to jeden z najlepszych menedżerów haseł na rynku, częściowo dlatego, że jest łatwy w konfiguracji i ma całkowicie darmowy poziom.
  • uBlock Origin – W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z programów blokujących reklamy i łatwo zrozumieć, dlaczego. Niektóre sieci reklamowe wymknęły się ostatnio zbytnio spod kontroli, ponieważ duże, pełnoekranowe reklamy powstrzymują Cię przed przeglądaniem treści, a inne kradną Twoje dane osobowe. Chociaż AdBlock Plus jest jednym z najpopularniejszych programów blokujących, zalecamy nowszy i mniej znany uBlock Origin, znacznie lżejszy bloker reklam, który nie zużywa prawie tyle pamięci, co AdBlock Plus, oferując te same możliwości.
  • Tłumacz Google – choć możesz nie używać go zbyt często, Tłumacz Google może zaoszczędzić dużo czasu, jeśli załadujesz stronę w obcym języku lub nie rozpoznasz słowa. Potrafi szybko i łatwo przetłumaczyć zarówno pojedyncze zdania, jak i całe strony tekstu za pomocą zaledwie kilku kliknięć, oszczędzając dużo czasu i frustracji, jeśli nie znasz języka źródłowego.
  • Obecnie — jednym z naszych ulubionych modyfikatorów nowej karty jest Obecnie, który odświeża stronę nowej karty z niektórymi aktualnymi informacjami, które można wykorzystać w codziennym życiu. Zamiast linków do najczęściej oglądanych stron, Current pokazuje aktualny czas i pogodę, a także rozszerzoną prognozę na kilka następnych dni. Obecnie jest wspaniały, ze wspaniałymi kolorami, typografią i efektami wizualnymi, takimi jak gwiaździste noce. Jeśli chcesz zmienić wygląd swojej przeglądarki, sprawdź ten.
  • Pocket – nie byłaby to lista najlepszych rozszerzeń dla Chrome bez wzmianki o Pocket. Jeśli jesteś zapalonym konsumentem artykułów i multimediów online, Pocket pomaga zapisywać i synchronizować artykuły, filmy i wszystko inne między Twoimi urządzeniami na później. Możesz zapisywać artykuły do ​​użytku w trybie offline, możesz czytać artykuły w rozszerzonym widoku do czytania, a wszystko synchronizuje się między tabletem, telefonem i laptopem

W przypadku wypadku zbić szkło

Kiedy jesteś zajęty ulepszaniem swojego Chromebooka, uzyskiwaniem dostępu do ukrytych plików i folderów oraz instalowaniem mnóstwa aplikacji i rozszerzeń, możesz zapomnieć, że Twój Chromebook to nadal komputer, z błędami i sporadycznymi awariami.

Chociaż większość z nich można naprawić za pomocą prostego ponownego uruchomienia, czasami możesz posunąć się nieco za daleko w dążeniu do zrewolucjonizowania systemu operacyjnego Chrome, a Twój komputer będzie wymagał twardego resetu, aby wrócić do działania. Jednak Google pomyślał z wyprzedzeniem i opracował narzędzie do odzyskiwania Chromebooka, które może pomóc, jeśli kiedykolwiek napotkasz poważny problem.

Chromebooki nie mają partycji odzyskiwania, jak większość komputerów Mac lub PC — po prostu nie ma wystarczającej ilości miejsca na pamięci flash dołączonej do urządzenia. Dobra wiadomość: naprawdę łatwo jest stworzyć zewnętrzne urządzenie do odzyskiwania do laptopa, a wszystko, czego potrzebujesz, to karta SD lub dysk flash o pojemności 4 GB lub większej.

Udaj się do Chrome Web Store i pobierz Chromebook Recovery Utility na swoje urządzenie. Jest to małe narzędzie i chociaż nie jest bardzo wysoko oceniane, większość skarg wynika z wielu problemów z użytkownikami, którzy nie mogą korzystać z określonych dysków flash, więc upewnij się, że Twoje urządzenie jest wcześniej obsługiwane, czytając niektóre zalecenia.

Jeśli masz już problemy z Chromebookiem, możesz również użyć tego narzędzia na dowolnym komputerze Mac lub PC. Korzystając z narzędzia, po prostu wprowadź swój model lub wprowadź numer modelu w odpowiednim polu i włóż urządzenie pamięci masowej do komputera.

Narzędzie do odzyskiwania poprowadzi Cię przez proces tworzenia klucza odzyskiwania, a gdy już go uzyskasz, będziesz bezpieczny, jeśli coś stanie się z Twoim urządzeniem. JEŚLI napotkasz problem polegający na tym, że Twój Chromebook wyświetla błąd „Brak systemu operacyjnego Chrome lub jest on uszkodzony”, po prostu włóż nośnik odzyskiwania utworzony za pomocą narzędzia, a zostaniesz poprowadzony przez instrukcje ponownej instalacji Chromebooka.

Chociaż może nigdy nie będziesz musiał używać klucza odzyskiwania dla swojego urządzenia, nadal dobrym pomysłem jest trzymanie go w pobliżu tylko na wypadek sytuacji awaryjnych. Może to być różnica między ukończeniem dużego referatu lub prezentacji na wieczór przed jego terminem, a porażką lub zakłopotaniem w pracy lub szkole.

Tylko dla zaawansowanych użytkowników

Jeśli zaszedłeś tak daleko w przewodniku i nadal szukasz dodatkowych poprawek i zmian w swoim Chromebooku, prawdopodobnie jesteś doświadczonym technicznie użytkownikiem, który szuka dodatkowej funkcjonalności. Jesteśmy z Tobą. Naszą najlepszą radą dotyczącą dodatkowego wykorzystania Chromebooka jest zainstalowanie Linuksa na Chromebooku - i mamy cały przewodnik po nim, który możesz sprawdzić tutaj lub korzystając z linku u góry strony. Instalacja Linuksa na Chromebooku jest naprawdę łatwa, ale nie bez sprawiedliwego ryzyka.

Nasz przewodnik przeprowadzi Cię przez każdy krok, korzystając z programu opracowanego przez pracownika Google o nazwie Crouton. Po zakończeniu Twój Chromebook będzie nadal działał z systemem operacyjnym Chrome, ale będziesz mógł uruchomić system z dystrybucją Linuksa o nazwie Xfce4.

Od gier po programowanie, uruchamianie Linuksa na Chromebooku może zmienić sposób codziennego korzystania z urządzenia, więc jeśli chcesz się zanurzyć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Jednak nie brakuje nam wskazówek. To, co możesz chcieć wypróbować: odblokowywanie Chromebooka telefonem. Chromebooki wymagają Twojego hasła Google za każdym razem, gdy odblokujesz urządzenie, co może szybko stać się denerwujące, jeśli masz skomplikowane hasło - lub jeśli używasz LastPass, jak wspomnieliśmy powyżej.

Na szczęście Chrome OS dobrze współpracuje z Androidem, prawie jak klucz do zamka. Otwórz menu ustawień i kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane” u dołu strony. Znajdź Smart Lock za pomocą funkcji wyszukiwania i jego konfiguracji, aby sparować telefon z Chromebookiem. Jeśli nie, upewnij się, że Bluetooth jest włączony na obu urządzeniach. Proces konfiguracji zajmuje tylko kilka chwil, a potem będziesz mógł odblokować Chromebooka za pomocą odblokowania telefonu. Pamiętaj, że potrzebujesz blokady na smartfonie, aby użyć tej poprawki.

Jeśli to nie wystarczy, aby zaspokoić Twoje zapotrzebowanie na nowe funkcje, mamy jeszcze jeden trik w rękawie: kanały Chrome. Ponieważ system operacyjny Chrome aktualizuje się w tym samym czasie, co wersja przeglądarki, możesz zmienić swoją wersję Chrome bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Oprócz domyślnego stabilnego kanału, Google oferuje kanały Beta i Developer, które wprowadzają nowe, nieprzetestowane funkcje, aw niektórych przypadkach wiele błędów. Jeśli chcesz powitać problemy z korzyściami, otwórz ekran ustawień i kliknij "Informacje o systemie operacyjnym Chrome", aby wyświetlić informacje o systemie. Kliknij "Szczegółowe informacje o budowie" u dołu panelu, a zostaniesz poproszony o zmianę używanej wersji Chrome.

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest każda wersja, Google wykonuje dobrą robotę, dzieląc tutaj każdy kanał. Krótka wersja”

  • Stabilna: w pełni przetestowana wersja Chrome, aktualizowana co 2-3 tygodnie z niewielkimi zmianami i co 6 tygodni w przypadku większych zmian.
  • Beta: Pozwala użytkownikowi testować nadchodzące zmiany przy niskim ryzyku. Beta jest aktualizowana co tydzień, główne aktualizacje co 6 tygodni, do miesiąca przed wersją stabilną.
  • Deweloper: Najnowsza z nowych funkcji, ale bardzo nieprzetestowana i wysoce niestabilna. Programista jest aktualizowany raz lub dwa razy w tygodniu.

Zalecamy przejście tylko do wersji Beta; kanał programisty jest nieco bardziej niestabilny niż większość użytkowników. Po wprowadzeniu zmian Chromebook uruchomi się ponownie do nowszej wersji. Twój Chromebook zostanie wyczyszczony tylko wtedy, gdy przejdziesz do bardziej stabilnej wersji (tj. Z programisty do wersji Beta lub Beta do stabilnej), więc pamiętaj o tym, zanim przejdziesz bezpośrednio do wersji programisty.