Jak wyświetlić wykorzystanie danych T-Mobile?

Kiedyś operatorzy telefonów komórkowych pobierali wysokie opłaty, jeśli przekroczysz wcześniej ustalony limit wykorzystania danych. W dzisiejszych czasach plany Unlimited Data powróciły i są bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Jak wyświetlić wykorzystanie danych T-Mobile?

Niestety, jak każdy inny operator telefonii komórkowej, zastrzega sobie prawo do ograniczenia danych po określonym czasie użytkowania. Oznacza to, że trudniej będzie surfować po Internecie, przesyłać strumieniowo filmy i przeglądać media społecznościowe, ponieważ prędkości danych będą znacznie wolniejsze. T-Mobile twierdzi, że dławi dane tylko wtedy, gdy znajdujesz się w zatłoczonym obszarze (w jednej wieży jest wielu użytkowników danych).

Na szczęście istnieje kilka technik, które użytkownicy T-Mobile mają do dyspozycji, aby to zrobić.

Kilka rzeczy, o których warto pamiętać

Zanim zaczniesz sprawdzać, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o liczbach, które widzisz podczas korzystania z oficjalnych narzędzi T-Mobile.

Po pierwsze, pojawienie się wszelkich danych, z których korzystasz w roamingu, może zająć około miesiąca. Jeśli wiesz, że korzystałeś z danych w roamingu w pewnym momencie w ciągu ostatnich 30 dni, pamiętaj, że liczba, którą widzisz, może nie być od razu dokładna.

Istnieje również problem z liczbami, jeśli zmienisz swój plan. Zmiana planu w dowolnym dniu innym niż pierwszy dzień cyklu rozliczeniowego zasadniczo resetuje liczbę. Zobaczysz tylko to, co wykorzystałeś w bieżącym planie, więc najlepiej jest przeprowadzić szybką kontrolę, aby zapisać kwotę z poprzedniego planu przed wprowadzeniem zmiany.

T-Mobile wyświetla również dane dotyczące wykorzystania danych w czasie pacyficznym, o czym muszą pamiętać osoby w innych strefach czasowych. Odświeża się również co dwie godziny.

Ci, którzy korzystają z usługi przedpłaconej T-Mobile, nie będą mieli tych samych opcji, które wymieniliśmy poniżej. T-Mobile nie udostępnia szczegółów wykorzystania danych w przypadku usług przedpłaconych.

Plusem jest to, że otrzymasz bezpłatne powiadomienie SMS, gdy osiągniesz 80% i 100% limitu danych.

Pomijając to, spójrzmy na niektóre techniki.

Technika nr 1 – Użyj krótkiego kodu

T-Mobile oferuje dwa krótkie kody, pod które możesz zadzwonić, aby uzyskać natychmiastową aktualizację. Wystarczy wybrać numer #932# lub #WEB# i nacisnąć przycisk „zadzwoń”.

Za kilka minut otrzymasz alert z aktualnym numerem wykorzystania danych.

Te krótkie kody działają zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i Apple.

Technika nr 2 – Sprawdź swoje konto T-Mobile na komputerze stacjonarnym

Większość ludzi tworzy konto My T-Mobile, aby móc śledzić swoje rachunki. Możesz jednak użyć go również do sprawdzenia wykorzystania danych. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Kliknij opcję „Użycie”. Znajdziesz to w sekcji „Mój obecny plan” na swoim koncie, jeśli korzystasz z konta przedpłaconego.
  2. Kliknij link "Wyświetl wszystkie szczegóły użytkowania" w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij opcję „Dane”, aby zobaczyć swoje wykorzystanie.

Możesz także filtrować określone numery telefonów komórkowych, jeśli masz kilka telefonów korzystających z planów transmisji danych T-Mobile.

Technika nr 3 – Użyj aplikacji T-Mobile

T-Mobile ma aplikację, którą można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i Apple. Możesz go używać do śledzenia rozliczeń i wykorzystania danych.

Aby sprawdzić wykorzystanie danych, wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się do aplikacji za pomocą swojego identyfikatora T-Mobile.
  2. Stuknij ikonę „Menu”, a następnie „Wykorzystanie i plany”.
  3. Stuknij w „Wyświetl szczegóły linii”, a następnie stuknij w „Sprawdź użycie (dane).

Aplikacja poinformuje Cię, ile danych wykorzystałeś i jak długo musisz czekać do następnego cyklu rozliczeniowego. Możesz także użyć aplikacji, aby sprawdzić swoje minuty i wykorzystanie wiadomości tekstowych.

Często Zadawane Pytania

Czy T-Mobile ostrzeże mnie, jeśli przekroczę limit danych?

Tak! T-Mobile wyśle ​​Ci powiadomienie SMS-em lub e-mailem, gdy wykorzystasz 80% i 100% przydziału danych. Jeśli nie otrzymasz tych powiadomień, konieczne może być zalogowanie się do aplikacji T-Mobile i wybranie preferencji dotyczących treści.

Dostałem wiadomość tekstową, że wykorzystałem 50 GB danych w moim abonamencie bez limitu. Czemu?

Chociaż T-Mobile nie obciąży Cię opłatą, jeśli przekroczysz limit danych, firma ograniczy Twoje dane po wykorzystaniu 50 Gb. Oznacza to, że mogą wystąpić problemy z ładowaniem stron internetowych, buforowaniem, a nawet wysyłaniem wiadomości obrazkowych.

Czy tethering wykorzystuje mój przydział danych mobilnych?

Tak. Gdy korzystasz z telefonu T-Mobile, aby zapewnić dostęp do Internetu dla innego urządzenia, będzie to liczone do Twojego przydziału. Jeśli jednak masz połączenie z inną siecią Wi-Fi, Twoje dane T-Mobile powinny pozostać nietknięte.

Dostałem alert użytkowania, ale korzystałem z Wi-Fi. Co się dzieje?

Dzisiejsze smartfony zaprojektowano tak, aby zapewnić jak najbardziej bezproblemowe działanie. Gdy sieć Wi-Fi jest słaba, telefon automatycznie połączy się z wieżami telefonii komórkowej, aby umożliwić Ci strumieniowanie bez zakłóceń. Niestety, możesz nawet nie zauważyć, że nastąpiła ta zmiana.

Ostatnie słowo

T-Mobile oferuje wiele sposobów szybkiego sprawdzania wykorzystania danych. Wysyłają również bezpłatne wiadomości tekstowe, gdy zbliżasz się do swojego limitu.

Dopóki jesteś czujny, nie powinieneś przekraczać limitów danych. Po prostu sprawdzaj regularnie i pamiętaj, że liczba ta może być nieaktualna nawet o dwie godziny, z czego musisz się liczyć.