TikTok: odwiedzasz zbyt często – sugerowane rozwiązania

TikTok to obecnie jedna z największych i najpopularniejszych platform mediów społecznościowych. Miliony ludzi na całym świecie codziennie tworzą zabawne i wciągające treści, a niektórzy nawet zarabiają na życie, robiąc TikTok.

TikTok: odwiedzasz zbyt często — sugerowane rozwiązania

Dlatego otrzymanie wiadomości „Zbyt często odwiedzasz naszą usługę” od TikTok może być frustrujące, a nawet szokujące. Błąd pojawi się podczas procesu logowania i uniemożliwi użytkownikom wejście na swoje konta.

Zasadniczo TikTok blokuje dostęp do określonego adresu IP, więc nie ma znaczenia, czy spróbujesz zalogować się na inne konto. Aby pomóc, wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić.

Co oznacza błąd „Zbyt częste wizyty” w TikTok?

Chociaż różne działania mogą spowodować, że TikTok wyświetli tę wiadomość na ekranie, powód, dla którego tak się dzieje – zapobieganie spamowi – jest zawsze ten sam.

Określona aktywność może uruchomić protokoły antyspamowe w aplikacji i uniemożliwić użytkownikom logowanie się na ich konta. To sposób TikTok na redukcję kont spamerskich, komentarzy i polubień.

Jedynym problemem jest to, że TikTok nie zawsze jest poprawny w tej kwestii, a niektórzy użytkownicy uważają, że ich niemożność zalogowania się jest niesprawiedliwie stosowana. Zanim jednak zajmiemy się sposobami rozwiązania tego problemu, a nawet zapobieżenia mu, zobaczmy, co w pierwszej kolejności powoduje ten błąd.

Za szybko się logujesz

Załóżmy, że logowałeś się i wylogowałeś z konta TikTok 20 razy z rzędu. Spowodowałoby to prawdopodobnie wyświetlenie na ekranie komunikatu „Zbyt często odwiedzasz nasz serwis”.

System antyspamowy TikTok zarejestrowałby to jako nietypową aktywność i oznaczyłby to. Gdy zobaczysz ten błąd na stronie logowania, nie ma możliwości uzyskania dostępu do swojego konta.

Ponadto przed próbą logowania można było oglądać losowe filmy TikTok, ale teraz nie masz również dostępu do tej funkcji.

Utworzyłeś zbyt wiele kont

Innym niepożądanym działaniem, według TikTok, jest tworzenie zbyt wielu kont na jednym urządzeniu. Zasadniczo dostęp do więcej niż jednego konta dziennie prawdopodobnie skutkowałby zakazem logowania.

Możesz nawet zobaczyć tę wiadomość od razu, jeśli tworzysz konto na publicznym adresie IP. Posiadanie zbyt wielu kont lub tworzenie kont w niebezpiecznych sieciach prawdopodobnie skłoni TikTok do zablokowania adresu IP.

Używasz emulatora

Jeśli używasz emulatora Androida na PC (takiego jak BlueStacks), aby zalogować się do TikTok, to nie pójdzie dobrze. Tego typu emulatory są bezpieczne w użyciu i wygodne, jeśli chodzi o gry, ale TikTok zarejestruje je jako aplikację innej firmy i pomyli Cię z botem. Tak więc, niestety, próba zalogowania się do TikTok za pomocą emulatora może spowodować, że przez chwilę będziesz w gorącej wodzie na platformie.

Zalecane rozwiązania, aby naprawić błąd „Zbyt częste wizyty”

Kiedy TikTok przedstawia ci tę przerażającą wiadomość, może się wydawać, że to koniec świata. Nie możesz wejść na stronę i ciągle znajdujesz się na tym samym ekranie logowania z niechcianą wiadomością czerwoną czcionką, aby przypomnieć Ci o jej znaczeniu. Istnieje jednak kilka rozwiązań obejść, które możesz wypróbować.

Użyj innego urządzenia

To może wydawać się oczywistym pierwszym rozwiązaniem do wypróbowania, ale to tylko dlatego, że tak jest. Jeśli masz drugi telefon lub możesz pożyczyć inny telefon, użyj go, aby zalogować się na swoje konto TikTok.

Nie jest to trwałe rozwiązanie, ale może załatwić sprawę, jeśli spieszysz się, aby uzyskać dostęp do swojego TikTok, a czas jest najważniejszy.

Przełącz sieci

Innym bardzo łatwym sposobem na obejście bloku TikTok jest przejście z Wi-Fi na internet mobilny lub odwrotnie. Pamiętaj, że TikTok zablokował Twój adres IP i musisz użyć innego, aby uzyskać dostęp do swojego konta.

To podejście działa, ponieważ adres IP przypisany do urządzenia za pośrednictwem łączności Wi-Fi różni się od adresu IP, który zapewnia łączność komórkową.

Jeśli więc napotkałeś błąd podczas połączenia z Wi-Fi, pamiętaj, aby go wyłączyć. Większość urządzeń ma wyznaczony włącznik/wyłącznik Wi-Fi na ekranie głównym.

To samo dotyczy sytuacji, gdy nie możesz zalogować się do TikTok za pomocą mobilnego połączenia danych. Upewnij się, że znalazłeś niezawodne źródło Wi-Fi i spróbuj ponownie.

Użyj usługi VPN

Jednym z najskuteczniejszych sposobów ukrycia adresu IP jest użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Może to być podwójnie przydatne dla niektórych użytkowników, zwłaszcza jeśli podróżują do krajów, w których TikTok jest zbanowany lub cenzurowany.

Jednak bezpłatna usługa VPN prawdopodobnie nie wystarczy i lepiej będzie, jeśli zasubskrybujesz zaufaną sieć VPN. Gdy to zrobisz, pobierz aplikację VPN na swój telefon i uzyskaj dostęp do TikTok z zupełnie innego adresu IP.

Uruchom ponownie router

Jeśli nie chcesz płacić za VPN, nie masz dostępu do innego urządzenia lub nalegasz na korzystanie z TikTok przez połączenie Wi-Fi, możesz wypróbować inną poprawkę.

Jeśli dostawca usług internetowych (ISP) oferuje dynamiczny adres IP, ponowne uruchomienie routera zapewni nowy adres IP. Niektórzy dostawcy usług internetowych zapewniają statyczne adresy IP, co oznacza, że ​​są zawsze takie same, ale inni pozwalają na zmianę.

Najpewniejszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj adresu IP ma Twój dostawca usług internetowych, jest skontaktowanie się z nim i zapytanie. Możesz nawet mieć możliwość zażądania dynamicznego adresu IP dla domowego Internetu.

Tak więc, jeśli masz dynamiczny adres IP, upewnij się, że poprawnie zrestartowałeś router i modem przed ponownym zalogowaniem się do TikTok. Oto jak to zrobić:

  1. Odłącz router i modem.

  2. Odczekaj około 30-60 sekund.
  3. Podłącz modem.
  4. Poczekaj co najmniej kolejną minutę.
  5. Podłącz router teraz.
  6. Odczekaj 60-120 sekund.

Teraz spróbuj zalogować się do TikTok i miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

Wyślij odwołanie do TikTok

Jeśli uważasz, że TikTok popełnił błąd, twierdząc, że odwiedzałeś zbyt często, możesz coś z tym zrobić. Oto jak:

  1. Na ekranie logowania dotknij przycisku ze znakiem zapytania w prawym górnym rogu.

  2. Z listy opcji wybierz „Inne” na samym dole.

  3. Zobaczysz komunikat „Nadal masz problem?” wiadomość. Napisz swój problem i załącz ewentualne zrzuty ekranu.

TikTok przyjrzy się Twojemu odwołaniu i zdecyduje, czy Twój adres IP został niesłusznie zablokowany.

Albo możesz poczekać

Masz również możliwość nic nie robić. Jeśli TikTok wykryje na Twoim końcu działania podobne do spamu, możesz zrobić sobie przerwę od strony i poczekać, aż przywrócą dostęp.

Nie ma ustalonych harmonogramów, jak długo utracisz dostęp do swojego konta TikTok z urządzenia, ale może to być od dnia do dwóch tygodni.

Korzystanie z TikTok jak profesjonalista

TikTok ma sporo kontrowersji i są one bardziej rygorystyczne w odniesieniu do zachowań użytkowników niż niektóre inne platformy mediów społecznościowych. System antyspamowy uzna pewne działania za problematyczne, nawet jeśli nie jest to Twoim zamiarem.

Zbyt wiele kont na tym samym urządzeniu oraz częste logowanie i wylogowanie przyciągnie negatywną uwagę TikTok. Ponadto platforma marszczy brwi na używanie emulatorów, więc upewnij się, że tego unikasz.

Użytkownicy, którzy otrzymują błąd „Zbyt często odwiedzasz naszą usługę”, mogą ponownie uruchomić swoje routery, przełączać sieci, korzystać z różnych urządzeń, a nawet uzyskać niezawodną sieć VPN. Opcji jest wiele – wszystko zależy od tego, co Ci odpowiada.

Czy kiedykolwiek widziałeś ten błąd na stronie logowania TikTok? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.