Jak zgłosić konto w Tik Tok

Na TikTok jest ponad miliard zarejestrowanych użytkowników. 70 milionów z nich jest aktywnych każdego dnia, więc będziesz mieć mnóstwo filmów do przejechania. Przy tak wielu osobach korzystających z aplikacji prawdopodobnie natkniesz się na niechciane filmy, komentarze, czaty i profile. Niektórzy ludzie lubią obrażać innych w mediach społecznościowych, tak jak robią to w prawdziwym życiu.

Jak zgłosić konto w Tik Tok

Co możesz zrobić, gdy tak się stanie? Czy istnieje możliwość zgłaszania obraźliwych postów, filmów lub użytkowników?

Odpowiedź brzmi tak.

TikTok ma zasady, których należy przestrzegać. Jeśli ich filtr nie usuwa automatycznie obraźliwych treści, zawsze możesz to zgłosić, a aplikacja usunie zarówno treść, jak i profil, z którego została przesłana.

Raportowanie kont w TikTok

Jeśli użytkownik zachowuje się obraźliwie, publikuje obraźliwe lub rasistowskie filmy lub komentarze albo narusza którekolwiek z Wytycznych dla społeczności wprowadzonych przez aplikację, możesz to zgłosić. Proces jest anonimowy, więc osoba, którą zgłosiłeś, nie będzie wiedziała, kto to zrobił.

Jeśli chcesz zgłosić profil, oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do profilu użytkownika, którego chcesz zgłosić.
 2. Dotknij trzech kropek, aby uzyskać dodatkowe opcje.

 3. Dotknij "Zgłoś".

 4. Wybierać Zgłoś konto

 5. Instrukcje na ekranie poproszą o opisanie problemu. Będziesz mógł wybierać między nieodpowiednimi treściami, fałszywą tożsamością, naruszeniem własności intelektualnej i tak dalej.

Po przesłaniu zgłoszenia TikTok sprawdzi problem. Jeśli upoważnione uprawnienia stwierdzą, że dany profil rzeczywiście narusza którąkolwiek z zasad, anulują go.

Zgłaszanie filmów wideo

Jeśli użytkownik opublikuje film, który narusza warunki korzystania z aplikacji, również możesz to zgłosić. Oto co robić:

 1. Otwórz wideo i dotknij małej strzałki na ekranie.

 2. Wybierz „Zgłoś”.

 3. Ponownie będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wyjaśnić, na czym polega problem.

Jeśli opublikowany przez Ciebie film zostanie zgłoszony przez kogoś innego, nie musisz się martwić, że Twój profil zostanie usunięty. Jeśli film w jakiś sposób złamie zasady, zespół wsparcia TikTok usunie go, a jako przypomnienie otrzymasz pełną listę zasad. Jeśli jednak po ostrzeżeniu nadal będziesz publikować obraźliwe filmy, Twój profil może zostać usunięty.

Zgłaszanie komentarzy

Komentarze publikowane przez innych użytkowników mogą czasami być bardzo obraźliwe dla osoby, która opublikowała wideo. Niektórzy ludzie czerpią przyjemność z obrażania pracy innych ludzi, więc jeśli kiedykolwiek tego doświadczysz, oto, co musisz zrobić:

 1. Dotknij i przytrzymaj komentarz, który Twoim zdaniem jest nieodpowiedni.
 2. Dotknij "Zgłoś".

 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby podać więcej szczegółów o poście.

TikTok usunie każdy komentarz, który narusza zasady aplikacji.

Zgłaszanie czatów

Możesz doświadczyć nadużyć podczas rozmowy z innym użytkownikiem za pośrednictwem czatu TikTok. Jeśli tak się stanie, możesz zgłosić całą rozmowę, a wsparcie TikTok zajmie się problemem. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz rozmowę zawierającą obraźliwe treści.
 2. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu.
 3. Dotknij "Zgłoś".
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wskazać złamane zasady.

Wytyczne dla społeczności

Jak wspomniano powyżej, TikTok ma ścisłe wytyczne dla społeczności. Standardy te są wymienione na stronie internetowej TikTok i każdy, kto otrzyma zgłoszoną wiadomość, może je wyświetlić tutaj.

Niektóre treści, choć kontrowersyjne lub obraźliwe, mogą być kontynuowane, jeśli zostaną uznane za edukacyjne. Inne treści, które określa się jako nękające, niebezpieczne lub nielegalne, są usuwane przez firmę. Niektórych użytkowników może zaskoczyć, że TikTok usunął ich zawartość, zrozumienie, co jest, a co nie jest dopuszczalne, jest ważne przed opublikowaniem jakichkolwiek filmów lub wysłaniem wiadomości.

Na szczęście, gdy film jest zgłaszany, jest natychmiast wysyłany do zespołu pomocy technicznej w celu sprawdzenia. Ma to zalety z dwóch powodów:

 • Wystarczy jedna osoba, aby zgłosić obraźliwe treści – jeśli ktoś ma symbol reprezentujący nienawiść lub grupę terrorystyczną w tle swojego filmu, może łatwo go przeoczyć. Jeśli to złapałeś, a inni nie, nie potrzebujesz tłumu, aby film został odrzucony.
 • Jeśli ktoś zgłosi Twój film z powodu złośliwości lub konkurencji, nie zostanie on usunięty – po jego sprawdzeniu, a roszczenia są bezpodstawne, nie odniesiesz żadnych negatywnych konsekwencji.

Zakładając, że Twój film nie jest sprzeczny z wytycznymi dla społeczności, powinieneś być w porządku pomimo skargi od innego użytkownika.

Tymczasowe zawieszenie

Kilku użytkowników twierdzi, że ich konta są tymczasowo zawieszone. Może się tak zdarzyć, ponieważ aplikacja ma funkcję „antyspamową”. Każdy, kto lubi, komentuje lub udostępnia zbyt dużo w krótkim czasie, może mieć zawieszone niektóre czynności na 24 godziny.

Przyczyna zawieszenia może również wynikać z opublikowanej przez Ciebie treści lub naruszenia Warunków korzystania z aplikacji. Jeśli uważasz, że zawieszenie było błędem, po prostu skontaktuj się z pomocą techniczną TikTok lub przejdź do opcji „Zgłoś problem” w „Ustawieniach w aplikacji”.

Automatyczne usuwanie profilu

Po tym, jak TikTok zapłacił 5,7 miliona dolarów w ogromnym procesie sądowym z powodu naruszenia ustawy o ochronie prywatności dzieci w Internecie, wyszedł z aktualizacją, która usunęła wszystkie profile z fałszywymi urodzinami.

Dzieci poniżej 13 roku życia straciły możliwość udostępniania i przesyłania filmów wykonanych w aplikacji.

Wielu użytkowników zgłosiło, że ich profile zostały usunięte bez ostrzeżenia. Nie naruszyli żadnych zasad, ale ich konta zostały usunięte. Okazało się, że większość z nich podczas zakładania konta nie używała swoich poprawnych urodzin. Jedynym sposobem na odzyskanie konta jest potwierdzenie daty urodzenia poprzez dostarczenie kopii dowodu osobistego.

Reaktywowane konta tracą wszystkie filmy

Wielu użytkowników, którzy udowodnili swoją tożsamość, dostarczając identyfikatory, było zszokowanych, gdy okazało się, że wszystkie ich filmy i muzyka zostały usunięte. To może nie stanowić problemu, jeśli nie masz szerokiej publiczności, ale niektórzy użytkownicy stracili dziesiątki tysięcy obserwujących z powodu tego błędu aplikacji.

Niestety nie ma możliwości odzyskania swoich filmów, muzyki ani obserwatorów. Będziesz musiał odbudować swoje konto od zera. Problem odciągnął wielu użytkowników TikTok od aplikacji. TikTok musiałby ulepszyć swoje algorytmy, aby upewnić się, że nic takiego nigdy się nie powtórzy.

Firma stwierdziła, że ​​jest świadoma problemu i szuka rozwiązania dla użytkowników, którzy stracili swoje treści i obserwujących.

Pomyśl dwa razy przed wysłaniem

Sprawy zmieniły się w TikTok po wspomnianym wcześniej procesie sądowym o wartości 5,7 miliona dolarów i usunięciu tysięcy profili. Zasady są bardziej rygorystyczne niż kiedykolwiek wcześniej, więc upewnij się, że Twoje filmy, komentarze i czaty są zgodne z Wytycznymi dla społeczności udostępnianymi przez aplikację. W przeciwnym razie możesz stracić całą oryginalną zawartość z dnia na dzień bez szansy na jej odzyskanie.