Jak korzystać z efektu Shake/Ripple w TikTok (2021)

Tik Tok, wcześniej znany jako musical.ly, od czasu wydania stał się sensacją internetową. Najpierw rozprzestrzenił się lotem błyskawicy w całej Azji, zanim stał się naprawdę popularny również na Zachodzie. Tik Tok jest jednym z najszybciej rozwijających się mediów społecznościowych w Internecie, z prawie 100% wzrostem liczby użytkowników w samym tylko 2019 roku.

Jak korzystać z efektu Shake/Ripple w TikTok (2021)

Jeden z największych aspektów TikTok, który przyczynił się do jego eksplozji w dodawaniu modnych efektów do Twoich filmów bezpośrednio w aplikacji. Jednym z najciekawszych modnych efektów w aplikacji TikTok jest efekt „Ripple”. Ten artykuł służy jako samouczek dotyczący prawidłowego wykonywania efektu ripple na Tik Tok.

Przygotowania

Aby dodać efekty do TikToksów, konieczne jest pewne przygotowanie, ale jest to dość proste. Składniki na fajny efekt fali są następujące:

 1. Musisz pobrać Tik Tok z oficjalnego App Store lub Google Play Store, zainstalować go i zaktualizować do najnowszej wersji.
 2. Upewnij się, że korzystasz ze smartfona, ponieważ naprawdę trudno jest wywołać efekt ripple na innych urządzeniach, takich jak tablety. Nie jest to niemożliwe, ale jest o wiele trudniejsze.
 3. Ponadto zaktualizuj system operacyjny smartfona do najnowszej wersji i naładuj go do co najmniej 50%. Może to zużywać dużo energii, ponieważ będziesz kręcić wideo podczas korzystania z aplikacji internetowej.
 4. Sprawdź, czy połączenie Wi-Fi działa prawidłowo z dobrym sygnałem. Po tym kroku możesz zacząć.

  zapis efektu tętnienia tik tok

Jak ręcznie wykonać efekt tętnienia?

Efekt domina na Tik Tok nie jest tak trudny, jak ludzie to sobie wyobrażają. Wystarczy zastosować odpowiednią ilość wstrząsów i zrobić to z odpowiednią prędkością. Chcesz uzyskać efekt podobny do zmarszczek w wodzie, a nie chwiejnego bałaganu.

Oto szczegółowe kroki, aby zrobić to poprawnie:

 1. Uruchom Tik Tok na swoim Androidzie lub iPhonie.
 2. Ustaw prędkość nagrywania wideo w zwolnionym tempie, być może z najlepszą prędkością 0,5. Nie musisz kręcić w zwolnionym tempie, ale w ten sposób wygląda to lepiej.
 3. Użyj przedniego aparatu i sam przetestuj efekt ripple. Rozpocznij nagrywanie w zwolnionym tempie i szybko potrząśnij telefonem do siebie i od siebie. Nie chcesz potrząsać nim na boki, ponieważ nie spowoduje to efektu falowania. Powolne potrząsanie też ci nie pomoże.
 4. Film powinien wyglądać tak, jakby miał efekt wody. Aby uzyskać taki efekt, wstrząsy powinny być płytkie i szybkie. Jeśli nie uda ci się za pierwszym razem, nie poddawaj się. Ta technika wymaga dużo czasu i praktyki, zanim będziesz mogła ją udoskonalić.

Ta następująca metoda może brzmieć głupio, ale działa. Możesz udawać, że masz drżące ręce i szybko przesuwać telefon w tę i z powrotem. Pomyśl o tym, jak Twój telefon jest ustawiony na maksymalne wibracje, których potrzebujesz, aby uzyskać doskonały efekt tętnienia.

Jak dodać efekt wstrząsania w TikTok

Jest inny sposób na uzyskanie efektu tętnienia bez wstrząsów. Możesz użyć narzędzi wbudowanych w aplikację TikTok, aby stworzyć dla siebie efekt. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz Tik Tok na swoim smartfonie.
 2. Kliknij przycisk z napisem „efekty” w prawym dolnym rogu.
 3. W sekcji „Trendy” powinien znajdować się przycisk z napisem „Wstrząśnij”.
 4. Nagraj swoje wideo, które automatycznie powinno mieć dodany efekt „Wstrząśnij”.

Możesz także dodać efekt „Wstrząśnij” do filmu po jego nagraniu lub do filmu, który przesyłasz z rolki aparatu. Ten efekt wygląda trochę inaczej niż efekt fali wytwarzanej ręcznie. Możesz się z nim bawić i edytować według własnych upodobań.

efekt fali

Fale na wodzie

W ten sposób robisz efekt ripple na Tik Tok. Nie jest to trudne, ale udoskonalenie może zająć trochę czasu. Kiedy jesteś w tym dobry, możesz zaszaleć i dodać inne efekty lub sprawić, by efekt domina był bardziej przekonujący.

Podobał Ci się ten efekt? Czy samouczek okazał się pomocny? Daj nam znać w komentarzach.