Jak grać w odwrotnej kolejności w TikTok

Jeśli nie jesteś ekspertem od śpiewającej, pełnej tańca platformy, jaką jest Tik Tok, prawdopodobnie myślisz, że jedynym sposobem na odtwarzanie filmów w odwrotnej kolejności jest użycie edytora wideo. I chociaż teoretycznie można pobrać darmowe narzędzie, takie jak Blender, i edytować film w odwrotnej kolejności, w rzeczywistości jest to metoda mniej pracochłonna.

Jak grać w odwrotnej kolejności w TikTok

Domyślna funkcja odwrotna

Zacznij od dotknięcia ikony nagrywania, która zwykle jest ikoną „+”. Nagraj wideo i dotknij ikony „Sprawdź”. Umożliwi to przeglądanie/podgląd wideo.

Teraz dotknij ikony „Efekty” znajdującej się w lewym dolnym rogu ekranu. Wygląda trochę jak symbol zepsutego zegara lub stopera.

TIK Tok

Spowoduje to wywołanie funkcji efektów. Do wyboru są „efekty czasu”. Jednym z nich jest „Rewers”. Wybierz to i zastosuj do swojego filmu. Z kolei Twój film będzie odtwarzany w odwrotnej kolejności.

Kiedy potrzebujesz edytora wideo?

Tik Tok nie jest przeznaczony do wyrafinowanych filmów. To miejsce, w którym ludzie mogą łatwo przycinać filmy razem i dodawać ograniczone efekty. Nie jest wyrafinowany, ponieważ jest skierowany do osób ze smartfonami, a nie do osób z kamerami 4K.

Naciśnięcie przycisku efektów

Efekty, które możesz dodać za pomocą Tik Tok, są ograniczone. Dlatego warto załadować wideo na pulpit i użyć edytora wideo. Jeśli używasz systemu Windows, masz już edytor wideo. Umieść swój film na pulpicie i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu rozwijane. Wybierz opcję „Otwórz za pomocą zdjęć”.

Co dziwne, pojawia się odtwarzacz wideo. U góry jest napisane „Edytuj i twórz”. Kliknij to, a wyświetli się edytor wideo.

Kiedy potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego

Załóżmy, że chcesz, aby Twój film działał normalnie, a następnie odwrócił się, aby odtworzyć działanie. A może chcesz, żeby biegł do przodu, a potem do tyłu, a potem znowu do przodu. Na przykład w scenariuszu, w którym upadasz, odzyskujesz siły, a następnie ponownie spadasz w zwolnionym tempie.

Taki efekt będzie wymagał płatnego edytora wideo lub wysokiej jakości darmowego edytora wideo, takiego jak Blender. Nagraj swój film, edytuj go, dopracuj go, a następnie załaduj go z powrotem do telefonu. Następnie możesz załadować swój film do Tik Tok, gdzie nadal będziesz mógł korzystać z narzędzi Tik Tok i nadal będziesz mógł dodawać nuty Tik Tok.

Wypróbuj efekt zwolnionego tempa

Ponieważ wspomniano o edytorach wideo, warto wypróbować funkcję Tik Tok „Slow Motion”, ponieważ jest łatwiejsza w użyciu niż większość profesjonalnych edytorów wideo. Ponadto możesz go zakładać, a następnie zdejmować, nie uszkadzając w żaden sposób wideo. Świetnym momentem na użycie spowolnienia jest sytuacja, gdy rzeczy poruszają się trochę szybko i chcesz zachować niektóre szczegóły wizualne.

Poeksperymentuj trochę, próbując efektów zwolnionego tempa, ale pamiętaj, że najlepsze ujęcia są często robione przez przypadek.

Szybkość i rozpęd to wszystko

Jeśli naprawdę chcesz mieć dobry film Tik Tok w odwrotnej kolejności, nagraj go kilka razy i poeksperymentuj z tempem. To tutaj eksperymentujesz, poruszając się z różnymi prędkościami. Odkryjesz takie rzeczy, jak dziwny spacer wygląda prawie normalnie na odwróconych filmach.

Na przykład, gdy chodzisz normalnie, Twoja stopa porusza się szybciej podczas schodzenia niż podczas podnoszenia. Odwróć ten ruch i wygląda to trochę ciasno. Jednakże, jeśli celowo poruszasz stopami w takim samym tempie, jak podczas schodzenia, uzyskasz znacznie ciekawszy odwrócony film.

Końcowe przemyślenia

Eksperymentuj z efektami, które oferuje Tik Tok, ale zapoznaj się z filmami, zanim zaczniesz tworzyć własne. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób korzystających z funkcji odwrotnej nagrywa te same filmy i robi to samo, co setki innych osób, i staje się to trochę nudne. Jednak to powiedziawszy, sprytne użycie dowolnego z efektów Tik Tok może być legendarne. Ale sprawdź, co robią inni ludzie, zanim sam spróbujesz.

Masz dość banalnych filmów Tik Tok, czy każdy nowy film dodaje zupełnie nowego smaku? Czy próbowałeś pobić niektóre z najbardziej legendarnych filmów Tik Tok? Daj nam znać, co myślisz w sekcjach komentarzy poniżej.