Jak naprawić błąd „To akcesorium może nie być obsługiwane” na iPhonie

Linia iPhone'ów Apple od dawna jest łatwym wyborem dla konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Telefony z systemem iOS są łatwe w użyciu, bezpieczne i mają ogromny rynek wtórny akcesoriów. Ponieważ platforma jest tak popularna, możesz dostać kabel ładujący lub inne akcesorium, które działa z Twoim telefonem. Niezależnie od tego, czy jesteś w sklepie na rogu, czy w sklepie detalicznym, możesz znaleźć rzeczy, które podłączasz bezpośrednio do iPhone'a, aby ładować, przesyłać dane i zdjęcia i wiele więcej. Wygląda na to, że każdy sklep ma etui, kable, słuchawki i przejściówki do Twojego iPhone'a, które pomogą Ci, gdy jesteś w ruchu i musisz odebrać akcesorium do podłączenia do urządzenia z systemem iOS.

Jak naprawić błąd „To akcesorium może nie być obsługiwane” na iPhonie

Dużym powodem, dla którego Apple odniósł tak duży sukces u swoich partnerów akcesoriów, jest program MFi. MFi, co oznacza Made for iPhone (lub iPad, a wcześniej iPod), to program licencjonowania, który daje producentom urządzeń peryferyjnych i innych akcesoriów bezpośrednio integrujących się z iOS prawo do umieszczania logo MFi na swoich produktach, które dla konsumentów w wiedzą, w zasadzie gwarantują produkt wysokiej jakości, który będzie dobrze współpracował z ich urządzeniem. Zasadniczo, płacąc Apple opłatę licencyjną, producenci są rozpoznawani jako różni się od niezarejestrowanych producentów akcesoriów innych firm, co gwarantuje, że ich urządzenia i kable będą się sprzedawać.

Oczywiście czasami ty potrzebować nowy kabel od razu i nie może sobie pozwolić na szukanie produktu oznaczonego logo MFi, gdy kabel o wartości 5 USD znajduje się na blacie tuż przed tobą. Urządzenia te zazwyczaj działają tak samo dobrze, jak produkty licencjonowane i zazwyczaj sprzedają się znacznie taniej, ale czasami możesz napotkać problem polegający na tym, że kabel nie działa, a system iOS ostrzega, że ​​Twoje akcesorium może nie być obsługiwane przez Twoje urządzenie . (Od czasu do czasu może się to zdarzyć nawet w przypadku urządzeń MFI.) Zasadniczo oprogramowanie w telefonie wykrywa problem ze sprzętem podłączonym do urządzenia i nie wiedząc, co zrobić z akcesorium podłączonym do portu Lightning, wariuje i ostrzega , użytkownika, że ​​urządzenie wydaje się być niezgodne z Twoim sprzętem. To naprawdę irytujący błąd, zwłaszcza jeśli wyskakuje z kabla lub urządzenia peryferyjnego, z którego korzystałeś przez kilka miesięcy przed pojawieniem się komunikatu o błędzie na twoim urządzeniu. Ale nie martw się: istnieje kilka rozwiązań i kilka obejść Twojego problemu. Chociaż iOS dostarcza tylko tego niejasnego opisu, zazwyczaj dość łatwo jest znaleźć przyczynę wiadomości. Oto kilka sposobów rozwiązania komunikatu o błędzie, który pojawia się podczas korzystania z kabli i urządzeń z iPhonem lub iPadem.

Pierwsze kroki: zlokalizowanie problemu

Podobnie jak w przypadku każdego komunikatu o błędzie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest próba ustalenia, co powoduje problemy z oprogramowaniem. Czy jest to problem z systemem iOS, w którym błąd w oprogramowaniu uniemożliwia iPhone'owi lub iPadowi ładowanie lub wymianę danych z akcesorium? Czy to Twoje rzeczywiste urządzenie powoduje problemy z powodu uszkodzonego portu Lightning? A może to samo akcesorium? Najłatwiejszym sposobem odpowiedzi na wszystkie te pytania i ustalenia przyczyny problemu ze sprzętem jest znalezienie innego akcesorium do iPhone'a. Na przykład, jeśli urządzenie nie ładuje się za pomocą obecnego kabla Lightning, znajdź kabel zastępczy, aby przetestować urządzenie. Pożycz kabel przyjaciela lub znajdź zapasowy leżący w domu. Jeśli nie masz go przy sobie, być może będziesz musiał udać się do pobliskiego sklepu, aby odebrać zamiennik, chociaż z rozpowszechnieniem urządzeń z systemem iOS na rynku, prawdopodobnie możesz znaleźć kogoś, kto ma leżący kabel Lightning.

Po otrzymaniu zamiennego kabla podłącz urządzenie do tej ładowarki. Możesz również wypróbować inny zasilacz sieciowy, aby uzyskać optymalne wyniki. Jeśli przetestowałeś wiele kabli i nadal masz problemy z ładowaniem urządzenia bez wyświetlania komunikatu ostrzegawczego na telefonie, może to być wina portu Lightning urządzenia. Oczywiście jest to poważny problem, więc przejdź do naszej sekcji poniżej dotyczącej potencjalnych poprawek dla twojego portu Lightning, aby uzyskać więcej informacji. Alternatywnie, jeśli Twój iPhone lub iPad nie ma problemu z ładowaniem za pomocą innego urządzenia, przejdź poniżej, aby przeczytać o rozwiązywaniu problemów z kablem lub akcesorium. Wreszcie, jeszcze jeden potencjalny problem leży w oprogramowaniu twojego telefonu. Może to być potencjalny błąd polegający na tym, że urządzenie nie jest odczytywane ani rejestrowane przez telefon, i należy zwrócić uwagę na problem w naszym przewodniku poniżej.

Rozwiązywanie problemu

Po zorientowaniu się, na czym polega problem, na podstawie kroków opisanych powyżej, nieco łatwiej jest skupić się na jego rozwiązaniu. Chociaż wypróbowanie każdego kroku przedstawionego poniżej nie jest strasznym pomysłem, skupienie się na problematycznej części urządzenia, czy to kablu, porcie Lightning, czy oprogramowaniu telefonu, może pomóc w rozwiązaniu problemu wcześniej niż później. Rzućmy okiem na każdy potencjalny problem z urządzeniem jeden po drugim, aby zwiększyć swoje szanse na rozwiązanie problemu.

Twój kabel lub urządzenie peryferyjne

Najczęstszym powodem otrzymywania komunikatu o błędzie na urządzeniu z systemem iOS jest źle wykonany kabel lub urządzenie peryferyjne, które nie zostało odpowiednio przetestowane pod kątem obsługi urządzeń z systemem iOS. Standard Lightning, którego Apple używa w swoich produktach mobilnych, został opracowany wewnętrznie przez Apple dla Apple i chociaż ma to sprawiedliwy udział w korzyściach dla użytkowników iOS, oznacza to również, że znaczna część rynku akcesoriów Apple składa się z pukania. -wyłącz urządzenia i kable, które nie będą działać poprawnie z Twoim urządzeniem. W rzeczywistości kable w szczególności mogą być trudnym problemem. Nie każdy kabel jest tworzony jednakowo, ponieważ różne kable mogą obsługiwać różne napięcia, co może być główną przyczyną problemu na iPhonie lub iPadzie. Jeśli kabel zapewnia zbyt niskie lub zbyt duże napięcie, system iOS może próbować chronić telefon przed uszkodzeniem, blokując urządzenie za pomocą oprogramowania. Zły kabel może zniszczyć urządzenia elektroniczne — widzieliśmy to w wielu produktach opartych na USB-C w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy użytkownicy kupowali tanie kable — dlatego ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić markę i recenzje konkretnego urządzenia lub firmy kabel. Może to być trudne, jeśli jesteś w skrępowaniu i potrzebujesz natychmiast kabla, ale kable firm takich jak Anker sprzedawane na Amazon są zwykle dostępne za mniej niż 10 USD z bezpłatną wysyłką. Jeśli jesteś członkiem Prime, skorzystaj z dwudniowej wysyłki i zdobądź te kable tanio.

jak-naprawic-to-akcesoria-nie-obslugiwane-bledy-na-iphone-2

To wszystko rodzi dość poważne pytanie, a do tego całkowicie słuszne. Jeśli masz ten sam kabel przez trzy lub cztery miesiące, dlaczego wyświetla się dopiero teraz komunikaty o błędach po podłączeniu do telefonu? Tanie kable są zwykle wykonane z tanich materiałów, w tym nieautoryzowanych lub podrobionych złączy i styków na samym złączu Lightning, które wkładasz do urządzenia. Nawet jeśli kabel działa zgodnie z przeznaczeniem przy pierwszym zakupie, z biegiem czasu i podczas codziennego użytkowania produktu, tani kabel może się poluzować lub mieć słabe kontakty z urządzeniem, powodując problemy podczas próby ładowania telefonu lub użytkowania, powiedzmy, połączenie między iPhonem a kontrolerem gier. Innymi słowy, nawet jeśli tani kabel, który kupiłeś w aptece za kilka dolców, działał w tym czasie, ze względu na jakość styków i metal na urządzeniu, całkiem rozsądne jest założenie, że kabel, którym byłeś używanie w zasadzie się zużyło. Na szczęście, jeśli problem pojawi się z twojego kabla Lightning, możesz kupić nowy za całkiem tanio. Podczas gdy własne kable Apple sprzedają się za 19,99 USD, wspomniane kable Ankera sprzedają się za zaledwie 5,99 USD, zachowując jednocześnie zdrową ocenę 4,4 gwiazdki na Amazon. Ich nowsze kable Powerline II obiecują do 12 000 zgięć przy zachowaniu połączenia, a nawet te sprzedają się za jedyne 12 USD. Więc jeśli jedyny problem z twoim urządzeniem pochodzi z taniego kabla ze słabymi połączeniami, zafunduj sobie lepszy kabel.

Teraz wszystko, co zostało powiedziane, jeśli otrzymujesz te alerty z kabla marki Apple dostarczonego z telefonem lub tabletem i pojawia się tylko z tego jednego kabla, być może będziesz musiał wyczyścić złącze Lightning w swoim urządzeniu. Jeśli zauważyłeś brud lub brud na złączu kabla podczas podłączania i odłączania iPhone'a lub iPada, nie musisz jeszcze wyrzucać kabla. Oprócz gromadzenia się brudu na powierzchni ładowarki, możesz również zauważyć korozję wzdłuż pozłacanych styków na kablu Lightning. Chwyć małą szmatkę i trochę alkoholu do wycierania i powoli wyczyść złącza na kablu. Poczekaj, aż przewód całkowicie wyschnie przed ponownym podłączeniem do urządzenia, a następnie sprawdź, czy iPhone może się ładować bez wyświetlania komunikatu o błędzie. Omówimy czyszczenie własnego portu telefonu w poniższym kroku, więc jeśli masz wątpliwości

jak-naprawic-to-akcesoria-nie-obsługiwane-błędy-na-iphone-3

Na koniec upewnij się, że kabel nie ma luźnego lub postrzępionego połączenia ani przewodu. Kable Lightning firmy Apple nie są najtrwalszymi kablami na świecie; nie są zaprojektowane do wielokrotnego zginania i ciągnięcia. Jeśli masz zwyczaj odłączania kabla od telefonu, ciągnąc go za przewód zamiast za błyszczącą plastikową główkę kabla, kabel może niszczeć za gumową powłoką. Możesz również zacząć widzieć postrzępione lub luźne przewody wystające z kabla. Jeśli masz pewne doświadczenie w naprawianiu postrzępionych kabli i przewodów, możesz samodzielnie naprawić kabel, aby przywrócić stabilne połączenie między przewodem a telefonem. To powiedziawszy, bo bardzo użytkownicy, wydając sześć lub siedem dolarów na kabel zastępczy online, zaoszczędzisz zarówno czas, jak i energię, a nowszy kabel może i tak wytrzymać dłużej niż przywrócony oryginalny kabel. Jeśli jesteś zainteresowany naprawą postrzępionego kabla Lightning, możesz znaleźć więcej informacji na ten temat na iFixit tutaj.

Port Błyskawicy

Oczywiście, jeśli ten komunikat o błędzie pojawia się przy każdym kablu podłączanym do telefonu, być może nadszedł czas, aby rozważyć problem związany z urządzeniem, a nie z kablem, którego próbujesz użyć. Porty Lightning na iPhonie i iPadzie są dość odporne, ale codziennie napotykają przeszkody w postaci kurzu, deszczu i oczywiście kłaczków z kieszeni. Pył może być naprawdę poważnym problemem, jeśli chodzi o telefon, więc może nadszedł czas, aby wyczyścić port Lightning w telefonie. Jeśli posiadasz swoje urządzenie przez rok lub dłużej, twój port Lighting może stać się dość obrzydliwy. Kurz, brud, kłaczki i inne elementy mogą gromadzić się wewnątrz urządzenia i blokować połączenia między ładowarką a telefonem. Dlatego będziemy musieli wyczyścić port Lightning, aby upewnić się, że telefon odbiera silne połączenie między urządzeniem a kablem.

Aby wyczyścić port Lightning w telefonie, większość użytkowników będzie potrzebować tylko małej wykałaczki, która pomoże wyczyścić port. Jeśli nie masz wykałaczki, flossera, igły do ​​szycia, a nawet szpilki do bobu, mogą pomóc w oczyszczeniu portu. Zanim zaczniesz, wyłącz całkowicie urządzenie, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania na górze lub z boku urządzenia. Po wyłączeniu iPhone'a lub iPada weź wykałaczkę lub inne narzędzie i delikatnie szturchnij wnętrze portu w poszukiwaniu kłaczków i dużych nagromadzeń kurzu. Wyciągaj pojedynczo każdy materiał, który mógł utknąć w urządzeniu, a po dokładnym wyczyszczeniu portu telefonu włącz go ponownie. Po ponownym uruchomieniu telefonu spróbuj ponownie użyć ładowarki, aby sprawdzić, czy połączenie się poprawiło i czy komunikat o błędzie nadal pojawia się na telefonie. Jeśli nadal masz problemy z nawiązaniem połączenia między telefonem a kablem lub nadal otrzymujesz ten sam komunikat o błędzie „nieobsługiwany”, spróbuj ponownie wyczyścić port Lightning. Tym razem użyj sprężonego powietrza, aby usunąć z telefonu drobniejsze cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń. Należy uważnie postępować zgodnie z instrukcjami wydrukowanymi na puszce ze sprężonym powietrzem, aby przypadkowo nie wlać płynu lub wilgoci do urządzenia. Wreszcie, nie zalecamy używania alkoholu do wcierania w urządzenie, ponieważ płyn i wilgoć mogą dodatkowo uszkodzić port ładowania.

Jeśli nadal nie możesz bezbłędnie naładować iPhone'a lub iPada pomimo nieustannych starań o wyczyszczenie portu, pozostały dwa rozwiązania. Najpierw spójrz na poniższe instrukcje dotyczące oprogramowania urządzenia. Może się okazać, że poprawka oprogramowania lub obejście może pomóc w naładowaniu urządzenia, pomimo ostrzeżenia, że ​​telefon wyświetla się podczas próby ładowania lub używania urządzeń peryferyjnych. Po drugie, umów się na spotkanie z Apple Genius, jeśli mieszkasz w pobliżu sklepu Apple Store. Alternatywnie możesz zadzwonić na linię wsparcia, aby otrzymać pomoc od ich końca. Jeśli coś poszło nie tak ze sprzętem Twojego telefonu lub iPada, to właśnie oni mogą to naprawić. Jeśli Twój telefon jest objęty gwarancją lub chroniony przez AppleCare+, możesz otrzymać zamiennik po niewielkich kosztach. W przeciwnym razie wymiana portu Lightning w urządzeniu może kosztować niewielką opłatę.

Oprogramowanie Twojego urządzenia

Wreszcie możliwe jest, że sprzęt zarówno telefonu, jak i kabla nie jest w ogóle odpowiedzialny. Zamiast tego może to być problem z oprogramowaniem Twojego iPhone'a lub iPada. Żaden system operacyjny nie jest całkowicie wolny od błędów, a biorąc pod uwagę, że większość użytkowników iOS nie zadaje sobie trudu, aby ponownie uruchomić swoje urządzenia, prawdopodobnie błąd lub usterka w oprogramowaniu urządzenia spowodowała wyświetlenie komunikatu o błędzie na urządzeniu. Aby to naprawić, zacznij od ponownego uruchomienia telefonu. Po uruchomieniu urządzenia spróbuj ponownie podłączyć kabel do telefonu lub tabletu. Jeśli nadal otrzymujesz wiadomość, jest to kilka sztuczek programowych, które możesz spróbować uruchomić ładowarkę lub adapter. Spójrzmy.

Nasza pierwsza wskazówka pojawiła się w kilku postach na forum w ciągu ostatnich kilku lat i wydaje się, że ma duże szanse na pracę dla niektórych użytkowników. Warto spróbować, choćby dlatego, że widzieliśmy, jak niektórzy użytkownicy zgłaszali sukces tej metody, ale zrób ten pierwszy krok z odrobiną soli. Zacznij od podłączenia telefonu za pomocą kabla, który wyświetla komunikat o błędzie „nieobsługiwany”. Po otrzymaniu komunikatu o błędzie z iOS, naciśnij i przytrzymaj palec na przycisku „Odrzuć” na ekranie. Nie puszczaj przycisku „Odrzuć”. Teraz, wciąż przytrzymując przycisk „Odrzuć” na iPhonie, podłącz kabel z powrotem do telefonu. Następnie zwolnij ikonę zamykania z wyświetlacza. Chociaż nie jest to płynne działanie, pozwala to oszukać urządzenie do ładowania telefonu. Dodajemy, że nie jest to niezawodny plan i mógł zostać załatany w nowszej wersji iOS od czasu opublikowania tej wskazówki.

Po wypróbowaniu powyższej sztuczki innym sposobem na ominięcie ostrzeżenia oprogramowania dla ładowarki jest wyłączenie urządzenia przed podłączeniem telefonu za pomocą kabla. Tak, może to być kłopotliwe, a także frustrujące lub niemożliwe, jeśli próbujesz korzystać z telefonu w ciągu dnia podczas jego ładowania. Ale jeśli absolutnie potrzebujesz odzyskać trochę mocy z powrotem do urządzenia, wyłączenie telefonu może skłonić urządzenie do ładowania, ponieważ system operacyjny nie jest wybudzony, aby uniemożliwić korzystanie z ładowarki. Aby być bezpiecznym, powinniśmy zauważyć, że najczęstszym powodem wyświetlania komunikatu o „nieobsługiwanym” błędzie na urządzeniu jest niebezpieczny kabel, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane strzępieniem się, czy nieobsługiwanym napięciem. Jeśli więc wyłączysz urządzenie, aby ładować je za pomocą nieobsługiwanej ładowarki, po prostu obserwuj urządzenie i upewnij się, że nie przewraca się ani nie zaczyna się zapalać. Widzieliśmy już wcześniej urządzenia wybuchowe z powodu niskiej jakości ładowarek i nie widzimy, aby jeden z naszych czytelników spotkał taki sam los.

Na koniec, aby upewnić się, że oprogramowanie jest jak najbardziej wolne od błędów, upewnij się, że system operacyjny jest aktualizowany, sprawdzając dostępność aktualizacji oprogramowania w menu Ustawienia. Widzieliśmy, że niektóre ładowarki przypadkowo powodują ten błąd po głównych aktualizacjach systemu iOS, a ponieważ system iOS 11 został właśnie wprowadzony w ciągu ostatnich dwóch tygodni, warto upewnić się, że urządzenie otrzymało wszelkie aktualizacje zabezpieczeń i poprawki błędów, które firma Apple mogła wypuścić od tygodni. Zazwyczaj aktualizacje oprogramowania nie powodują, że kable przestają działać, chociaż cztery lata temu podczas premiery iOS 7 kilka kabli innych firm spowodowało błąd „nieobsługiwanego urządzenia” z powodu wyższych standardów dotyczących kabli Lightning wprowadzonych przez Apple.

***

iOS to jeden z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych w obsłudze systemów operacyjnych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy na dowolnym urządzeniu, ale to nie znaczy, że jest nieomylny. Wyświetlanie komunikatów o błędach na urządzeniu podczas próby ładowania telefonu lub podłączania akcesoriów może być prawdziwym problemem. Na szczęście rozwiązanie zazwyczaj nie jest zbyt skomplikowane. Ten błąd zwykle oznacza, że ​​iOS próbuje ostrzec Cię o problemie z kablem, czy to niebezpiecznym błędem napięcia, brakiem prądu lub nagromadzonym brudem i brudem podczas próby użycia portu Lightning urządzenia. Jeśli nadal masz problemy z kablem Lightning, nie zalecamy wystarczającej aktualizacji lub wymiany uszkodzonego kabla na nowy, co zazwyczaj rozwiązuje problem w mgnieniu oka. Wreszcie, jeśli wydaje się, że każde urządzenie nadal wyświetla ten sam błąd, umów się na spotkanie z Apple. Ich zespół wsparcia nie jest doskonały, ale jest jednym z najlepszych w branży, prawie rutynowo naprawia problemy i znajduje rozwiązania, których większość użytkowników nie może obejść bez specjalnych narzędzi.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój iPhone lub iPad próbuje ostrzec Cię, że coś jest nie tak z Twoim urządzeniem. Zwróć uwagę na ostrzeżenie, upewnij się, że Twoje urządzenia są czyste i wolne od brudu i nie powinieneś mieć żadnych problemów z używaniem telefonu od tego momentu.