Wewnątrz Volkswagena Arteona, najlepszego i najbardziej zaawansowanego Volkswagena w historii

Wewnątrz Volkswagena Arteona, najlepszego i najbardziej zaawansowanego Volkswagena w historii

Obraz 1 z 11

volkswagen_arteon_cockpit_2

volkswagen_arteon_active_info_digital_driver
volkswagen_arteon_cockpit
volkswagen_arteon_driving_2
volkswagen_arteon_driving_rear
volkswagen_arteon_jazda
volkswagen_arteon_front_interior
volkswagen_arteon_infotainment_screen
volkswagen_arteon_passenger_seat_r_motif
volkswagen_arteon_rear_interior
volkswagen_arteon_steering_wheel_r_logo

Niewiele jest samochodów, które robią wszystko, czego chcą kierowcy. Dla tych, którzy szukają wrażenia przypięcia do tapicerki, gdy ich samochód rozpędza ich do 60 mil na godzinę w ciągu kilku sekund, lub radości z wytrwałego trzymania się, gdy tańczą samochodem od rogu do rogu, często poświęca się wygodę; refleksja. Z drugiej strony ci, którzy wolą postępować w luksusie, muszą nieuchronnie wyrzec się osiągów i dynamiki.

Jest jednak środek pośredni i to samochody takie jak Arteon Volkswagena przecierają szlak. Luksus bez kompromisów, wydajność bez dyskomfortu, wygoda bez rozpraszania uwagi. O to właśnie chodzi w Arteonie.

Elegancja i cel

[galeria:3]

Od momentu spojrzenia na niego można powiedzieć, że Arteon ma w sobie coś wyjątkowego. Niska sylwetka, opadające linie i starannie ułożone fałdy karoserii sugerują poczucie celu, poczucie prędkości. Reflektory, które wtapiają się w przedni grill i otwarte wloty powietrza sprawiają, że samochód wydaje się szerszy i bliżej drogi. Dramatycznie opadająca linia dachu i tylne nadkola, które zmysłowo wybrzuszają się w biodrach – wszystko to składa się na samochód, który sprawia wrażenie, jakby był trochę zabawny.

A jednak wciąż jest coś dyskretnego i spokojnego w sposobie, w jaki Arteon siedzi na drodze. Jest spokojny i sportowy, spokojny i celowy. Nie ma w tym nic zbyt krzykliwego, zbyt pyskatego ani dziwacznego. Arteon jest elegancki i dyskretny; rodzaj samochodu, który ma potencjał, by spodobać się każdemu, nie tylko tym, którzy szukają doskonałych osiągów lub najwyższego luksusu.

[galeria:1]

Nie chodzi też o wszystkie usta i brak spodni: Arteon ma referencje, aby wspierać to, co jest utkane w karoserii i wyglądzie zewnętrznym. Zaczyna się od niewielkich szturchnięć tu i tam, wskazujących na to, co kryje się pod spodem: maska, która otwiera się na podwójnym zawiasie obrotowym; bezramowe okna z podwójnymi szybami laminowanymi, aby zachować ciszę przypominającą kościół; i but, który można otworzyć za pomocą swobodnego ruchu palca (dostępny jako opcja dodatkowa).

Ale to trwa w środku. Volkswagen twierdzi, że Arteon jest jednym z najbardziej zaawansowanych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, wypełnionym technologią mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a podróż wygodniejszą i wygodniejszą. Jednak nadrzędne wrażenie, jakie odniesiesz, gdy usiądziesz po raz pierwszy w kokpicie, nie polega na tym, że jest to duchowy następca DeLoreana Doca Browna czy KITT Michaela Knighta, ale że jest to samochód o prostym, ponadczasowym luksusie.

[galeria:7]

Naturalnie, skórzane fotele Nappa zapewniają komfort podczas długich podróży, ale reszta kokpitu Arteona jest również uosobieniem spokoju. Deska rozdzielcza przecina przód samochodu jedną długą, nieprzerwaną linią, przerywaną jedynie małym, gustownym zegarem analogowym. Otwory wentylacyjne, ledwo zauważalne, wtapiają się w detale deski rozdzielczej, a nawet zaawansowany technologicznie system informacyjno-rozrywkowy samochodu wydaje się zajmować tylne siedzenie, siedząc cicho pośrodku, zamiast wysuwać się nagle, jak w samochodach innych producentów.

Oczywiście działa wiele technologii. Obsługuje zaawansowany 12,3-calowy aktywny wyświetlacz informacyjny za kierownicą, 8-calowy ekran dotykowy Discover Navigation pośrodku oraz całą gamę zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę w Volkswagenie Arteon. Możesz nawet wyposażyć fotele Arteona w technologię masażu, aby ożywić bolące mięśnie, a trójstrefowa klimatyzacja zapewnia wszystkim pasażerom własny poziom komfortu.

[galeria:6]

Jednak nie ma chwili, w której cokolwiek z tego wpłynęłoby na poczucie spokoju i spokoju Arteona. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, czy pasażerem, Volkswagen Arteon to samochód, w którym przyjemnie jest przebywać: jest relaksujący, spokojny, lekki i przewiewny, bez wątpienia wspomagany przez pełnowymiarowy, przesuwany, uchylny dach.

Jest to tym bardziej niezwykłe, gdy weźmie się pod uwagę, jak praktycznym jest posiadanie samochodu i życie z nim. Patrząc z zewnątrz, Volkswagen Arteon wydaje się być opanowany i zdecydowany, muskularny i sportowy. Jednak nic w jego kociej jeździe po drogach nie przygotowuje Cię na nienaganną praktyczność wnętrza samochodu.

[galeria:9]

Z tyłu pasażerowie mają dużo miejsca na rozprostowanie kończyn, a spadzista linia dachu nie stanowi problemu, chyba że jesteś znacznie wyższy niż metr osiemdziesiąt. Otwórz bagażnik i ukazuje się ogromna przestrzeń na bagaż, która wydaje się rozciągać w nieskończoność; jest wystarczająco duży, aby połknąć kilka dużych skrzynek i wiele więcej. Po rozłożonych siedzeniach ma on ogromną pojemność 563 litrów, wystarczającą do zmieszczenia całej rodziny wakacyjnych toreb i ekwipunku. Po opuszczeniu siedzeń jest miejsce, aby zmieścić się w dużym wyborze płaskich mebli Ikea.

Ostatecznie to, co osiągnął Volkswagen Arteon, jest czymś niezwykłym. To najlepiej wyglądający samochód wyprodukowany przez Volkswagena. To ekscytujące i eleganckie, pełne technologii i luksusu. A mimo to jest to pod każdym względem tematycznie i rozpoznawalny Volkswagen. Jest praktyczny, pięknie wykonany, bezpieczny, wygodny i świetny w prowadzeniu. Przede wszystkim jednak Volkswagen Arteon udowadnia, że ​​nie musisz iść na kompromis, jeśli jesteś wystarczająco samolubny, by chcieć wszystkiego.

Kliknij tutaj, aby wziąć udział w naszej ankiecie motoryzacyjnej i mieć szansę na wygranie jednego z pięciu kuponów John Lewis o wartości 100 GBP.