Widzę komunikat „Połączenie zostało zresetowane” — co mam zrobić?

Komunikat resetowania połączenia może być spowodowany kilkoma sytuacjami, ale wszystkie oznaczają to samo. Łącze między Twoją przeglądarką internetową a serwerem internetowym, do którego próbujesz się dostać, jest zablokowane lub nie działa. Możesz rozwiązać niektóre problemy z tej ścieżki, ale nie wszystkie.

Widzę komunikat „Połączenie zostało zresetowane” — co mam zrobić?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić błędy „połączenie zostało zresetowane”. W tym artykule znajdziesz najskuteczniejsze z nich.

Jak naprawić błędy „Połączenie zostało zresetowane”

Przed naprawieniem błędów „Połączenie zostało zresetowane”, musisz z grubsza wiedzieć, od czego zacząć szukać. Wykonaj poniższe czynności, aby określić, czy jest to Twój komputer, sieć, czy dalej w Internecie.

 1. Wypróbuj inną witrynę — jeśli masz dostęp do innych witryn, prawdopodobnie przyczyną problemu jest docelowy serwer sieciowy.

 2. Wypróbuj inną przeglądarkę — Chrome, Firefox, Safari i Edge działają na różne sposoby, aby osiągnąć ten sam cel. Jeśli jedna przeglądarka wyświetla błąd, a inne nie, prawdopodobnie jest to problem z konfiguracją przeglądarki.

 3. Uruchom ponownie komputer — liczne problemy z siecią można rozwiązać poprzez ponowne uruchomienie komputera, zwłaszcza jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows.

 4. Uruchom ponownie modem lub router — to samo dotyczy sprzętu sieciowego. Uruchom ponownie wszystko w przypadku problemu z DNS lub konfiguracją.

Zakładając, że nie jest to docelowy serwer WWW, Twoja przeglądarka lub dostawca usług internetowych, a wykonałeś wszystkie cztery kroki, możesz wypróbować niektóre z poniższych rozwiązań.

Jeśli stwierdzisz, że przyczyną problemu jest Twoja przeglądarka, możesz zresetować ją do ustawień domyślnych, aby wyczyścić wszelkie wprowadzone konfiguracje. Jeśli to nie zadziała, odinstaluj i zainstaluj ponownie. Przeczytaj tę stronę, aby uzyskać instrukcje dotyczące resetowania przeglądarki do ustawień domyślnych.

Opróżnij pamięć podręczną DNS

Jeśli używasz systemu Windows, opróżnianie pamięci podręcznej DNS może zdziałać cuda w przypadku wszelkiego rodzaju problemów z dostępem do stron internetowych. Zajmuje to sekundę i nie zaszkodzi niczemu innemu, więc zwykle jest to pierwsza rzecz, którą należy spróbować.

 1. Otwórz okno CMD jako administrator.

 2. Wpisz lub wklej „ipconfig /flushdns” i naciśnij Enter.

 3. Wpisz lub wklej „ipconfig /release” i naciśnij Enter.

 4. Wpisz lub wklej „ipconfig /renew” i naciśnij Enter.

Powyższe kroki zmuszają system Windows do usunięcia pamięci podręcznej DNS z pamięci i zresetowania adresu IP. Najbardziej przydatne jest tutaj polecenie „flushdns”. Jeśli powyższy proces nie rozwiąże problemu z resetowaniem połączenia, spróbuj zresetować Winsock.

Resetowanie Winsock

Ponownie dla użytkowników systemu Windows reset Winsock wyczyści interfejs API Windows Sockets, który jest interfejsem między systemem operacyjnym a TCP/IP. Czasami prowadzi to do błędów lub ulega uszkodzeniu i wymaga zresetowania.

 1. Otwórz okno CMD jako administrator.
 2. Wpisz lub wklej „netsh winsock reset” i naciśnij Enter.
 3. Poczekaj na zakończenie polecenia i uruchom ponownie komputer.

Winsock to przestarzała technologia, ale czasami powoduje problemy. Jeśli jest to API, ten proces to naprawi.

Sprawdź ustawienia sieciowe

Nawet jeśli nigdy nie dokonywałeś zmian w ustawieniach sieci, powinieneś sprawdzić je obok, aby upewnić się, że żaden program nie zrobił tego samego. Jeśli korzystasz z zapory, oprogramowania VPN lub innego narzędzia sieciowego lub zabezpieczającego, zmiany mogły nastąpić bez Twojej wiedzy.

Jeśli ręcznie skonfigurowałeś adresy IP dla każdego urządzenia, zanotuj je, a następnie spróbuj wykonać poniższe czynności. W razie potrzeby możesz później ponownie dodać konfigurację ręczną.

W systemie Windows:

 1. Otwórz Ustawienia, Sieć i Internet i wybierz Zmień opcje adaptera.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową i wybierz Właściwości.
 3. Wybierz Protokół internetowy w wersji 4 w środkowym polu, a następnie przycisk Właściwości.
 4. Upewnij się, że obie opcje Uzyskaj adres IP automatycznie i Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie są zaznaczone.

W systemie Mac OS

 1. Wybierz menu Apple, Preferencje systemowe, a następnie Sieć.
 2. Wybierz aktywne połączenie po lewej stronie.
 3. Upewnij się, że opcja Konfiguruj IPv4 jest ustawiona na Automatycznie, a nie Ręcznie.
 4. Wybierz Zastosuj, jeśli wprowadziłeś zmiany.

Wyłącz IPv6

Wyłączenie IPv6 nie jest ogólnie zalecane, ponieważ coraz więcej urządzeń zaczyna z niego korzystać, ale wielu użytkowników systemu Windows robi to, gdy mają problemy z siecią podczas pracy.

 1. Otwórz Ustawienia, Sieć i Internet i wybierz Zmień opcje adaptera.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową i wybierz Właściwości.
 3. Usuń zaznaczenie pola obok Protokół internetowy w wersji 6 w środkowym polu.
 4. Wybierz OK.

Są to najskuteczniejsze znane mi sposoby na pokonanie błędów „połączenie zostało zresetowane”. Masz inne rozwiązania, o których wiesz, że działają? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!