Tesla Powerwall 2: Wszystko, co musisz wiedzieć o domowej baterii Elona Muska

Powerwall 2 to druga iteracja domowej baterii Tesli. CEO Elon Musk zaprezentował go w 2016 roku we współpracy z SolarCity – inną firmą Musk – i chce, aby stanowił część wszechstronnego rozwiązania do przechowywania energii w domu. To odważne stwierdzenie, ale jeśli ktokolwiek będzie w stanie to zrobić, to właśnie Tesla.

Tesla Powerwall 2: Wszystko, co musisz wiedzieć o domowej baterii Elona Muska

Jako wysoce zaawansowane rozwiązanie energetyczne dla domu, Powerwall 2 przechowuje energię słoneczną do późniejszego wykorzystania w różnych zastosowaniach. Praktyczność i innowacyjność sprawiają, że ten system energetyczny jest czymś z przyszłości, tylko w teraźniejszości.

Oryginalna tablica została zainstalowana po zakładzie online, w którym Musk obiecał rozwiązać niedobory energii w regionach.

Aby wyjaśnić więcej o Powerwall 2, zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o nowej baterii domowej, i umieściliśmy to w jednym artykule.

Tesla Powerwall 2: Wszystko, co musisz wiedziećtesla_powerwall_2_release_date_specs_uk_price_1

Tesla Powerwall 2: Co to jest?

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Tesla Powerwall, Tesla Powerwall 2 rozwiązuje jeden z największych problemów związanych ze zrównoważoną energią: panele słoneczne doskonale nadają się do gromadzenia energii w ciągu dnia, ale nie są tak dobre w nocy. Jak na ironię, właśnie wtedy najczęściej zużywamy energię elektryczną.

Domowe systemy akumulatorowe, takie jak Tesla Powerwall lub nadchodzący Nissan xStorage — prawdopodobnie największy rywal Tesla Powerwall 2 firmy Musk — rozwiązują problem, przechowując nadmiar energii wytworzonej w ciągu dnia i udostępniając ją do użytku w nocy. Chociaż jest to główne zastosowanie Tesla Powerwall 2, może być również używany jako awaryjne źródło zasilania w przypadku awarii zasilania.

Zobacz powiązaną cenę Nissana xStorage w Wielkiej Brytanii, dane techniczne: Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym systemie akumulatorów domowych Najlepsze samochody elektryczne 2018 Wielka Brytania: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii rywal Tesla Powerwall 2 z akumulatorem domowym Mercedesa jest już dostępny w sprzedaży Wielka Brytania

Domowa bateria Tesli drugiej generacji wygląda nieco inaczej niż jej poprzedniczka. Powerwall 2 jest nieco bardziej prostokątny i powinien nieco łatwiej pasować do wystroju Twojego domu lub garażu.

Produkcja Powerwall 2 rozpoczęła się kilka tygodni po jego ogłoszeniu, a pierwsze zamówienia miały miejsce około grudnia 2016 r. Podczas pytań i odpowiedzi po wydarzeniu Musk powiedział, że spodziewa się sprzedać więcej akumulatorów Powerwall 2 niż samochodów, i chociaż to brzmi jak wysokie zamówienie, prawdopodobnie ma rację.

Co więcej, Musk dodatkowo wprowadził na rynek gamę dachówek solarnych. Dach słoneczny to dach wykonany z Tesli, zasilany energią słoneczną, składający się z dachówek szklanych osadzonych w ogniwach fotowoltaicznych (technologia, która zamienia fotony na energię elektryczną).

Do czego jest to używane?

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczą tego, co to jest Powerwall Tesli i do czego służy? Więc zaczniemy od tego.

Powerwall to zasadniczo bank baterii (ale o wiele bardziej techniczny), który może przechowywać energię do późniejszego wykorzystania. W połączeniu z panelami słonecznymi ten zestaw akumulatorów może działać jak tradycyjny generator, gdy sieć energetyczna ulegnie awarii. Jednak tradycyjne generatory działają na paliwie, są głośne i wymagają sporo konserwacji.

Rozwiązaniem Tesli jest Powerwall. Jest to ciche, trwałe urządzenie, które działa na baterie, co oznacza mniej konserwacji i prawdopodobnie dłuższą żywotność.

Oprócz awarii sieci energetycznej, Powerwall może również uzupełniać energię w domu, czyniąc go bardziej przyjaznym dla środowiska i z biegiem czasu, także bardziej przyjaznym dla budżetu.

Tesla Powerwall 2: Jak to działa?

Tesla Powerwall 2 działa jak większość innych domowych systemów akumulatorowych. Oznacza to, że wykorzystuje akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności do przechowywania energii wytwarzanej z paneli słonecznych.

Tesla Powerwall 2 będzie podobnie używać akumulatorów litowo-jonowych, takich jak te używane we wszystkim, od laptopów po samochody elektryczne. Co ciekawe, Nissan jest zaangażowany w używanie starych, zużytych lub zregenerowanych akumulatorów w swoich domowych akumulatorach, podczas gdy Tesla koncentruje się na używaniu nowych akumulatorów w swoich systemach Powerwall.2120x920-powerwall2-wewnątrz

Tesla Powerwall 2: Cena

Powerwall 2 jest większy i droższy niż oryginalny Powerwall, ale w rezultacie może przechowywać więcej energii.

Powerwall 2 kosztuje średnio 5500 USD za sztukę. Według Tesli, przeciętny dom będzie wymagał co najmniej dwóch, a być może nawet trzech jednostek i te koszty nie obejmują ceny instalacji.

Energia

Powerwall przechowuje 12,2 kWh energii użytkowej, z czego 10% będzie zarezerwowana na wypadek sytuacji awaryjnych, takich jak przerwy w dostawie prądu.

Mówiąc w kategoriach laika, Musk powiedział, że nowy Powerwall może przechowywać wystarczającą ilość energii elektrycznej do zasilania świateł, gniazdek i lodówki w domu z czterema sypialniami przez cały dzień.

Możesz także ustawić Powerwall na jeden z czterech trybów: Tylko kopia zapasowa (przechowuje energię, gdy jej potrzebujesz), Samozasilanie (zasilanie domu po zachodzie słońca), Zrównoważone sterowanie oparte na czasie (wykorzystuje energię Powerwall po zachodzie słońca w godzinach szczytu) oraz oszczędne sterowanie oparte na czasie (wykorzystuje energię Powerwall w okresie o najwyższym koszcie zużycia energii).

Tesla Powerwall 2: Czy powinienem kupić?

Na ekranie zamówienia Tesla Powerwall 2 znajduje się interaktywny kalkulator. Zapyta Cię, jak duży jest Twój dom (od jednej do sześciu sypialni i więcej) i czy masz energię słoneczną, czy chcesz zainstalować lub dodać więcej energii słonecznej i czy potrzebujesz jednego dnia zasilania awaryjnego.

Po dokonaniu tych wyborów witryna internetowa zarekomenduje liczbę zasilaczy Powerwall 2, które pasują do Twojego domu.

Jaka będzie popularność?

W przeciwieństwie do samochodów Tesli, które są skoncentrowane na konkretnym rynku, Tesla Powerwall 2 powinna być bardziej popularna. Oprócz bogatszych gospodarstw domowych, które połączą go z nowymi płytkami słonecznymi firmy, Powerwall 2 byłby również korzystny w krajach rozwijających się jako łatwiejszy sposób przechowywania energii słonecznej.

Gdy Powerwall 2 znajdzie się w wystarczającej liczbie domów, Musk będzie mógł wykorzystać technologię do promowania swojego Solar Roof, kolejnej inicjatywy SolarCity. Solar Roof tworzy „atrakcyjne” panele słoneczne, które bardziej przypominają dachówki niż brzydkie ogniwa fotowoltaiczne, które są synonimem energii słonecznej. Pierwsze instalacje zostały wykonane na domach pracowników Tesli na początku sierpnia.