Tesla pomaga zasilić całą wyspę

Odsuń się Richard Branson, Necker Island jest więc 2017. Tesla Elona Muska po cichu pomaga zasilać wyspę, która prawie w całości jest zasilana energią słoneczną. Wyspa Ta’ū w Samoa Amerykańskim jest napędzana przez Muska – króla jednego upmanship – i SolarCity, firmę przejętą przez jego walczące z trudnościami imperium energii elektrycznej w 2016 roku.

Zobacz powiązane Elon Musk chce wejść do branży cukierniczej Wielka Brytania wciąż ma przed sobą drogę do osiągnięcia celu w zakresie energii odnawialnej na 2020 r. Energia słoneczna w Wielkiej Brytanii: Jak działa energia słoneczna i jakie są jej zalety?

Ta’ū działa wyłącznie na energię odnawialną, z czego prawie 100% to energia słoneczna. Energia elektryczna jest wytwarzana z 1,4 megawata energii słonecznej dostępnej w mikrosieci opracowanej przez SolarCity. Jeśli spodziewasz się, że ta napędzana energią słoneczną wyspa zostanie usiana panelami słonecznymi, masz absolutną rację; wyspa o powierzchni 44,31 km² może pochwalić się 5328 panelami i 60 markowymi Powerpackami firmy Tesla – dużą komercyjną baterią firmy – które mogą zapewnić 6 megawatogodzin zmagazynowanej energii.

tau_island_tesla

CZYTAJ DALEJ: Tesla rozpoczęła produkcję dachówek solarnych

Jak można sobie wyobrazić na wyspie położonej na środku południowego Pacyfiku, słońce nie zawsze świeci. W rzeczywistości warunki pogodowe mogą być dość zmienne, a jego lokalizacja sprawia, że ​​jest bardzo podatny na burze. Ma to sens, biorąc pod uwagę samą ekspozycję geograficzną Ta’ū (patrz poniżej).

tesla_solar_powered_island_

Jednak dzięki Powerpackom Tesli wyspa może być zasilana energią słoneczną, nawet gdy promienie nie padają w dół. Konfiguracja jest taka, że ​​5328 paneli słonecznych może zasilać wyspę energią słoneczną przez trzy dni.

Jeśli chodzi o ładowanie, nie może być prostsze; system może wykonać pełne naładowanie w zaledwie siedem godzin.

CZYTAJ DALEJ: Kim jest Elon Musk? Miliarder technologiczny eskaluje roszczenia dotyczące nurków pedofilskich

Tymczasem przejście na energię słoneczną oznacza przełomowy moment w historii Ta’ū. Wyspa wcześniej działała na generatorach napędzanych olejem napędowym, które zużywały 300 galonów paliwa dziennie każdy, były drogie i szkodliwe dla środowiska.

Teraz 600 mieszkańców wyspy skorzysta ze zdrowego zastrzyku energii słonecznej dzięki SolarCity firmy Tesla. Ze swojej strony firma ma nadzieję zebrać więcej danych na temat tego, w jaki sposób można wykorzystać energię słoneczną do utrzymania gęściej zaludnionych wysp. Może jak w Wielkiej Brytanii? Ekscentryczność Muska wydaje się tylko nabierać tempa, więc wie, gdzie zamierza dalej. Patrz na przestrzeń…

Zdjęcie główne: Departament Spraw Wewnętrznych USA, wykorzystane na licencji Creative Commons