Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: który jest najlepszym niedrogim tabletem z Androidem?

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: który jest najlepszym niedrogim tabletem z Androidem?

Obraz 1 z 6

Cząsteczka 2

Nexus 7
Cząsteczka 2
Cząsteczka 2
Nexus 7
Cząsteczka 2

Tesco wprowadziło na rynek drugą wersję swojego taniego i wesołego tabletu Hudl, Hudl 2. Jest solidny, kolorowy i ma przyjemny ekran, ale jak wygląda na konkurencyjny tablet Google Nexus 7?

Tutaj porównujemy te dwa obok siebie, aby pomóc Ci zdecydować, który kupić.

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: podstawy

Przy grubości 9,3 mm i wadze 410 g Hudl 2 jest znacznie bardziej masywny niż Nexus 7. Dla porównania, tablet Google waży 290 g i ma 8,5 mm grubości.

Cząsteczka 2

Hudl 2 ma również bardziej przysadzisty kształt, ma 223 mm szerokości i 129 mm wysokości, podczas gdy Nexus 7 ma wymiary 114 x 200 mm.

Wynik: remis

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: ekrany

Powodem różnicy wielkości jest to, że rozmiary ekranu są różne. Nexus 7 ma ekran o przekątnej 7 cali (mierzony po przekątnej), podczas gdy ekran Hudla 2 jest nieco większy i ma 8,3 cala. Oba mają jednak tę samą rozdzielczość 1920 x 1200, a jakość jest dobra na całym świecie.

Nexus 7

W naszej pełnej recenzji odkryliśmy, że Hudl 2 ma jasny i kolorowy wyświetlacz, który jest „przyjemnie ostry i ma worki kontrastu”. Byliśmy jednak nieco rozczarowani decyzją firmy o zastosowaniu kontrastu dynamicznego, który w celu oszczędzania baterii przyciemnia i rozjaśnia wyświetlacz w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie. Ten efekt jest jednak dość subtelny w użyciu.

Wyświetlacz Nexusa 7 jest jednak jeszcze lepszy. Jest jeszcze jaśniejszy, nie używa dynamicznego kontrastu, a kontrast też jest nieco lepszy; jedyną wadą, jaką znaleźliśmy, było to, że kolory były trochę chłodne.

Wynik: Nexus 7 wygrywa o włos

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: procesor, bateria i pamięć

Z dwóch tabletów Nexus 7 wygląda na szybszy procesor: czterordzeniowy Krait 300 1,5 GHz w porównaniu z czterordzeniowym Intel Atom 1,3 GHz w Hudl 2. Rzeczywistość nie jest tak jednoznaczna: w testach Hudl 2 przewyższa Nexusa 7; ale jest odwrotnie, jeśli chodzi o responsywność w ogólnym użyciu, zwłaszcza podczas przeglądania złożonych i bogatych w obrazy stron internetowych. Uważamy, że Nexus 7 po prostu go kręci, ale nie ma w nim zbyt wiele.

Oba mają tę samą pamięć 16 GB i 2 GB pamięci RAM, ale chociaż Hudl 2 można zaktualizować za pomocą karty microSD o rozmiarze do 32 GB, będziesz musiał kupić droższego Nexusa 7 o większej pojemności, jeśli chcesz mieć więcej miejsca. Nie ma gniazda microSD.

Tam, gdzie Nexus 7 naprawdę przyćmiewa Hudl 2, to żywotność baterii. W naszym zapętlonym teście wideo Hudl 2 osiągnął czas zaledwie 6 godzin i 51 minut; Nexus 7 osiągnął 11 godzin 48 minut. Hudl 2 również nie działa dobrze w trybie gotowości.

Wynik: wygrana Nexusa 7

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: Aparaty i głośniki

Cząsteczka 2

Specyfikacje aparatu w Hudl 2 i Nexusie 7 są identyczne: 5-megapikselowy aparat skierowany tyłem do kierunku jazdy bez wbudowanej lampy błyskowej, który umożliwia również nagrywanie wideo, oraz 1,2-megapikselowy aparat z przodu. Jednak Nexus 7 wysadza Hudl 2 z wody, jeśli chodzi o jakość.

Mając na uwadze, że zarówno Nexus 7, jak i Hudl 2 to niedrogie tablety, żaden z nich nie ma świetnego zestawu głośników. Jednak hudl2 jest w stanie emitować czysty, głośny dźwięk, podczas gdy głośniki Nexusa 7 są ciche i nie są tak dobre w generowaniu niskich dźwięków.

Wynik: remis

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: oprogramowanie

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Nexus 7 pozostawia Hudl 2 w błocie. Android na Nexusie 7 jest aktualizowany częściej, a dla doświadczonych technicznie właścicieli możliwe jest również zainstalowanie wersji deweloperskiej nowych wersji systemu operacyjnego, jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję.

Z drugiej strony Hudl 2 prawdopodobnie skorzysta na bardziej letargicznym cyklu aktualizacji i chociaż w większości wolne od dostosowań, części systemu operacyjnego mogą wydawać się nieco opóźnione.

Z drugiej strony Hudl 2 zawiera kilka przydatnych dodatków, w tym bezpośrednie łącza do usług Tesco i preinstalowaną kontrolę rodzicielską, która pozwala zablokować i ograniczyć czas tabletu. Przydatne, jeśli z tabletu korzysta cała rodzina.

Wynik: Nexus 7 wygrywa

Tesco Hudl 2 kontra Google Nexus 7: cena i werdykt

Pomimo tego, że jest o rok starszy, Nexus 7 jest nadal droższy, osiągając około 170 funtów w porównaniu do 129 funtów za Hudl 2, co oznacza, że ​​Tesco Hudl 2 jest silnym pretendentem do budżetowego tronu tabletów Nexusa 7.

Nexus 7

Pod pewnymi względami działa nawet lepiej, jednak wyświetlacz nie jest tak dobry w Hudl 2, a także nie jest tak płynny w ogólnym użyciu. Jest również cięższy i bardziej masywny w dłoni, a – co najważniejsze – żywotność baterii jest prawie o połowę mniejsza niż u rywala.

Jeśli więc szukasz kompaktowego tabletu dla siebie lub kogokolwiek innego z rodziny, Nexus 7 jest nadal najlepszym wyborem. Pospiesz się jednak: Google usunął urządzenie ze sklepu Play, aby zrobić miejsce dla nowego Nexusa 9, więc zapasy u sprzedawców zewnętrznych mogą być ograniczone.