Jak zdobyć pylony w Terraria?

Od czasu premiery w 2011 roku Terraria otrzymała kilka większych aktualizacji, które przyniosły graczom dodatkową mechanikę gry i opcje. Deweloperzy dodali pylony w ostatniej wersji głównej, 1.4.0, potężnych przedmiotów, które pozwalają graczom szybko przemieszczać się między eksplorowanymi obszarami.

Jak zdobyć pylony w Terraria?

Jednak umieszczenie pylonów we właściwym miejscu nie zawsze jest łatwe, a ich zdobycie może być uciążliwe.

Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak zdobyć pylony i co możesz z nimi zrobić.

Jak zdobyć pylony w Terraria?

Pylony można zwykle kupić od NPC, ale nie można ich wytworzyć. Różne postacie będą sprzedawać pylony w zależności od biomu, w którym aktualnie się znajdują. Aby jednak uzyskać pylon od NPC, musisz skorzystać z nowo wprowadzonego NPC „System szczęścia”.

Każdy NPC ma określone preferencje dotyczące biomu, które zwiększają jego szczęście. Muszą również być blisko innych NPC, których lubią, aby uzyskać wystarczająco dużo szczęścia, aby sprzedać ci pylony. Jeśli NPC nie jest zadowolony, nie będzie miał pylonu w ekwipunku sprzedażowym.

System uwzględnia również możliwe przepełnienie i odpowiednio dostosowuje poziomy zadowolenia. Na przykład, jeśli w okolicy jest więcej niż czterech innych NPC, wszelkie bonusy do zadowolenia z życia z lubianym sąsiadem są w większości zanegowane. Umieszczenie NPC samotnie w biomie, który kochają, zapewni ci większość drogi do progu potrzebnego do zakupu pylonu. Następnie możesz umieścić w pobliżu jednego NPC, którego lubią, a to powinno dać im wystarczająco dużo szczęścia, aby sprzedać ci pylon dla tego biomu.

Opanowanie „Systemu szczęścia” i przemieszczanie NPC, aby przebywali w odpowiednich biomach i blisko innych NPC, będą kluczowe w zdobywaniu tych cennych przedmiotów. Kiedy już wystarczająco daleko odsuniesz szczęście NPC, sprzedają ci pylon za trochę złota.

Każdy pylon ma kilka możliwych kombinacji, ale omówimy tylko kilka, które zapewnią najlepsze rezultaty. Wszystkie pylony działają tak samo, z jednym wyjątkiem. Jedyne różnice dotyczą tego, jak się pojawiają (na podstawie biomu, w którym zostały zakupione).

Każdy NPC lubi Księżniczkę, więc może być dla Ciebie symbolem wieloznacznym, dzięki któremu możesz zdobyć pylon w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że umieścisz NPC, który lubi tę domenę.

Ocean Pylon

Pylon oceaniczny można kupić w biomie oceanicznym. NPC, którzy wolą pozostać w tych biomach, to Stylista, Wędkarz i Pirat. Na szczęście Pirat lubi przebywać w pobliżu Wędkarza, więc możesz użyć tych dwóch NPC, aby zdobyć Ocean Pylon. Alternatywnie możesz połączyć Pirata i Karczmarza.

Pylon śnieżny

Jak sama nazwa wskazuje, pylon śnieżny można kupić w biomie śnieżnym, w którym mieszka Mechanik i Cyborg. Jeśli umieścisz tych dwóch NPC w biomie śnieżnym, Mechanik powinien sprzedać ci pylon. Możesz zastąpić Cyborga Goblińskim Majsterkowiczem dla nieco lepszych wyników (jeśli np. masz trochę za dużo NPC w okolicy).

Pustynny Pylon

Pustynny pylon można zdobyć, umieszczając Handlarza barwnikami u malarza lub handlarza bronią w pustynnym biomie. Ponieważ tylko handlarz barwników lubi pustynię, jest to właściwie jedyny sposób, aby zdobyć ten pylon.

Pylon grzybowy

Jedynym NPC, który lubi przebywać w grzybowym biomie, jest Trufla. Jeśli połączysz je z Driadą lub Przewodnikiem, powinni sprzedać ci pylon dla swojego biomu.

Pylon jaskiniowy

Pylon jaskiniowy jest stosunkowo łatwy do zdobycia ze względu na szeroką gamę dostępnych opcji parowania. Trzech sprzedawców tego pylonu (w biomie jaskini lub w podziemiach) to Goblin Tinkerer, Demolitionist i Clothier. Połączenie dwóch pierwszych z mechanikiem powinno działać wystarczająco dobrze. Demolityk doskonale łączy się również z Karczmarzem. Jeśli masz Sukiennika w jaskiniach, umieść w ich pobliżu Trufle lub Poborcę Podatkowego, aby osiągnąć ten sam wynik.

Pylon w dżungli

Trzy postacie preferują dżunglę: Driada, Szaman i Malarz. Umieszczenie malarza z driadą jest najlepszym możliwym rezultatem, ale możesz połączyć driadę i szamana, pod warunkiem, że w pobliżu nie ma innych NPC.

Leśny Pylon

Zoolog, golfista, kupiec i przewodnik lubią żyć w leśnym biomie. Istnieje kilka kombinacji, które możesz wypróbować dla tego pylonu. Najlepsze z nich to połączenie zoologa i szamana lub golfisty i wędkarza. Golfista i Przewodnik również lubią mieszkać z zoologiem, dokonując tych dwóch innych bezpiecznych wyborów, aby zdobyć pylon.

Hallow Pylon

Hallow biom jest lubiany tylko przez dwóch NPC, Party Girl i Wizard. Jeśli je połączysz, Imprezowiczka powinna ci sprzedać pylon. Alternatywnie użyj zoologa zamiast czarodzieja lub golfisty zamiast imprezowiczki.

Pylon uniwersalny

Pylon uniwersalny jest wyjątkowy wśród pylonów. Działa to nieco inaczej, ponieważ można go umieścić bez żadnych NPC w pobliżu. Aby zdobyć ten pylon, musisz wypełnić swój Bestiariusz, czyniąc ten przedmiot po dropie Moon Lord. Po zapełnieniu bestiariusza możesz kupić uniwersalny pylon od zoologa za jeden kawałek platyny (w cenie bazowej).

Jak korzystać z pylonów w Terraria?

Jeśli chcesz postawić pylon, musi on znajdować się w pobliżu rezydencji co najmniej dwóch NPC. Sami NPC mogą wędrować poza obszar, ale dopóki prostokąt o szerokości 169 i wysokości 124 pól obejmuje dwa domy NPC, możesz umieścić pylon w tym obszarze.

Pylony działają tylko wtedy, gdy zostaną umieszczone w odpowiednim biomie, tj. Musisz umieścić pylon leśny w lesie.

Wyjątkiem od obu zasad jest uniwersalny pylon, który można umieścić w dowolnym miejscu i poza zasięgiem dowolnej obudowy NPC. To sprawia, że ​​jest to szczególnie ważne przy łączeniu odległych części mapy lub podwajaniu słupów biomów.

Każdy pylon można kupić tylko raz, więc musisz ustalić, gdzie je umieścisz.

Kiedy umieścisz co najmniej dwa pylony na świecie, łączą się one w sieć pylonów. Gracze mogą wchodzić w interakcje z jednym pylonem, aby wybrać inny pylon do teleportacji, skutecznie pokonując znaczne odległości.

Możesz także otworzyć mapę, gdy pięć pól lub bliżej pylonu i wybrać miejsce docelowe bez interakcji z pylonem. Pamiętaj, że pylonów nie można używać podczas bitew z bossami ani inwazji, co czyni je nieskutecznymi w ucieczce przed bezpośrednim niebezpieczeństwem. Inne środki transportu i teleportacja są lepsze do szybkiego wyjścia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę kupić pylonów w Terrarii?

Istnieją dwa główne powody, dla których możesz nie być w stanie kupić pylonu. Po pierwsze, kupiłeś już pylon tego typu. Ponieważ możesz kupić tylko jeden pylon na biom, musisz udać się do NPC w innym biomie (lub przenieść ich tam), aby uzyskać kolejny pylon.

Innym powodem, dla którego NPC nie może sprzedać ci pylonu, jest to, że ich szczęście nie jest wystarczająco wysokie. Umieszczenie zbyt wielu NPC blisko siebie wpłynie negatywnie na ich ogólne zadowolenie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść obok nich jednego NPC, którego ukochany sprzedawca.

Dodatkowo musisz sprawdzić, czy twoja wersja gry to co najmniej 1.4.0. Wcześniejsze edycje gry nie mają funkcji pylon.

Musisz zbudować dodatkowe pylony

Teraz wiesz, jak działają pylony i jak je zdobyć od NPC w grze. Wykorzystaj w pełni system szczęścia i poznaj inne kombinacje NPC, które przyniosą odpowiedni wynik. Pamiętaj tylko, że pylony nie są skutecznymi kapsułami ratunkowymi, ponieważ wyłączają się podczas bitew z bossami i inwazji.

Jaka jest Twoja najlepsza strategia umieszczania pylonów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.