Jak zdobyć NPC w Terraria?

Miejscowi NPC to jeden z najważniejszych aspektów gry w Terraria. Każdy NPC zapewnia szereg bonusów i może sprzedawać unikalne przedmioty, dzięki czemu gra jest znacznie łatwiejsza. Jednak niektórzy NPC są wybredni i nie odradzają się bez spełnienia pewnych rygorystycznych wymagań. Na szczęście większość graczy stosunkowo szybko zdobywa NPC w trakcie gry, a po śmierci regularnie się odradzają.

Jak zdobyć NPC w Terraria?

Oto, co musisz wiedzieć o spawnowaniu NPC w miastach i umieszczaniu ich w celu uzyskania maksymalnych korzyści.

Jak sprawić, by NPC odradzały się szybciej?

NPC miasta nie pojawiają się w określonych odstępach czasu. Zamiast tego gra sprawdza każdego dnia pod kątem określonych warunków NPC na świecie, a następnie rzuca, aby odrodzić tego konkretnego NPC w pobliżu graczy. Większość NPC odradza się z tymi wymaganiami, a gdy to zrobią, odrodzą się w ciągu kilku dni, jeśli umrą. Powinieneś przygotować odpowiednie mieszkanie, aby zapewnić, że NPC z miasta spawnują się gdzie się zatrzymać.

Oto lista wszystkich NPC w mieście i ich wymagania dotyczące odradzania się. Kolejność, w jakiej są wyświetlane, jest mniej więcej kolejnością, w jakiej większość graczy je otrzyma, ale różne konfiguracje map i style gry mogą to zmienić.

 • Przewodnik: Ten NPC nie ma wymogu odradzania. Zawsze pojawia się na początku gry w pobliżu gracza, aby wyjaśnić podstawy i zapewnić przepisy na przedmioty.

 • Kupiec: Jeśli wszyscy gracze razem mają więcej niż 50 szt. srebra w swoich ekwipunkach, Kupiec pojawi się stosunkowo szybko, zwykle następnego dnia.

 • Pielęgniarka: Pielęgniarka odradza się po Kupcu i jeśli gracz ma więcej niż 100 punktów zdrowia.

 • Demolityk: Po pojawieniu się Kupca, Demolitionist pojawi się, jeśli gracz zdobędzie jakikolwiek wybuchowy przedmiot.

 • Handlarz barwnikami: Pojawia się po tym, jak gracz ma barwiony przedmiot lub przedmioty, z których można wytworzyć barwnik.

 • Wędkarz: Gracz musi najpierw znaleźć wędkarza i wejść z nim w interakcję w biomie oceanicznym, zanim ten NPC będzie mógł się odrodzić w pobliżu odpowiedniej obudowy.

 • Zoolog: Jeśli wypełnisz co najmniej 10% lub 53 pozycje w Bestiariuszu, zoolog może się odrodzić następnego dnia.

 • Driada: Będziesz musiał pokonać jednego z następujących bossów – Eye of Cthulhu, Skeletron, Eater of Worlds lub Brain of Cthulhu. Oko jest zwykle jednym z pierwszych napotkanych bossów z dość niewielkim wymaganiem.

 • Malarz: Malarz pojawia się dopiero po pojawieniu się ośmiu innych NPC miasta (w tym początkowego NPC miasta). W wersji 3DS Painter wymaga czterech innych NPC.

 • Golfer: Golfer musi zostać znaleziony i wchodzić z nim w interakcję na podziemnej pustyni, zanim będzie można go zdobyć jako miejskiego NPC.

 • Handlarz bronią: Ten NPC pojawia się po tym, jak gracz dostanie w ekwipunku kule lub broń.

 • The Tavernkeeper: Musisz znaleźć tego NPC i wejść z nim w interakcję, ale dopiero po pokonaniu Pożeracza Światów lub Mózgu Cthulhu.

 • Stylista: Ten NPC można znaleźć w jaskini pająka (każdy zgaduje, jak się tam dostały).

 • The Goblin Tinkerer: Możesz znaleźć tego NPC w Jaskiniach po pokonaniu pierwszej Inwazji Goblinów.

 • The Witch Doctor: Gracze muszą pokonać Królową Pszczół, aby ten NPC się pojawił.

 • The Clothier: Ten NPC pojawia się po pokonaniu Szkieletu.

 • Mechanik: Mechanika można znaleźć w Lochu. Po interakcji zacznie poruszać się w kierunku najbliższego mieszkania.

 • Party Girl: Jedna z najbardziej nieuchwytnych NPC, Party Girl ma tylko 1/40 szans na odrodzenie się każdego dnia i tylko po zdobyciu 14 innych NPC (ośmiu NPC w wersji 3DS).

Istnieją również NPC z miasta Hardmode, których można zdobyć po przejściu gry na poziom trudności Hardmode (pokonanie Wall of Flesh):

 • Czarodziej: Czarodziej można znaleźć gdzieś w Jaskiniach.

 • Poborca ​​podatków: Ten zarabiający pieniądze NPC pojawia się po tym, jak gracz oczyści Udręczoną Duszę proszkiem oczyszczającym w Zaświatach.

 • Trufla: Trufla wprowadzi się do dostępnego domu w świecącym biomie grzybowym i nad ziemią.

 • Pirat: Ten NPC pojawia się po pokonaniu Inwazji Piratów.

 • Steampunker: Musisz pokonać dowolnego mechanicznego bossa, aby odblokować ten NPC miasta.

 • Cyborg: pojawia się po tym, jak gracze pokonają Planterę w walce z bossem.

 • Święty Mikołaj: Ten specjalny NPC pojawia się tylko podczas świątecznych wydarzeń sezonowych (od grudnia do stycznia każdego roku) i dopiero po pokonaniu przez graczy Lodowego Legionu.

 • Księżniczka: Ten wyjątkowy NPC pojawia się po zdobyciu wszystkich innych NPC w mieście (z wyjątkiem Świętego Mikołaja).

Oprócz miejskich NPC, gracze mogą również wchodzić w interakcje z innymi NPC, które mają unikalne korzyści:

 • Handlarz wędrowny: Handlarz wędrowny ma mniej więcej jedną na pięć szans na odrodzenie się każdego ranka, jeśli jest dwóch innych NPC. Zostaje do wieczora i sprzedaje różne przedmioty.

 • The Old Man: Ten NPC można znaleźć w pobliżu Lochu. Wejście w interakcję z nim przywołuje bossa Skeletron (wymaganie dla dwóch NPC w mieście), po czym skutecznie zamienia się w Sukiennika.

 • Handlarz Szkieletów: Ten handlarz NPC czasami pojawia się w Jaskiniach i sprzedaje nieco unikalne przedmioty.

Jak sprawić, by NPC przenieśli się do ich pokoi?

Każdy NPC po odrodzeniu przeniesie się do pierwszej dostępnej siedziby. Żyją samotnie (z wyjątkiem sytuacji ze zwierzętami domowymi). Gracze będą musieli zapewnić mieszkanie dla miejskich NPC, aby mieć pewność, że odradzają się w pierwszej kolejności.

Domy muszą mieć łącznie 60 płytek, łącznie z ramą (ściany, podłoga, sufit), ale na powierzchni nie może być więcej niż 750 płytek (szerokość na wysokość). Każdy dom musi mieć zbudowaną ramę, zazwyczaj z kombinacji bloków, drzwi i platform. Podłoga i sufit nie mogą być wykonane w całości z podestów. Po zbudowaniu ramy musisz umieścić ścianę w tle (nie brud lub płytki metra) i kilka źródeł światła (latarki), aby zapewnić prawidłowe oświetlenie obudowy.

Każdy dom musi mieć również stół, krzesło i solidną płytkę, na której NPC może stanąć. Łóżka są opcjonalne.

Minimalne wymagania spełniające te warunki to dom 3×10 z otaczającymi ramami. Trzy płytki o szerokości wystarczą, aby umieścić stół i krzesło, a pochodnię można umieścić w połowie ściany, aby oświetlić obszar.

Dwa domy nie mogą dzielić tej samej ściany, ale możesz to obejść, podwajając szerokość ramy, w której chcesz połączyć domy.

Gdy znajdzie się odpowiednie mieszkanie dla NPC, NPC bez domu w końcu wejdzie do niego przez przypadek. Jeśli jednak chcesz, aby NPC szybko się poruszał, możesz skorzystać z menu obudowy:

 1. Otwórz ekran ekwipunku.

 2. Kliknij ikonę domu w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij na "?" zaznacz i wybierz obszar, aby poznać wymagania dotyczące warunków, aby stać się porządnym domem.

 4. Jeśli znajdziesz odpowiednie mieszkanie, kliknij na jednego z NPC z listy po prawej stronie.

 5. Kliknij dom, do którego mają się wprowadzić. Jeśli to nie zadziała, przeciągnij ikonę z menu do domu.

 6. Każde mieszkanie powinno mieć czerwony sztandar z twarzą jego mieszkańca.

Jak sprawić, by NPC przenieśli domy?

Jeśli chcesz wyprowadzić NPC z domu, wystarczy, że zniszczysz ich obecny. Usunięcie części ścian i tła wystarczy, aby miejsce nie nadało się do zamieszkania według ich standardów.

Gdy ich obecne mieszkanie zostanie usunięte, spróbują przenieść się z tego miejsca do następnego odpowiedniego domu. Jeśli nie pojawi się monit z menu mieszkań, będą wędrować losowo, dopóki to się nie stanie.

Jak sprawić, by NPC za tobą podążały?

Nie ma sposobu, aby NPC śledził graczy. Możesz nieco manipulować ich ruchem, ograniczając ich obecne otoczenie. Na przykład usunięcie drzwi po wprowadzeniu się utrudni im opuszczenie obecnego pokoju, nawet jeśli nie lubią w nim mieszkać.

Dodatkowo, gdy przypiszesz NPC do domu, po krótkim czasie wprowadzą się do niego z dowolnego miejsca na świecie, skutecznie pozwalając ci kontrolować, gdzie mieszkają. Może to mieć kluczowe znaczenie w dostosowaniu ich cen sprzedaży i umożliwieniu zakupu pylonów, ponieważ są one zablokowane biomem i potrzebują NPC, którzy są rozsądnie odsunięci od tłumu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego w Terrarii nie pojawiają się żadne postacie niezależne?

Jeśli w pobliżu nie ma odradzających się NPC, sprawdź, czy spełniłeś ich wymagania odradzania. Dodatkowo zbuduj wcześniej odpowiednie mieszkania, aby brak mieszkań nie przeszkadzał w ich pojawieniu się.

Jak uszczęśliwić NPC?

Szczęście NPC zależy od tego, gdzie mieszkają i jak wielu innych NPC jest w pobliżu. Każdy NPC (z wyjątkiem Księżniczki) ma określony biom, który preferuje, i biom, którego unika. Umieszczenie ich w preferowanym biomie zwiększy ich szczęście.

Ponadto są szczęśliwsi, gdy mieszkają z dwoma innymi NPC w pobliżu (w promieniu 25 pól) i nie dalej niż z trzema innymi NPC oddalonymi o 120 mil.

Miejscowi NPC są również szczęśliwsi, gdy przebywają w pobliżu innych konkretnych NPC. Księżniczka jest powszechnie lubiana przez wszystkich, więc świetnym sposobem na poprawę szczęścia i obniżenie cen jest umieszczenie jej obok samotnego NPC. Niektórzy NPC uzyskują zwiększone szczęście dzięki określonym aranżacjom życia (oznaczanym przez kochanie bliźniego, a nie sympatię). NPC również nie lubią niektórych innych postaci, więc najlepszym sposobem jest sparowanie ich tylko z dwoma NPC, których lubią, aby zwiększyć ich szczęście. Oto lista preferencji sąsiadów dla każdego NPC miasta:

• Przewodnik: lubi Clothier, zoolog

• Kupiec: lubi golfistę, pielęgniarkę

• Pielęgniarka: uwielbia handlarza bronią, lubi Czarodzieja

• Demolkarz: uwielbia Tavernkeeper, lubi Mechanika

• Handlarz barwnikami: lubi handlarza bronią, malarza

• Wędkarz: lubi rozbiórkę, poborcę podatkowego, imprezowiczkę

• Zoolog: uwielbia szamana, lubi golfistę

• Driada: lubi szamana, trufle

• Malarz: kocha Driadę, lubi Imprezowiczkę

• Golfista: kocha wędkarza, lubi malarza i zoologa

• Handlarz bronią: uwielbia pielęgniarkę, lubi Steampunker

• Karczmarz: uwielbia demolkę, lubi goblina majsterkowicza

• Stylistka: uwielbia Dye Trader, lubi Pirata

• Goblin Tinkerer: uwielbia Mechanika, lubi Dye Trader

• Szaman: lubi przewodnik po Driadach

• Clothier: uwielbia trufle, lubi poborcę podatkowego

• Mechanik: uwielbia Goblin Tinkerer, lubi Cyborg

• Imprezowiczka: uwielbia czarodzieja, zoologa, lubi stylistę

• Czarodziej: uwielbia golfistę, lubi kupca

• Poborca ​​podatkowy: kocha Kupca, lubi Imprezowiczkę

• Trufla: uwielbia przewodnika, lubi Driadę

• Pirat: uwielbia wędkarza, lubi karczmarza

• Steampunker: uwielbia Cyborga, lubi Malarza

• Cyborg: lubi Steampunkera, Pirata, stylistę

Pamiętaj, że ze względu na specyficzne upodobania i antypatie biomów oraz preferencje sąsiadów, nie wszyscy NPC będą przez cały czas zadowoleni. Jeśli chcesz zmaksymalizować zadowolenie wszystkich NPC, musisz przenosić ich, gdy potrzebujesz ich, aby byli odpowiednimi sąsiadami, a nie sprzedawcami przedmiotów.

Gdzie NPC lubią mieszkać w Terrarii?

Każdy NPC miasta ma biom, który lubi, i biom, którego unika. Oto pogrupowanie miejskich NPC według ich preferowanego środowiska życia:

• Las: przewodnik, zoolog, kupiec, golfista

• Pustynia: handlarz farbami, Steampunker, handlarz bronią

• Caverns: Goblin Majsterkowicz, Demolkarz, Clothier

• Hallow: Karczmarz, Czarodziej, Imprezowiczka, Pielęgniarka

• Dżungla: szaman, driada, malarz

• Grzyb: trufla

• Ocean: Wędkarz, Stylista, Pirat

• Śnieg: poborca ​​podatkowy, cyborg, Święty Mikołaj, mechanik

• Brak preferencji: księżniczka

Co się dzieje, gdy zabija się NPC?

Chociaż NPC zwykle mają sposób na obronę i nie są bezradni, szybko giną, gdy zostaną zaatakowani przez potężnych wrogów. Na szczęście wszyscy NPC w mieście odradzają się następnego dnia (zwykle otrzymują przy tym nową nazwę).

Jedynym NPC, którego zdecydowanie chcesz utrzymać przy życiu, jest Imprezowiczka. Zachowuje swoją małą szansę na odrodzenie po śmierci.

Życie w Terrarii jest lepsze z NPC

Spawnowanie NPC w Terrarii jest trudne, ale warte wysiłku. Przenieś ich do domów, które wolą, z sąsiadami, których lubią, a będziesz cieszyć się znacznie obniżonymi cenami.

Jaki jest twój ulubiony NPC w Terrarii? Czy masz konkretną strategię mieszkaniową? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.