Jak utworzyć tymczasowy adres e-mail

Dla większości z nas e-mail jest złem koniecznym. Oczywiście ważne jest, aby mieć adres e-mail, zarówno do logowania się na konta w całej sieci, jak i do upewnienia się, że współpracownicy i pracodawcy mogą się z Tobą skontaktować. Ale e-mail może być frustrujący. Niezależnie od tego, czy przeglądasz niechcianą pocztę i różne przesyłki, które nic dla Ciebie nie znaczą w codziennym życiu, poczta e-mail jest bardziej obciążeniem niż prawdziwą przyjemnością w użyciu.

Jak utworzyć tymczasowy adres e-mail

Tak więc, jeśli masz dość napływu niechcianej poczty, którą otrzymujesz po zbadaniu ofert ubezpieczeniowych, lub masz dość bycia reklamowanym za każdym razem, gdy musisz podać swoje dane osobowe na stronie internetowej, aby uzyskać informacje, mamy dla Ciebie rozwiązanie . Tworzenie tymczasowego adresu e-mail jest łatwe i proste w użyciu oraz ułatwia anonimowe wysyłanie i odbieranie poczty w całej sieci.

Chociaż większość witryn internetowych, aplikacji, okresów próbnych i online wymaga adresu e-mail, nie zawsze musisz zachować te adresy e-mail. W rzeczywistości te właśnie rejestracje są jednym z powodów, dla których spam nadal stanowi problem z pocztą e-mail ponad dwadzieścia lat po tym, jak poczta e-mail stała się popularnym sposobem komunikowania się online.

Oczywiście możesz utworzyć adres e-mail za pomocą popularnego klienta poczty e-mail, takiego jak Gmail lub Yahoo, ale wtedy będziesz mieć nowe konto e-mail. Tymczasowe adresy e-mail umożliwiają korzystanie ze wszystkich powyższych usług bez zalewu spamu, który otrzymujesz po zarejestrowaniu się w tych usługach.

Ale jak to robisz? Cóż, na szczęście dla ciebie jest to bardzo, bardzo łatwe. Przyjrzyjmy się, jak utworzyć tymczasową wiadomość e-mail, która jest zarówno bezpłatna, jak i jednorazowa.

Utwórz tymczasowy adres e-mail

Niezależnie od powodów możesz utworzyć tymczasowy adres e-mail w mniej niż minutę. Istnieją dziesiątki dobrych stron internetowych, które oferują tymczasowe lub nawet stałe adresy e-mail. Jeśli wolisz trzymać się tego, co wiesz, zawsze możesz utworzyć alias na swoim istniejącym koncie Gmail lub Outlook.

Niektórzy dostawcy tymczasowych adresów e-mail to:

 • Throwawaymail.com
 • TempMail
 • Mailinator
 • E-mail na pokładzie

Dostępne są również inne marki tymczasowych adresów e-mail. Każdy z nich zapewnia adres e-mail, który jest realny na jedną sesję lub dłużej. Oferują również opcję kilku nazw domen i wszystkie są bardzo proste w użyciu. Oto co robić.

 1. Odwiedź wybranego dostawcę tymczasowego adresu e-mail. Wybierz adres e-mail z wyboru. Użyj tego adresu e-mail, aby zarejestrować się w swojej ofercie lub usłudze.

 2. Monitoruj adres e-mail w przeglądarce i stamtąd.

Używając TempMail jako naszego przykładu, możesz łatwo skopiować i wkleić podany adres e-mail do schowka systemu. Możesz także dodać stronę internetową do zakładek, aby mieć do niej łatwy dostęp.

Jedną z największych zalet witryn, które wymieniliśmy powyżej, jest to, że nie musisz podawać żadnych danych osobowych. Żadnych nazwisk, adresów e-mail ani numerów telefonów. Co więcej, Twój dotychczasowy klient poczty nie będzie miał zalewu spamu ani e-maili marketingowych.

Co musisz wiedzieć o tymczasowych adresach e-mail

Tymczasowe adresy e-mail to niezwykle wygodne i świetny sposób na korzystanie ze wszystkich zalet Internetu bez śmieci, które się z nim wiążą. Jednak te adresy e-mail nie są prywatne, nie zapewniają takich samych zabezpieczeń, jakie oferuje wielu głównych dostawców poczty e-mail i często trwają tylko jedną sesję. Jeśli korzystasz z jednej z tych usług, możesz zauważyć, że nie potrzebujesz hasła, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail. Cóż, nikt inny też by tego nie zrobił.

Oznacza to, że udostępnianie wszelkich informacji umożliwiających identyfikację w ramach tych usług e-mail zagraża Twojej prywatności, więc bądź ostrożny.

Przydatną alternatywą dla tymczasowych adresów e-mail jest alias. Możesz użyć swojego zwykłego dostawcy, Gmaila, Outlooka, Yahoo lub innego i utworzyć unikalny i jednorazowy adres e-mail, który jest połączony z Twoim głównym adresem. W ten sposób możesz filtrować śmieci i zachować prywatność swoich prywatnych wiadomości e-mail.

 1. Zaloguj się do wybranego dostawcy poczty e-mail, w tym przykładzie użyję Gmaila.
 2. Przejdź do strony swojego konta i wybierz Rachunek. Pamiętaj, że jeśli używasz do tego Gmaila, musisz zalogować się na konto administratora na swoim urządzeniu.

 3. Kliknij Dane osobowe, a następnie Imię i nazwisko.

 4. Powinieneś zobaczyć sekcję Alias, kliknij Dodaj alias. Dodaj słowo lub nazwę, które mają pojawiać się przed @gmail.com.

 5. Kliknij Zapisz zmiany.

Tworzenie aliasu to nieco trwalsze rozwiązanie pozwalające uniknąć spamu. Utworzenie i przypisanie aliasu może zająć serwerowi kilka godzin, ale będzie on dostępny na stałe, gdy będzie gotowy do użycia.

Często Zadawane Pytania

Czy tymczasowy adres e-mail jest bezpieczny?

Nie. W przypadku korzystania z jednej z powyższych metod nie ma żadnego rodzaju ochrony hasłem ani szyfrowania. Te witryny najlepiej nadają się do rejestrowania się w usługach za pomocą danych logowania lub bezpłatnych wersji próbnych, których nie zamierzasz zachować.

Po skorzystaniu z jednej z tych opcji e-mail adres e-mail ulegnie samozniszczeniu, zabierając ze sobą całą zawartość.

Czy tymczasowe adresy e-mail są bezpłatne?

Tak, w większości przypadków. Niektóre usługi oferują usługi premium, które są płatne i oferują stałe adresy i domeny. Ale dla naszych celów większość tymczasowych opcji poczty e-mail jest bezpłatna.

Czy mogę utworzyć tymczasowe konto Gmail?

Chociaż możesz utworzyć konto Gmail do tymczasowego użytku, będziesz mieć kontrolę nad jego usunięciem. Gmail nie oferuje żadnych funkcji pozwalających na samozniszczenie adresu.

Tworząc konto tymczasowe, ustaw swój wiek na 15 lat. W ten sposób klient nie będzie wymagał Twojego numeru telefonu, jeśli chcesz zachować anonimowość. W razie potrzeby możesz również użyć jednego z bezpłatnych tymczasowych wiadomości e-mail jako zapasowego adresu e-mail.