Jak zrobić tymczasowe zdjęcie profilowe na Facebooku?

Czy byłeś kiedyś na Facebooku i zauważyłeś, że zdjęcia profilowe Twoich znajomych zmieniły się na ich oryginalne zdjęcie, ale z tęczowym tłem? Dostępna jest funkcja Facebooka, która pozwala użytkownikom konfigurować tymczasowe zdjęcia profilowe. Użytkownicy mogą ustawić tymczasowe zdjęcie profilowe, aby pokazać wsparcie dla różnych spraw lub grup lub po prostu wyrazić siebie. Pomysł polega na tym, że użytkownicy mogą ustawić zdjęcie tymczasowe, ale po określonym przez użytkownika czasie zdjęcie powróci do poprzedniego zdjęcia profilowego. Ma to zapobiec tymczasowemu „św. Impreza z okazji Dnia Patryka” nieumyślnie stała się trwałym zdjęciem profilowym kogoś, kto zapomniał go zmienić po tym, jak przeminął kac.

Przedstawiamy tymczasową ramkę na zdjęcie profilowe

Użytkownicy mogą również konfigurować ramki lub filtry na swoich tymczasowych zdjęciach, dzięki czemu gdy pojawi się następna sprawa polityczna, możesz być jej częścią jednym kliknięciem. Po raz kolejny są one tymczasowe. Z czasem ramka lub filtr znikną i odzyskasz swoje zwykłe stare zdjęcie profilowe.

Jak ustawić tymczasowe zdjęcie profilowe lub ramkę?

Ustawienie tymczasowego zdjęcia profilowego jest łatwe. Zacznij od przejścia przez kroki, które wykonasz, aby ustawić zwykłe zdjęcie profilowe.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.

 2. Wybierz swój profil w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij ikonę aparatu w prawym dolnym rogu swojego profilu.

 4. Wykonaj jedną z następujących czynności, aby wybrać nowe zdjęcie:
  • Wybierz jedną z dostępnych opcji zdjęć.
  • Kliknij Prześlij zdjęcie do wyboru spośród zdjęć zapisanych na komputerze.

 5. Kliknij Zrób tymczasowe.

 6. Wybierz czas, przez który zdjęcie ma być aktywne.

 7. Kliknij Zapisać.

Jeśli chcesz dodać tymczasową ramkę do nowego lub istniejącego obrazu, wykonaj kroki od 1 do 3 powyżej, aby uzyskać dostęp do bieżącego zdjęcia profilowego. Następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij Dodaj ramkę.

 2. Przewiń opcje ramek po lewej stronie. Kliknij na jeden, aby go zobaczyć.

 3. Jeśli nie widzisz czegoś, co Ci się podoba, wyszukaj słowo kluczowe w pasku wyszukiwania nad listą motywów. Więcej tematów zostanie ujawnionych.

 4. Po wybraniu motywu, który Ci się podoba, określ, jak długo motyw ma być aktywny, korzystając z listy rozwijanej pod obrazem.

 5. Kliknij Użyj jako zdjęcie profilowe.

A jeśli chcę to zmienić przed datą wygaśnięcia?

Jeśli znudzi Ci się tymczasowe zdjęcie profilowe, zanim nadejdzie czas, nie martw się. Możesz łatwo dostosować długość czasu dla swojego zdjęcia.

 1. Przejdź do strony swojego profilu.

 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe, jakbyś miał zamiar je zmienić.

 3. Wybierz z menu, czy chcesz zmienić długość czasu, wrócić do starego zdjęcia teraz, czy zachować to zdjęcie jako stałe zdjęcie profilowe.

Co zrobić, jeśli chcesz, aby był trwały, ale spóźniłeś się, a Twoje zdjęcie już wróciło do oryginalnego obrazu? Nie ma problemu – poszukaj tymczasowego zdjęcia w swoim albumie ze zdjęciami profilowymi.

Uzyskaj dostęp do albumu ze zdjęciami profilowymi:

 1. Przejdź do strony profilu.

 2. Kliknij Zdjęcia.

 3. Kliknij Albumy.

 4. Przewiń, aż znajdziesz Zdjęcia profilowe album. Jest to prawdopodobnie jeden z pierwszych dostępnych. Kliknij to.

Możesz wybrać dowolne ze zdjęć w tym albumie, aby ponownie je ustawić jako zdjęcie profilowe.

Nie będziesz już roztargnionym przyjacielem, który zawsze pozostawia swoje świąteczne zdjęcie z okazji 4 lipca aktywne do późnej zimy. Facebook sprawi, że będziesz odpowiedzialny i usunie Twoje zdjęcia z okazji specjalnej po fakcie. W końcu jesteś zajęty tworzeniem kolejnych wspomnień, którymi możesz się podzielić.