Jak powiedzieć, kto oglądał Twój film IGTV na Instagramie?

Co to jest IGTV? Co to robi? Jak tego używasz? Jak zrobić wideo IGTV? Czy możesz powiedzieć, kto oglądał Twój film IGTV na Instagramie?

Jak powiedzieć, kto oglądał Twój film IGTV na Instagramie?

To wszystkie typowe pytania, na które chętnie odpowiemy. Instagram, popularny serwis społecznościowy należący do Facebooka, od lat zyskał nowe funkcje, które angażują użytkowników. IGTV to kolejna przydatna funkcja do rozrywki, reklamy i łączenia się z innymi użytkownikami Instagrama.

Co to jest IGTV?

IGTV to nowa platforma wideo na Instagramie. Został wydany w czerwcu 2018 roku i działa jako część Instagrama lub jako własna samodzielna aplikacja. Zasadniczo IGTV jest jak kanał YouTube, na którym twórcy mogą przesyłać filmy do 10 minut każdy na prawie każdy temat, który im się podoba. To, czym różni się od YouTube, to orientacja. Ponieważ Instagram to aplikacja mobilna, filmy są ustawione pionowo, a nie poziomo, aby pasowały do ​​ekranu. To nie jest ważne, ale dodaje trochę wartości nowości. Pamiętaj, że te filmy muszą mieć co najmniej 1 minutę.

IGTV ma własną aplikację dostępną w sklepie Google Play i iTunes. Aplikacja jest darmowa. Aplikacja to aplikacja do przeglądania, która zapewnia dostęp do filmów.

Jak uzyskać IGTV

Po pobraniu aplikacji IGTV musisz ją skonfigurować i przygotować. Otwórz aplikację i wykryje Twoją aplikację Instagram w celu prostego logowania. Po wyświetleniu monitu wprowadź kod weryfikacyjny wysłany na Twój telefon. Możesz także kliknąć „Przełącz konto” w lewym dolnym rogu aplikacji.

Po wybraniu odpowiedniego konta i zalogowaniu się zostaniesz przeniesiony do ekranu głównego. Przewiń, a zobaczysz kanały i filmy opublikowane przez osoby i firmy, które obserwujesz. Kliknij ikonę w dolnej środkowej części ekranu (wygląda jak kompas), aby przewijać popularne filmy.

Na koniec kliknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do swoich kanałów, ustawień lub tworzyć własne filmy. Być może będziesz musiał zezwolić na uprawnienia mikrofonu i kamery, zanim uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji w tej części aplikacji.

Korzystanie z aplikacji IGTV

Aby utworzyć wideo, kliknij ikonę profilu po prawej stronie na dole, a następnie kliknij „Udostępnij swoje pierwsze wideo IGTV” lub kliknij ikonę kamery wideo w prawym górnym rogu. Po otwarciu aparatu możesz przesłać wideo z rolki aparatu w lewym dolnym rogu lub przełączyć aparat w prawym dolnym rogu. Aby rozpocząć nagrywanie, po prostu kliknij przycisk nagrywania na dole okna kamery.

Jeśli chcesz przełączać się między kontami, po prostu dotknij „x” w prawym górnym rogu ekranu nagrywania i dotknij trzech pionowych linii na ekranie profilu. Tam dotknij opcji, aby przełączyć się na inne konto na Instagramie.

Co robi IGTV?

IGTV jest trochę jak TikTok, ale z dłuższymi filmami. Obecny limit wynosi 10 minut dla publiczności i godzinę dla niektórych marek i zweryfikowanych kont. Instagram twierdzi, że ten limit zostanie wydłużony w miarę dojrzewania platformy, ale dziesięć minut to wystarczająco dużo.

IGTV pozwala tworzyć filmy o wszystkim, co lubisz i przesyłać je. Filmy mogą być prezentowane na Twoim koncie na Instagramie i pokażą małą ikonę, jeśli masz wideo IGTV. Możesz również korzystać z samodzielnej aplikacji. Treść jest wyselekcjonowana i zobaczysz kilka filmów, które według aplikacji mogą Ci się spodobać. Możesz oglądać i śledzić przesyłającego w zwykły sposób.

Tworzenie wideo IGTV za pomocą Instagrama

Jednym z prostych sposobów na nagranie wideo IGTV jest użycie aparatu telefonicznego poza aplikacją i przesłanie go do IGTV po zakończeniu. Możesz je utworzyć w standardowej aplikacji Instagram, jeśli chcesz.

Aby przesłać wideo do IGTV w aplikacji Instagram, kliknij znak plus, tak jak każdą inną treść. Stuknij film, który chcesz przesłać, i kliknij „Dalej” w prawym górnym rogu. Pojawi się menu z pytaniem, czy chcesz krótki film, czy długi film. Kliknij „Długi film” i kontynuuj publikowanie jak zwykle.

Jedną z naprawdę fajnych funkcji jest to, że opublikowanie wideo IGTV za pośrednictwem aplikacji Instagram pokaże krótką 60-sekundową funkcję na Twojej stronie. Inni, którzy nie mają aplikacji IGTV, nadal będą angażować się w Twoje treści.

Pamiętaj tylko, że te filmy są pionowe, 9:16, a nie 16:9, do których jesteś przyzwyczajony. Oznacza to trzymanie aparatu telefonu pionowo podczas filmowania. Jeśli wcześniej stworzyłeś Instagram Stories, jest tak samo.

Filmy IGTV mogą mieć rozdzielczość do 4K, co najmniej 1 minutę, a maksymalnie dziesięć minut.

Istnieje wiele aplikacji do edycji wideo do postprodukcji, jeśli chcesz, lub możesz je pobrać na komputer i tam edytować. Jeśli Twój film wygląda wystarczająco dobrze i nie wymaga postprodukcji, możesz go natychmiast przesłać.

Czy możesz powiedzieć, kto oglądał Twój film IGTV na Instagramie?

Nie, nie możesz. Możesz zobaczyć, ile osób obejrzało i polubiło go, ale nie możesz zobaczyć, kto go obejrzał ani kiedy. Jeśli otworzysz film, na dole pojawi się licznik, który mówi „24 wyświetlenia” lub słowa w tym celu. Wybierz ten licznik, aby wyświetlić okno Widoki i polubienia. Dzięki temu dowiesz się, ile osób go obejrzało, ale nie kim oni byli.

Jeśli spodobał im się Twój film, pojawi się ich nazwa i link do śledzenia ich na Instagramie.

Pewna anonimowość jest pozytywna, ale IGTV nadal daje twórcom wystarczającą ilość informacji, aby sprawdzić, czy ich treści odniosą sukces. Gdybyś wiedział, że Twoje imię i nazwisko pojawi się obok każdego obejrzanego filmu, prawie nie oglądasz żadnych filmów. Jednak przesyłający chcą wiedzieć, jak popularne są filmy, aby móc zwiększyć ich liczbę lub zmienić przepis.

Niestety nie ma obejścia tego problemu, aby pokazać, kto ogląda Twoje treści. Jeśli ktoś Ci przeszkadza lub chcesz zachować prywatność swoich filmów IGTV przed nieznanymi użytkownikami, zaktualizuj swoje ustawienia prywatności. Jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś w aplikacji jest Tobą zainteresowany (dlatego oglądałby Twój kanał IGTV), zawsze możesz zobaczyć, kto zamiast tego ogląda Twoje historie na Instagramie.