Dlaczego kopia zapasowa mojego iPhone'a jest tak duża?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych naszych danych. Jednak każdy użytkownik iPhone'a był przynajmniej raz zaskoczony rozmiarem kopii zapasowej. Poprzednią kopię zapasową wykonałeś zaledwie kilka tygodni temu, więc dlaczego ta zajmuje tyle miejsca?

Dlaczego kopia zapasowa mojego iPhone'a jest tak duża?

W tym artykule wyjaśnimy najczęstsze powody, dla których kopia zapasowa czasami zajmuje tak dużo miejsca na iPhonie. Pokażemy Ci również, jak go zmniejszyć, a także kilka wskazówek i wskazówek, które mogą zaoszczędzić miejsce do przechowywania.

Dowiedz się, co zostanie zarchiwizowane

Jeśli nie znasz się na technologii, możesz nie wiedzieć, że możesz kontrolować rodzaj danych, których kopie zapasowe są tworzone. Istnieje ustawienie, które pokazuje, co otrzymuje kopię zapasową, i zawsze możesz zmienić ustawienia. Jeśli nigdy wcześniej tego nie sprawdzałeś, prawdopodobnie Twój iPhone tworzy kopię zapasową zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy.

Oto, jak możesz sprawdzić, co jest kopiowane na Twoim iPhonie. Ostrzegamy, że możesz być zaskoczony!

  1. Przejdź do Ustawień.
  2. Otwórz Ustawienia Apple ID.
  3. Stuknij w iCloud.
  4. Stuknij w Zarządzaj pamięcią.
  5. Stuknij w Kopie zapasowe.
  6. Wybierz urządzenie, które chcesz sprawdzić, w tym przypadku iPhone.

Zobaczysz teraz długą listę wszystkich rzeczy, które Twój iPhone próbuje wykonać kopię zapasową. Zobaczysz także rozmiar kopii zapasowej dla każdego elementu listy. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć, dlaczego kopia zapasowa wydaje się tak duża.

jak powiedzieć, dlaczego kopia zapasowa jest tak duża na iPhonie?

iPhone tworzy kopie zapasowe wielu nieistotnych danych

Mając te informacje na uwadze, możesz efektywniej zarządzać kopią zapasową. Prawdopodobnie będziesz chciał wykonać kopię zapasową swoich danych kontaktowych, a także danych z niektórych aplikacji. Ale czy musisz wykonać kopię zapasową wszystkich swoich rozmów? Może być konieczne dokonanie pewnych wyborów i lepsze uporządkowanie danych.

Dla każdej pozycji na liście możesz wybrać, czy chcesz włączyć, czy wyłączyć tworzenie kopii zapasowej. Po zakończeniu Twoja kopia zapasowa będzie znacznie mniejsza, a Ty nadal będziesz mieć wszystkie ważne dane.

Chcielibyśmy tutaj porozmawiać o dwóch szczególnie trudnych sprawach. Pierwsza rzecz dotyczy Twoich wiadomości (iMessage, WhatsApp lub jakakolwiek inna aplikacja), a druga dotyczy Twoich zdjęć. Te dwie rzeczy zazwyczaj sprawiają, że kopia zapasowa jest tak duża, chociaż wiele osób o tym nie wie.

Wiadomości mogą zajmować zbyt dużo miejsca

Wiele osób jest naprawdę zszokowanych, gdy widzą, ile miejsca zajmują ich wiadomości. Nie ma znaczenia, czy używasz iMessage, czy jakiejkolwiek popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości.

Ale czy to tylko wiadomości? Pozwól, że przypomnimy Ci o wszystkich zdjęciach i filmach, które otrzymałeś od znajomych. Od uroczych zdjęć zwierzaków po śmieszne memy i teledyski, mogą się sumować i zajmować dużo miejsca.

Jeśli nie chcesz usuwać wszystkich swoich rozmów, przynajmniej przejrzyj je i usuń kilka długich filmów lub nieistotnych zdjęć. Oczywiście jest kilka zdjęć, które chciałbyś zachować, ale jesteśmy pewni, że zapomniałeś już o wielu wysłanych lub otrzymanych zdjęciach.

Na przykład, co z kanapką, którą twój przyjaciel jadł na lunch w zeszłym tygodniu i wysłał ci zdjęcie? Prawdopodobnie nie musisz trzymać takich rzeczy na zawsze.

Problem ze zdjęciami

Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twoja galeria zajmuje najwięcej miejsca. Jak wiecie, zdjęcia iPhone'a są wysokiej jakości, co oznacza, że ​​zajmują dużo miejsca. Oto sztuczka: jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji iCloud, może istnieć lepszy sposób na przechowywanie zdjęć.

Jeśli nie masz dużo miejsca na swoim iCloud, być może powinieneś zarezerwować je na ważne informacje, takie jak dane kontaktowe lub dane dotyczące Twojej pracy. Jeśli masz tysiące zdjęć, pomyśl o zapisaniu ich na komputerze, zewnętrznym dysku pamięci lub skorzystaniu z Mojego strumienia zdjęć.

Mój strumień zdjęć umożliwia wyświetlanie zdjęć na dowolnym urządzeniu. To znaczy, o ile masz połączenie z Wi-Fi. Nie zajmuje tyle miejsca, co iCloud, ponieważ zapisuje zdjęcia w mniejszym formacie. Jednak gdy przesyłasz je strumieniowo na swoje urządzenie, będą miały oryginalną jakość.

Mój strumień zdjęć to dobra rzecz, ale możesz z niego korzystać tylko przez 30 dni. Po tym ryzykujesz utratę zdjęć, jeśli nie zapisałeś ich gdzie indziej. W każdym razie może to być szybkie rozwiązanie, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na swoim iCloud i musisz tymczasowo przenieść swoje zdjęcia gdzieś.

jak powiedzieć, dlaczego twoja kopia zapasowa jest tak duża na iPhonie?

Zakończyć

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się przydatny i że udało Ci się zmniejszyć rozmiar kopii zapasowej. Jeśli nie chcesz rezygnować z niczego ze swojego iPhone'a, być może będziesz musiał kupić większy plan iCloud. Zalecamy jednak przeglądanie plików i wybieranie tylko odpowiednich rzeczy.

Czy znasz jakieś inne wskazówki lub triki, które mogą pomóc innym użytkownikom zaoszczędzić trochę miejsca na dysku? Zapraszam do podzielenia się nimi w sekcji komentarzy poniżej.