Czy możesz stwierdzić, czy ktoś wyłączył potwierdzenia odczytu?

Potwierdzenia przeczytania informują nadawcę, że jego wiadomość została dostarczona i przeczytana. Powiadomienia te pojawią się w aplikacji do przesyłania wiadomości w takiej czy innej formie.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś wyłączył potwierdzenia odczytu?

Użytkownicy, którzy wolą monitorować swoje wiadomości, skorzystają z potwierdzeń odczytu; jednak inni decydują się na wyłączenie potwierdzeń odczytu, aby zachować pewną anonimowość podczas wysyłania wiadomości.

Jak więc sprawdzić, czy ktoś wyłącza potwierdzenia odczytu?

Odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od rodzaju używanej usługi przesyłania wiadomości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z potwierdzeń przeczytania w wielu najpopularniejszych dostępnych aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył potwierdzenia odczytu

Większość głównych platform komunikacyjnych ma funkcję potwierdzenia odczytu, ale nie wszystkie z nich ułatwiają wyłączenie tej funkcji lub stwierdzenie, czy ktoś ją wyłączył.

Oto, jak korzystać z potwierdzeń odczytu w kilku najczęściej używanych aplikacjach do przesyłania wiadomości.

iMessage

iMessage domyślnie włącza potwierdzenia odczytu, ale umożliwia użytkownikom dostosowywanie potwierdzeń odczytu. Jeśli wyślesz SMS-a przez iMessage na inny iPhone, zobaczysz niebieską bańkę w oknie czatu. Poniżej zobaczysz status oznaczony jako „Wysłano”, „Dostarczono”, „Przeczytano”.

Ustawienia iMessage umożliwiają użytkownikom włączanie potwierdzeń przeczytania dla niektórych kontaktów, przy jednoczesnym wyłączeniu ich dla innych. Zakładając, że widzisz tylko szare słowo „Dostarczono” pod wysłaną wiadomością, odbiorca wyłączył potwierdzenia odczytu.

Jeśli bańka jest zielona, ​​oznacza to, że odbiorca nie używa iPhone'a, co oznacza, że ​​potwierdzenia odczytu nie będą działać.

iMessages

(Chcesz wiedzieć, jak włączyć lub wyłączyć potwierdzenia odczytu na iPhonie? Zapoznaj się z naszym samouczkiem dotyczącym ustawień potwierdzeń odczytu dla iPhone'a).

Wiadomości (Android)

Jedną z nowszych funkcji telefonów z systemem Android są usługi Rich Communication Services (RCS). Ta funkcja pozwala użytkownikom Androida zobaczyć potwierdzenia odczytu podobne do iPhone'a Apple.

Gdy już będziesz mieć Chat (własną nazwę marketingową Google dla RCS), w końcu będziesz mógł przeglądać wskaźniki pisania i czytać potwierdzenia z tymi, którzy również mają włączony RCS na swoim telefonie.

Potwierdzenia przeczytania można wyłączyć w ustawieniach czatu w Wiadomościach. Jeśli ktoś wyłączył potwierdzenia przeczytania, czeki nie pojawią się w aplikacji.

Sygnał

Signal domyślnie pokazuje statusy wiadomości, ale możesz je wyłączyć, jeśli chcesz.

Pojedynczy znacznik wyboru wskazuje, że wiadomość została odebrana przez serwer Signal. Dwa znaczniki wyboru oznaczają, że została dostarczona do odbiorcy. Gdy te dwa znaczniki wyboru zmienią kolor na niebieski, oznacza to, że odbiorca przeczytał Twoją wiadomość.

Jeśli znaczniki wyboru nie zmienią koloru na niebieski, mogły wyłączyć potwierdzenia przeczytania.

WhatsApp

WhatsApp używa również systemu znaczników wyboru, aby pokazać status wiadomości. Podobnie jak Signal, możesz również wyłączyć potwierdzenia odczytu, jeśli chcesz.

Jeden szary znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość została wysłana. Dwa szare znaczniki wyboru oznaczają, że została dostarczona. Dwa niebieskie znaczniki wyboru oznaczają, że wiadomość została przeczytana. Możesz nacisnąć i przytrzymać wiadomość, aby zobaczyć, o której godzinie została przeczytana, jeśli naprawdę tego potrzebujesz.

Jeśli dwa znaczniki wyboru pozostaną szare, odbiorca mógł wyłączyć potwierdzenia przeczytania.

komunikator facebookowy

Potwierdzenia odczytu z komunikatora Facebooka działają podobnie, jak inne wspomniane aplikacje do przesyłania wiadomości. Facebook Messenger używa kręgów.

Niebieskie kółko oznacza, że ​​Twoja wiadomość jest wysyłana. Niebieskie kółko ze znacznikiem wyboru oznacza, że ​​wiadomość została pomyślnie wysłana. Wypełnione niebieskie kółko ze znacznikiem wyboru oznacza, że ​​została dostarczona. Zdjęcie profilowe pod wiadomością oznacza, że ​​została przeczytana.

Jeśli to zdjęcie profilowe nie pojawia się, odbiorca mógł wyłączyć potwierdzenia przeczytania.

Facebook nie oferuje użytkownikom opcji wyłączenia potwierdzeń odczytu z poziomu aplikacji, ale istnieją rozwiązania, jeśli chcesz zachować anonimowość działań związanych z czytaniem wiadomości. Przeczytaj nasz artykuł na temat wyłączania potwierdzeń odczytu w Messengerze.

Telegram

Telegram domyślnie zapewnia również potwierdzenia odczytu i pozwala je wyłączyć, jeśli chcesz. Pojedynczy zielony znacznik wyboru oznacza, że ​​wiadomość została odebrana, a dwa zielone znaczniki wyboru oznaczają, że wiadomość została przeczytana.

Jeśli nie widzisz tego drugiego zielonego znacznika wyboru, odbiorca mógł wyłączyć potwierdzenia przeczytania.

Instagram

DM na Instagramie mają bardzo prosty system odbioru odczytu. Jeśli twoja wiadomość została otwarta; słowo „Widziane” pojawi się pod wiadomością. Jeśli prowadzisz rozmowę z wieloma osobami, pojawi się ikona oka wraz z nazwą na Instagramie osoby, która widziała Twoją wiadomość.

Jeśli nie widzisz tekstu „Wyświetlony” ani ikony oka, odbiorca mógł wyłączyć potwierdzenia przeczytania.

Snapchat

Na Snapchacie, gdy Twoja wiadomość dotrze do skrzynki odbiorczej korespondenta, w aplikacji pojawi się słowo „Dostarczono”. Gdy faktycznie otworzą wiadomość, będzie ona czytać „Otwarte”.

Snapchat nie pozwala na wyłączenie możliwości sprawdzenia, czy Snap lub wiadomość są otwarte, więc jeśli nie chcesz korzystać z platformy z potwierdzeniami odczytu, nie używaj Snapchata.

Z drugiej strony, jeśli chcesz komunikować się z kimś, kto nie lubi potwierdzeń przeczytania, ale ma Snapchata, będziesz na pewno wiedzieć, kiedy otworzył Twoją wiadomość w Snapchacie.

LinkedIn

LinkedIn oferuje użytkownikom opcję wyłączenia potwierdzeń przeczytania. Po przeczytaniu wiadomości pod wiadomością pojawi się zdjęcie profilowe odbiorcy. Jeśli to zdjęcie profilowe się nie wyświetla, ale dana osoba odpowiedziała, prawdopodobnie jej potwierdzenia odczytu zostały wyłączone.

Zobacz nasz samouczek, jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość na LinkedIn.

Końcowe przemyślenia

Potwierdzenia przeczytania są przydatne dla tych, którzy chcą mieć pewność, że są powiadamiani o przeczytaniu ich wiadomości. Weryfikują dostawę i uspokajają. Ponoszą odpowiedzialność za odpowiadanie i utrzymywanie dialogu z drugą osobą. Korzystanie z tych powiadomień może zachęcić nas do utrzymywania relacji z innymi ludźmi i odwieść nas od zostania pustelnikiem i niewchodzenia w interakcje z innymi.

Jednak wielu użytkowników woli wyłączyć potwierdzenia odczytu, aby zachować pewną prywatność i mieć mniejszą odpowiedzialność, jeśli chodzi o terminowe odpowiadanie. Jeśli chcesz sprawdzić, czy któryś z Twoich znajomych wyłączył potwierdzenia odczytu, najłatwiej to zrobić, po prostu wyślij wiadomość, poczekaj na odpowiedź i sprawdź, czy otrzymasz powiadomienie „Wyświetlono”.