Jak sprawdzić, czy ktoś Cię prześladuje na Instagramie?

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. Oferuje świetny sposób na dzielenie się swoim życiem z przyjaciółmi, rodziną i obserwatorami za pomocą zdjęć i filmów. Choć Instagram jest świetny, wielu użytkowników martwi się o swoją prywatność podczas korzystania z aplikacji.

Myślisz, że ktoś prześladuje Cię na Instagramie? Myślisz, że ktoś może się w tobie zakochać i śledzi cię online? Chcesz wiedzieć, czy ktoś za bardzo interesuje się tym, co robisz w mediach społecznościowych?

Ten samouczek pokaże Ci, jak stwierdzić, czy ktoś ogląda, ale nie angażuje się lub czai na Twoim Instagramie.

Media społecznościowe są właśnie takie, społecznościowe. Jeśli jesteś online, jesteś w oczach opinii publicznej, a ludzie, którzy się tobą interesują, to koszt prowadzenia biznesu online. To powiedziawszy, istnieje różnica między aktywnym angażowaniem się w ciebie, byciem ciekawym i sprawdzaniem cię, a prześladowaniem.

Przez prześladowanie nie mamy na myśli sceny z Ciebie; chodzi bardziej o kogoś, kto lubi widzieć, co robisz, bez witania się. Mimo to zrozumiałe jest, że możesz chcieć wiedzieć, kto przegląda Twój profil i przegląda Twoje posty.

Niestety, twoje opcje są ograniczone, aby dowiedzieć się, czy ktoś stale przegląda twój profil na Instagramie. Sieć nie ma zbyt wielu opinii na temat tego, co się dzieje, kto co oglądał lub kiedy ktoś oglądał Twój profil. Twoją jedyną opcją są Historie na Instagramie, które, podobnie jak jego protoplasta Snapchata, informują, kto je oglądał.

InstagramŹródło: Instagram.com

Historie na Instagramie: jedyny sposób, aby wiedzieć, kto ogląda

Historie na Instagramie są kopią historii Snapchata i działają niemal dokładnie w ten sam sposób. Tworzysz post, ustawiasz go jako Story; jest publiczne przez 24 godziny, po czym znika.

Wybierasz czyjś profil w aplikacji, aby zobaczyć jego historie, a on robi to samo, aby zobaczyć Twoje. Podobnie jak Snapchat, Historie na Instagramie informują, kto oglądał Twoją historię.

Możesz przesunąć palcem w górę z jednej ze swoich własnych relacji na Instagramie, aby zobaczyć, kto je oglądał. Na ekranie pojawi się nazwa użytkownika każdej osoby, która oglądała twoją historię. Chociaż nie jest to potwierdzone, niektórzy uważają, że kolejność, w jakiej pojawiają się imiona, najwyraźniej wskazuje, jak często je oglądali. Oczywiście Instagram nigdy tego nie potwierdził, ale to ciekawa teoria.

Imię na górze to osoba, która najczęściej je oglądała. Jak wspomniano, jest to tylko teoria, ponieważ Instagram nie potwierdzi, czy to prawda, czy nie, ale w Internecie jest wiele anegdotycznych dowodów na to, że tak jest.

Łapanie Stalkera

Historie na Instagramie to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, kto angażuje się w Twoje treści. Instagram Analytics poinformuje profesjonalnych właścicieli kont, ile osób obejrzało, ale nie ujawniają konta, na którym wyświetlają się Twoje posty. Jest więc jedna metoda obejścia problemu, którą wymyśliliśmy, aby zgasić twojego Stalkera.

Kiedy publikujesz Historię na Instagramie, możesz ukryć swoją Historię przed innymi. Różni się to od listy „Bliskich znajomych”, która ostrzega użytkownika, że ​​udostępniasz ją tylko określonym osobom.

Zakładając, że masz podejrzenie, że ktoś śledzi Twoje treści, opublikuj Historię i ukryj ją przed wszystkimi innymi na Twojej liście. Zanim opublikujesz swoją historię, przejdź do ustawień historii i wybierz opcję „Ukryj historię przed”. Wybierz wszystkich oprócz osoby, która Cię interesuje. Oznacza to, że nie będą wiedzieć, że są jedyną osobą, która może zobaczyć Historię.

Nie tylko zobaczysz, że to oglądali, ale jeśli korzystasz z Instagram Analytics, możesz również obserwować wzrost liczby wyświetleń za każdym razem, gdy to zrobią. Jeśli oglądają Historię wiele razy, będziesz wiedział, że to oni, ponieważ są jedyną osobą, która ma do niej dostęp.

Niestety jest to najlepszy sposób, w jaki wiemy, jak sprawdzić, czy ktoś aktywnie wyszukuje Twoje treści do oglądania w kółko. Jeśli nie masz konfiguracji Analytics na Instagramie, dowiesz się tylko, czy ją obejrzeli.

Inne sposoby sprawdzenia, czy ktoś Cię prześladuje na Instagramie

Oprócz pokazania Ci, kto oglądał Twoją historię na Instagramie, w aplikacji nie ma innego sposobu, aby powiedzieć, co się dzieje. Snapchat oferuje o wiele więcej informacji o tym, kto co robi, ale Instagram nie.

Więc jeśli nikt nie zostawi komentarza ani nie zaangażuje się z tobą w inny sposób, jesteś w ciemności.

A może jesteś?

Aplikacje innych firm

Istnieje wiele aplikacji, rozszerzeń przeglądarki i witryn innych firm, które obiecują pokazać, kto przegląda Twój profil. Wiele z nich nie działa, podczas gdy inne wymagają dostępu do twoich prywatnych informacji w niecnych celach.

Chociaż mogą istnieć pewne legalne zasoby, użytkownicy powinni wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z takiej usługi. Przeczytaj recenzje i przeszukaj programistę, zanim zarejestrujesz się, aby cokolwiek zrobić.

Jak radzić sobie ze stalkingiem na Instagramie

Niewiele możesz zrobić, jeśli myślisz, że ktoś prześladuje Cię na Instagramie. Dopóki nie grożą ci ani nie przeszkadzają ci w żaden sposób, nie robią nic legalnie złego. Taka jest cena mediów społecznościowych. Jesteś tam dla wszystkich, a ludzie mogą robić, co chcą, z informacjami, które publikujesz online.

Jeśli Twoje podejrzenie staje się lepsze od Ciebie, możesz zmienić niektóre ustawienia prywatności na Instagramie, które mogą powstrzymać osobę od obserwowania Cię w sieci.

  1. Otwórz profil na Instagramie w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz trzywierszowa ikona menu.

  2. Wybierać Ustawienia oraz Prywatność.

  3. Pod Prywatność konta, włącz Prywatne konto.

Konto prywatne jest widoczne tylko dla osób, które Cię obserwują. Osoby, które chcą Cię śledzić, wyślą prośbę, którą możesz zaakceptować lub odrzucić według własnego uznania. To ustawienie sprawia, że ​​jesteś znacznie mniej widoczny na Instagramie, ponieważ możesz zdecydować, kto może zobaczyć Twój profil i posty.

Możesz także wyłączyć swój status aktywności:

  1. otwarty Ustawienia następnie Prywatność na Instagramie.

  2. Wybierać Stan aktywności i przełącz Pokaż stan aktywności do wyłączony.

Dzięki temu nikt nie zobaczy, co robisz na Instagramie, ale także nie zobaczysz statusu aktywności innych. To ulica dwukierunkowa.

Jeśli masz pojęcie, kto cię prześladuje, usuń go jako obserwującego.

  1. Wybierz swój Profil na Instagramie.

  2. Wybierać Obserwujący na górze.

  3. Wybierz Usunąć obok obserwującego, którego chcesz usunąć.

Jeśli ustawiłeś swoje konto jako prywatne, ta osoba nie będzie już widzieć niczego, co robisz na swoim koncie, o ile nie jest obserwatorem. Mogą nadal widzieć Twoje komentarze lub polubienia w postach innych osób, ale nie zobaczą niczego, co publikujesz we własnym profilu.

Prywatne konto na Instagramie obniża współczynnik zaangażowania mediów społecznościowych, ale zapewnia również niewielką ochronę. Możesz spróbować ustawić swoje konto jako prywatne na miesiąc lub dwa, a następnie ponownie je upublicznić. Są szanse, że ktokolwiek to prześladował, znudzisz się do tego czasu i pójdziesz dalej.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące prywatności na Instagramie.

Co mogę zrobić, jeśli ktoś grozi na Instagramie?

Jeśli ktoś grozi ci w komentarzu lub wiadomości bezpośredniej, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zrobić zrzut ekranu. Wielu profesjonalistów zaleca, abyś nie odpowiadał komuś, kto jest wrogo nastawiony w mediach społecznościowych, ale uchwycenie obrazu treści wraz z jego nazwą użytkownika pomoże ci iść naprzód.

Możesz zgłosić użytkownika na Instagramie, klikając menu z trzema kropkami na jego profilu lub odwiedzając stronę pomocy technicznej Instagrama (tam pojawia się zrzut ekranu. Jeśli zagrożenie jest wystarczająco poważne lub uważasz, że jest uzasadnione, prawdopodobnie jest to dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lokalnymi organami ścigania.

Jeśli ktoś pojawia się na górze mojego kanału, czy to oznacza, że ​​często przegląda mój profil?

Istnieje teoria, że ​​algorytm Instagrama umieszcza osoby, z którymi najczęściej wchodzisz w interakcję, u góry Twojego kanału. Chociaż ma to sens, nie zostało to potwierdzone przez Instagram.

Firma należąca do Facebooka może używać podobnych algorytmów na platformie Instagram, aby dostarczać Ci historie i posty, które prawdopodobnie Cię zainteresują. To powiedziawszy, z pewnością jest prawdopodobne, że ci, którzy pojawiają się na górze, często sprawdzają Twój profil i vice versa.

Końcowe przemyślenia

Instagram może być świetną aplikacją do udostępniania zdjęć i filmów znajomym, rodzinie i obserwatorom, ale nie jest to najlepsza aplikacja dla osób, które martwią się o swoją prywatność w Internecie.

W tej chwili nie ma prawdziwego sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś cię śledzi na Instagramie. Tak więc, jak powinieneś, korzystając z dowolnej platformy mediów społecznościowych, zawsze pamiętaj o tym, co publikujesz, korzystając z Instagrama.