Jak sprawdzić, czy ktoś Cię prześladuje na Snapchacie?

Media społecznościowe ze swej natury polegają na udostępnianiu, o ludziach, którzy wiedzą, gdzie jesteś i co robisz. Korzystanie z mediów społecznościowych oznacza oczekiwanie utraty przynajmniej części swojej prywatności. Istnieje jednak różnica między zainteresowaniem a prześladowaniem io tym jest dzisiejszy samouczek. Jak sprawdzić, czy ktoś Cię prześladuje na Snapchacie.

Jak sprawdzić, czy ktoś Cię prześladuje na Snapchacie?

W tym kontekście stalking odnosi się po prostu do osób, które oglądają Twoje posty i aktywność na Snapchacie i nie wchodzą z Tobą w interakcję. Istnieje znacznie poważniejsza wersja stalkingu, która może prowadzić do bardziej kłopotliwych interakcji, które nie zostały omówione w tym artykule.

Jeśli podejrzewasz, że znajomi i kontakty często patrzą na Twoje Snapy, ale nie wchodzą w interakcje z Tobą, ta strona pokaże Ci, jak możesz określić, kim są.

Czy ktoś prześladuje Cię na Snapchacie?

Snapchat informuje Cię o tym, co dzieje się w Twoim kanale na kilka sposobów. Poinformuje Cię, czy ktoś przeczytał Twoją historię Snapchata, czy zrobił zrzut ekranu i czy sprawdził Cię na Snap Maps.

Czy ktoś oglądał Twoją historię Snapchata?

Historie Snapchata są tak popularne, że inne formy mediów społecznościowych przyjęły tę funkcję. Snapchat był pierwszym na rynku z tą funkcją i jest to jeden z powodów, dla których aplikacja sieciowa jest tak popularna. Tworzenie ich jest proste, a ich czytanie może być bardzo interesujące.

Kolejną fajną rzeczą w Snapchat Stories jest to, że możesz zobaczyć, kto je przeczytał.

 1. Otwórz Snapchata. W swoim profilu wybierz Moja historia.

 2. Powinieneś zobaczyć ikonę oka z numerem obok. Tyle osób obejrzało Twoją Historię. Przesuń palcem w górę od dołu, a zobaczysz także listę nazwisk osób, które ją oglądały.

 3. Jeśli masz wiele poglądów, możesz nie widzieć osób, które oglądały twoją historię. W przypadku większości użytkowników zobaczysz listę kontaktów — jeśli jeden lub dwa kontakty często znajdują się na górze, często przeglądają tę historię.

Możesz to zrobić dla większości postów na Snapchacie. Pokaże ci, ile osób i kto go obejrzał. Jeśli widzisz + z liczbą wyświetleń zamiast nazw, oznacza to, że zbyt wiele osób obejrzało Twoją historię.

Czy ktoś wykonał zrzut ekranu Twojej historii Snapchata?

Jedną z kluczowych cech Snapchat Stories jest ich nietrwałość. Trwają tylko 24 godziny, zanim znikną. Dodaje to element pilności do sieci społecznościowej i „zachęca” do regularnego korzystania. Ludzie mogą zrzuty ekranu z twoich postów, jeśli chcą mieć trwały zapis, ale Snapchat powie ci, czy to zrobią.

 1. Otwórz Snapchata. W swoim profilu wybierz Moja historia.

 2. Przesuń palcem w górę od dołu do listy.

 3. Poszukaj wpisu z ikoną przekreślonej strzałki po prawej stronie.

Ten wpis z tą dziwną ikoną przekreślonej strzałki oznacza, że ​​ta osoba zrobiła zrzut ekranu Twojego posta. Nie jest to jednak niezawodne, ponieważ możesz to łatwo obejść i zrobić zrzut ekranu bez wiedzy aplikacji. Tym bardziej należy uważać na to, co publikujesz na Snapchacie!

Czy ktoś szukał Cię w Snap Maps?

To jest jeden obszar, w którym Snapchat nas zawodzi. Obecnie nie informuje Cię, czy ktoś szukał Twojej lokalizacji w Snap Maps. Możesz kontrolować, czy pojawiasz się na mapie, czy nie, dzięki czemu masz pewną kontrolę, ale nie możesz stwierdzić, czy ktoś próbuje Cię zlokalizować.

Jeśli zdecydowałeś się na Snap Maps, możesz widzieć i być widocznym, ale nie ma danych śledzenia, aby zobaczyć, kto sprawdził Cię za pomocą tej funkcji. Jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jest to, czy ktoś skomentuje miejsce, w którym byłeś, lub wspomniał o tym w prawdziwym życiu.

Powstrzymywanie kogoś przed dodaniem Cię

Wielu użytkowników stwierdziło, że wiele osób dodało je do Snapchata. Mogą to być inni użytkownicy, których nie znają, lub osoby, których nie chcą ich dodawać.

Oprócz niechcianych znajomych, niektórzy użytkownicy faktycznie płacą za reklamy, co oznacza, że ​​Twój nowy znajomy może być botem lub nieznanym kontem.

W menu Ustawienia Snapchata możesz wyłączyć funkcję Szybkie dodawanie i ustawić swoje konto jako prywatne. Pierwszy; „Szybkie dodawanie” oznacza, że ​​pojawisz się na liście, na której inni użytkownicy będą mogli dotknąć i natychmiast Cię dodać. Oznacza to, że nie będą musieli szukać Twojej nazwy użytkownika.

Jak radzić sobie ze stalkingiem na Snapchacie

Niestety, zmuszanie ludzi do sprawdzania Cię z tego czy innego powodu jest kosztem korzystania z mediów społecznościowych. Od zawsze było tak samo na Facebooku i tak samo będzie na Snapchacie. Jeśli postawisz się tam, masz niewielką kontrolę nad tym, kto Cię widzi lub sprawdza Twoje posty.

Jedyną opcją jest dostosowanie ustawień prywatności.

 1. Otwórz Ustawienia w Snapchacie.

 2. Wybierz Kto może się ze mną skontaktować i ustaw Moi znajomi.

 3. Wybierz Kto może wyświetlać moją historię i ustaw ją na Tylko znajomi lub Niestandardową.

 4. Wybierz opcję Kto może mnie zobaczyć w Szybkim dodawaniu i wyłącz ją.

 5. Ustaw wspomnienia Snapchata tylko na moje oczy.

 6. Wybierz Snap Maps, a następnie ikonę koła zębatego dla ustawień. Wybierz tryb Ghost, aby nie pojawiał się na Snap Maps.

Te środki znacznie poprawią prywatność, jaką możesz mieć w mediach społecznościowych. Nie ochronią cię przed oddanym prześladowcą, ale powstrzymają cię przed badaniem z daleka przez przypadkowych ludzi.

Oprócz ustawienia prywatności w ustawieniach; możesz również powiadomić Snapchata o wszelkich obawach dotyczących bezpieczeństwa. Od wiadomości z groźbami po znajomego, który wyszedł poza zabawne dochodzenie, masz możliwość zgłaszania osób z aplikacji Snapchat.

Raportowanie w aplikacji

Na ekranie Ustawienia (dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu i kliknij zębatkę) wykonaj następujące kroki, aby zgłosić problem dotyczący bezpieczeństwa:

 1. Aby zgłosić Snap Story – Dotknij i przytrzymaj obraźliwą historię, aż pojawi się ikona flagi z przyciskiem Report Snap.

 2. Aby zgłosić coś, co ktoś ci wysłał — Dotknij i przytrzymaj historię w taki sam sposób, jak powyżej, aż pojawi się ikona flagi z przyciskiem Snap Snap.

 3. Aby zgłosić konto – Stalkerzy mogą tworzyć fałszywe profile, aby uzyskać dostęp do Twoich informacji. W takim przypadku otwórz profil osoby w aplikacji Snapchat. Kliknij ikonę kebaba i wybierz „Zgłoś”.

 4. Aby uzyskać inne opcje, możesz odwiedzić witrynę wsparcia Snapchat.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę sprawdzić, czy ktoś loguje się na moje konto Snapchat?

Istnieje kilka sposobów weryfikacji nieautoryzowanych logowań, ale najsilniejszym wskaźnikiem, że ktoś loguje się na Twoje konto, jest konieczność wielokrotnego logowania. Snapchat pozwala na zalogowanie się tylko jednego urządzenia na raz. Należy jednak pamiętać, które urządzenie jest już zalogowane, aby nie trzeba było odwiedzać strony logowania po otwarciu aplikacji.u003cbru003eu003cbru003eJeśli jednak okaże się, że aplikacja wyświetla monit o zalogowanie, może być już zalogowana w innym miejscu. Jeśli zdarza się to często, należy natychmiast zmienić hasło i u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/snapchat-keeps-logging-out/u0022u003elogout wszystkich urządzeńu003c/au003e.

Czy mogę sprawdzić, czy ktoś śledzi moją lokalizację na Snapchacie?

Nie. Niestety Snapchat nie pokazuje, czy ktoś przegląda Twoją lokalizację, czy nie. Jeśli uważasz, że ktoś używa Twojej lokalizacji, aby mieć na ciebie oko, najlepiej użyć trybu ducha aplikacji lub przynajmniej zmienić ustawienia, aby inny użytkownik nie mógł ich zobaczyć.